SLOVAN ŽENY (2016 - 2020)

Základom družstva žien sa stalo úspešné dorastenecké družstvo zo sezóny 2015/2016.

Hlavným cieľom tímu žien nie sú medaile a body, ale naučiť sa skĺbiť zdravý životný štýl a školské, pracovné i rodinné povinnosti, aby boli členky tímu spokojné a vyrovnané mladé ženy. Dlhodobým cieľom je naučiť sa hrať florbal na takej úrovni, aby si Slovanistky mohli pomerať sily s kýmkoľvek.

Vo svojej prvej 1.ligovej sezóne obsadili Slovanistky 7.miesto z 9 tímov pri bilancii 4 - 1 - 11 a peknom skóre 88:141. Naša hráčka Kristína Čintalanová nazbierala 49 bodov a umiestnila sa na 3.mieste najviac bodujúcich hráčok súťaže, pričom jej 43 gólov ju vynieslo na 2.miesto medzi strelkyňami. To by nebol Slovan, keby sa do prvej desiatky najtrestanejších hráčok súťaže nezmestili hneď tri (2. Domča Vaslíková 18 minút, 3. Lucka Staššáková 17 minút, 8. Kristína Čintalanová 11 minút).

V sezóne 2017/2018 Slovanistky zopakovali 7.miesto, tentoraz spomedzi 10 účastníkov 1.ligy žien s bilanciou 7 - 1 - 10 a skóre 106:131. Výsledkovo no najmä herne sa dosť zlepšili. Kristína Čintalanová bola šiestou najviac bodujúcou hráčkou súťaže napriek tomu, že za Slovan odohrala len 6 zápasov (24+13), po ktorých odišla hosťovať do Extraligovej Nemšove. Prvá desiatka v bodovaní tesne ušla Denise Uhrinovej (11.miesto 15+13). Do prvej desiatky najtrestanejších hráčok sa dostala len Erika "fyzickymanapadla" Janoštiaková (4.miesto 15 minút).

Po sezóne 2017/2018 odchádzalo z tímu viacero hráčok zo základného kádra. Keďže by Slovanistky nedokázali sezónu odohrať samé, dohodli sa na ročnej spolupráci s popredným slovenským ženským klubom NTS Nemšová, za ktorého B-družstvo odohrali úspešne sezónu 2018/2019. Prvú ligu vyhrali, keď spomedzi 10 účastníkov súťaže nazbierali najviac bodov s bilanciou 17 - 0 - 1 a skóre 195:96... Najviac bodujúcou Rimavskosoboťankou v zostave NTS B bola znova Kristína Čintalanová s 38 bodmi (22+16). Slovanistky Čintalanová (16 zápasov), Denisa Uhrinová (12 zápasov) a Erika Janoštiaková (7 zápasov) odohrali aj zápasy v Extralige za A-tím (Kristínka nazbierala 30 bodov za 20 gólov a 10 asistencií), kde obsadili 5.pozíciu. V kategórii Junioriek sa Kristína Čintalanová, Denisa Uhrinová, Rebeka Uhrinová, Beáta Ružičková a Daniella Mihályiová stali vicemajsterkami Slovenska.

Sezónu 2019/2020 odohrali Slovanistky opäť vo vlastných bielo - modrých dresoch. Po doplnení o nové mladé nádeje z Fiľakova mali nesmierne úspešnú sezónu, keď z 9 tímov obsadili 2.miesto s bilanciou 12 - 1 - 3 a skóre 111:91. 3.najviac bodujúcou hráčkou súťaže sa stala opäť raz Kristínka Čintalanová (39+24), ktorá v sezóne pokorila 200 bodovú hranicu v 1.lige žien. V prvej desiatke bodovania skončila aj Denisa Uhrinová (5.miesto za 34 bodov, 13 gólov a 21 asistencií).

Slovanistky dosiahli najväčšie klubové úspechy prvej desaťročnice existenciu klubu. Dokázali sa vypracovať v ťažkých podmienkach, aké v Rimavskej Sobote pre florbal pretrvávajú. Ťažké je však donekonečne tlačiť balvan hore kopcom, najmä ak sú nie všetci členovia tímu presvedčení, že tlačiť treba práve tým smerom. Preto Slovan dievčatám umožnil pokračovať vo florbale v susednom Fiľakove.

Našim novým cieľom je počas najbližších sezón vychovať nový úspešný tím zložený z hráčok z Rimavskosobotského okresu. Hľadáme mladé talenty, medzi ktoré sa môžeš pridať aj ty!