CHCEM HRAŤ FLORBAL!!

Florbal je kolektívny šport, ktorý je možné hrať takpovediac všade, kde je k dispozícii pevný povrch a dostatočný priestor. Hráva sa celoročne. Súťažný florbal sa hrá samozrejme v halách, ale rekreačne si ho možno zahrať aj vonka na umelej tráve, asfalte či betóne. Pravidlá florbalu sú postavené tak, aby bola hra čo najbezpečnejšia a zvýhodňujú útočiaceho hráča, vďaka čomu padá veľa gólov. Práve preto je vhodný pre chlapcov aj dievčatá a začať s ním je možné hocikedy - v štyroch rokoch, aj v štyridsiatichštyroch :)
 

Ilustračné foto, florbal sa vo vode fakt nedá hrať :p
 
Ak chceš svoj voľný čas tráviť zmysluplne pri florbale, na tejto stránke nájdeš informácie k tomu, ako sa môžeš zapojiť. Určená je aj rodičom budúcich malých florbalistiek a florbalistov pre získanie základných informácií.
 

FAQ


Čo musím spĺňať, aby som mohol hrať florbal?
Mať chuť hrať. Všetko ostatné sú výhovorky.

Čo k florbalu potrebujem?
Obliecť si tričko, trenírky (nad kolená), ponožky (čím vyššie, nech chránia holennú kosť, alebo rovno štucne). Športovú obuv vhodnú na pevný povrch, na ktorom idem hrať, čiže najčastejšie halovky. Florbalku, ktorá nie je dlhšia, než je vzdialenosť predlaktia od zeme (presnejšie keď ju chytíš na konci, tak je ideálne, aby siahala po zem, keď je lakeť pokrčený do pravého uhla, pričom radšej nech je kus kratšia, ako dlhšia) a má čepeľ zahnutú na tú stranu, na ktorú sa úplne prirodzene pri zametaní metlou zametá.
Na začiatok stačí toto, ostatné človek zistí časom, alebo ak trénuje pod vedením trénera, bude mu odporučené.
 
Aký priestor na florbal potrebujem?
S pevným povrchom, ešte lepšie ohraničený (mantinelom, stenou) a úplne super, ak má rozmer aspoň 14x24 metrov (už sa dá pekne zahrať aspoň 3 na 3).

Kontakt

FBC Slovan Rimavská Sobota
Liesková 2
979 01 Rimavská Sobota

0908 548 510

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode