1.liga žien: Zvládli sme najdôležitejší víkend sezóny

20.02.2020 08:44

V sobotu 15.2. Slovanistky vycestovali na dvojdňový pobyt do Bratislavy. Čakal na ne najdôležitejší zápas sezóny proti Snipers Bratislava a kvalitný súper z Hurikánu Bratislava B. Dievčatá si uvedomovali dôležitosť oboch zápasov a vedeli, že v nich musia zvíťaziť, ak si chcú udržať druhé miesto v tabuľke.

V sobotnajšom zápase proti Hurikánu B Bratislavčanky nechceli nechať nič na náhodu a nastúpili posilnené o extraligové hráčky z A tímu. Slovanistky sa ich nezľakli, loptičku držali na svojich florbalkách dlhšie ako súperky a vytvorili si aj omnoho viac šancí. Stav stretnutia otvorila už v 3. minúte Čintalanová. Zvyšné šance do konca tretiny už Soboťanky nedokázali využiť a presná koncovka ich trápila počas celého zápasu. Florbalistky Hurikánu sa väčšinu zápasu len bránili a snažili sa góly vyťažiť z protiútokov. V prvej tretine sa im po protiútoku podarilo streliť jeden gól a druhýkrát sa trafili, počas presilovej hry. Po prvej tretine bol teda stav 2:1 pre domáce Bratislavčanky. Počas prestávky sme sa správne naladili a hneď v 2. minúte stav dorovnala Vargová. Po nej v presilovej hre skórovala Mihályiová. Napriek veľkému tlaku sa nám do konca stretnutia nedarilo prestreliť súperovu brankárku. Po dvoch našich strelách dokonca skončila loptička na bránkovej čiare, odkiaľ sa ju však podarilo súperkám odpratať. V závere tretej tretiny sa Hurikán ešte snažil dorovnať no naša obrana spolu s brankárkou Udvardyovou ničila všetky jeho snahy. O konečnom výsledku 2:4 rozhodla Čintalanová ktorá necelú minútu do konca zápasu zavesila do brány súperiek posledný gól stretnutia.

VŠK PdF UK Hurikán Bratislava "B" - FBC Slovan Rimavská Sobota 2:4 (2:1, 0:2, 0:1)
Góly Slovana: Čintalanová (D. Uhrinová), Vargová, Mihályiová (Čintalanová), Čintalanová
Zostava Slovana: brankárka S. Udvaryová, L. Staššáková, D. Uhrinová, K. Čintalanová, R. Uhrinová, V. Molnárová, D. Kučeráková, N. Mikušová, D. Mihályiová, V. Vargová, E. Janoštiaková


Od zápasu so Snipers sa očakával fyzicky a hlavne psychicky náročný súboj. Hralo sa o 2. miesto v tabuľke. Predošlý zápas proti tomuto súperovi dievčatá prehrali hlavne vlastným zavinením. Tentokrát sa už pripravili lepšie a vedeli, že keď sa nenechajú uniesť emóciami, zvíťazia. Dievčatá v zápase predviedli jednoznačne najlepší výkon v sezóne. Okrem 10 minútového výpadku v druhej tretine hrali nádherný florbal a v plnej kráse ukázali silu tímového ducha. Každá hráčka na ihrisku zo seba vydala všetko. Súpera sme nenechali vydýchnuť, vyhrávali sme osobné súboje a neustále sme si vytvárali nové šance. Zápas sme rozhodli už v prvej tretine, v ktorej sme zvíťazili výsledkom 2:4. Postupne sa triafali Janoštiaková, Ružičková, Kučeráková a Molnárová. V druhej tretine sa k nám súper priblížil na gólový rozdiel, no pár minút na to na 3:5 navýšila Čintalanová. Potom nám už góly prestali padať, ale stále sme hrali aktívny florbal. Ako to už býva zvykom, zas nás začala trápiť koncovka, ale strely Bratislavčaniek končili zablokované našimi obrankyňami, a keď aj nejaká prešla, brankárka Udvardyová ju nenechala prejsť za svoj chrbát. Tretia tretina bola bez gólov. 5 sekúnd pred koncom ešte mohla na 6:3 navýšiť Rebeka Uhrinová, ktorá po strele na prázdnu bránu trafila brvno súpera. Pochvala v zápase patrí aj rozhodkyniam, ktoré dokázali udržať kľudný a férový priebeh zápasu, ktorý by bol pravdepodobne za iných podmienok emočne veľmi vyhrotený.

Snipers Bratislava - FBC Slovan Rimavská Sobota 3:5 (2:4, 1:1, 0:0)
Góly Slovana: Janoštiaková, Ružičková (Molnárová), Kučeráková (Staššáková), Molnárová (Čintalanová), Čintalanová
Zostava Slovana: brankárka S. Udvaryová, L. Staššáková, D. Uhrinová, K. Čintalanová, R. Uhrinová, V. Molnárová, D. Kučeráková, N. Mikušová, D. Mihályiová, V. Vargová, E. Janoštiaková, B. Ružičková

Sabina Udvardyová o zápase s Hurikánom: “Som veľmi rada, že som si počas 40 minút v zápase s Hurikánom udržala čisté konto. Vychytala som pár nebezpečných striel a tiež som vďačná, že som mohla sledovať krásnu hru mojich spoluhráčok. Som na náš tím hrdá, na každú jednu hráčku. To, čo predvádzame túto sezónu sa nám určite zaryje do pamäti.“
 

Nikoleta Mikušová o zápase so Snipers Bratislava: „Myslím si, že víkendové zápasy s Bratislavou boli tie najdôležitejšie. Hlavne zápas so Snipers, ktorým sme si potvrdili 2. miesto. Zvládli sme ho s prehľadom, čo sa s týmto súperom naposledy nestalo. Hrali sme celý čas a nie iba posledné minúty. Myslím si, že ak by sme v zápase s Hurikánom boli viac v kľude z protihráčok a aj z rozhodcov, skóre by bolo pre nás ešte vyššie. A samozrejme, ak by sme premenili viac šancí. Na súperov sme sa pripravovali a určite som využila veľa vecí z tréningov. Dostala som sa do veľa šancí, a dúfam že najbližšie ich premením.“

Lucia Staššáková: „Víkend v Bratislave bol fakt super. Trošku sme si s dievčatami užili hlavné mesto a podarilo sa nám vyhrať oba zápasy. Nestáva sa nám často, aby sme medzi zápasmi zostávali spať mimo domova, takže sme túto príležitosť využili na posilnenie nášho tímového ducha.“

Dievčatá predviedli v oboch zápasoch skvelé výkony. Je vidieť ako sa od zápasu k zápasu zlepšujú a približujú hráčkam Extraligy. Za svoju hru si vyslúžili nejednu pochvalu od divákov. Počas víkendu sa podarilo streliť gól až siedmym hráčkam a body za asistenciu si pripísali ďalšie dve hráčky. Oproti minulosti je to obrovský pokrok. Slovanistky víťazia spoločne a tím úž neťahá len zopár najlepších strelkýň. V obrannej činnosti takisto nastalo veľké zlepšenie. Výsledkom obetavého prístupu hráčok je omnoho menej inkasovaných gólov oproti stretnutiam zo začiatku sezóny.
Víkend v Bratislave slúžil aj na posilnenie kolektívu. Do pohody nás dostalo parádne ubytovanie vo veľkom dome, v ktorom sme boli takmer sami. V sobotu sme si užili spoločnú večeru a zvyšok dňa sme strávili vo veľkej obývačke úžasného ubytovania s výhľadom na nočné mesto. Konečne sme si spoločne prezreli staré stránky z našej super kroniky, a veru bolo sa na čom smiať Hlavne 3-4 roky staré fotky niektorých hráčok a aj hráčov Slovanu boli celkom vtipné. Veľká pochvala patrí Srnke Danielke. Dada mala v decembri 2017 v kronike otázku: „Kedy plánuješ rozbehnúť florbal vo Fiľakove?“ Do roka sa jej to podarilo splniť a dnes sú hráčky z Fiľakova nenahraditeľnou súčasťou Slovana!

P.S. na koniec: Sabi: „Pád strieda výhra a mojou výhrou ste jednoznačne vy. Nevymenila by som vás za nič. Mám vás rada moja "zoologická“ záhrada a spol.“

Späť

Kontakt

FBC Slovan Rimavská Sobota
Liesková 2
979 01 Rimavská Sobota

0908 548 510

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode