Ťažký záver základnej časti súťaže

17.03.2019 16:01

Po sklamaní z prehier v predposlednom kole základnej časti čakali na dorastencov Slovana dva posledné zápasy proti Detve a víťazom základnej časti súťaže Grasshoppers Žilina. Posledné kolo sa odohralo v dvoch termínoch. To by Slovanistom v plnej sile vyhovovalo, no keďže v súčasnosti majú chlapci od plných počtov viac než ďaleko, bolo to trápenie v dvoch dieloch.

V Detve na začiatku marca nastúpili Slovanisti v minimálnej zostave s jediným hráčom na striedanie. Vedúci tímu Lukáš Benda mohol už po pár minútach konštatovať, že po zranení nášho najproduktívnejšieho hráča Olivera Daňuša dohrávame bez striedania... Napriek tomu chlapci a jedno dievča v zostave bojovali, aby zápas neskončil predčasne. Leo v bránke si schuti zachytal, v obrane mala svoju premiéru "Vivien" Beka nr.11 a dokonca sa jej podarilo prejsť celým ihriskom a zakončovať. Ak by Adam premenil svoj nájazd, tak strelí svoje obligátne tri góly...

DTF Detva - FBC Slovan Rimavská Sobota 14:3 (6:1, 3:0, 5:2)
Góly Slovana: Drak Adam 2, Daňuš Oliver
Zostava Slovana: brankár Hlodák - Dovala, Daňuš Oliver, Beka, Boris Daňuš, Jakuba a kapitán Adam Drak

V Žiline 16.marca tak Slovanisti nastúpili bez ťažko zraneného Olivera Daňuša, ktorý bude dlhodobo mimo a aj svojej brankárskej opory, keďže Leonard Hlodák ležal doma so zápalom pľúc (predsa sa len ukázalo, že prísť na tréning s konštatovaním že "v noci som dvakrát odpadol a pľujem krv" nebol až taký dobrý nápad - na druhej strane si zato bude Lea história pamätať ;-p ) a prajeme mu skorý návrat medzi zdravých a aj medzi nás! Za týchto okolností sa dostala vôbec prvý krát do bránky Beka, ktorá prekvapila tým, že chytila aspoň čo šlo na ňu. Žilinčania však nemali so Slovanistami a ich problémami zľutovanie a ponáhľajúc sa na obed ukončili zápas za necelých 36 minút...

FBC Grasshoppers Žilina - FBC Slovan Rimavská Sobota 18:3 (8:1, 10:2)
Góly Slovana: Jakuba 2, Drak Adam
Zostava Slovana: brankárka Beka - Dovala, Čiči, Oli Benda, Jakuba, Boris Daňuš, Paúk a kapitán Adam Drak

Posledné kolo, napokon jediné nadstavbové, sa odohrá už túto sobotu 23.marca. Dúfajme že vo väčšom počte odohrajú Slovanisti kvalitné a víťazné posledné dva zápasy v súťažnom ročníku 2018/2019!

Späť

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Hodnotenie trénerom Jožom Alušíkom:

"Nie je čo hodnotiť. Pri našom zdravotnom stave a skutočnosti že časť tímu sa už rozhodla pre letnú dovolenku sme sťastní, že sme tieto zápasy boli vôbec schopní odohrať. Chcem poďakovať všetkým, ktorí v nich nastúpili!

Poliečime sa a skúsime dať tím dokopy spolu s torzom tímu mužov, ktorý odohrali - neodohrali sezónu v Brezne, aby sme na 1 - 2 letných turnajoch skúsili dať dohromady tím schopný odohrať druholigovú sezónu v Stredoslovenskej lige. Či už samostatne, alebo spojenými silami s niekým iným. O tom sa musíme dohodnúť medzi sebou v klube."

Kontakt

FBC Slovan Rimavská Sobota
Liesková 2
979 01 Rimavská Sobota

0908 548 510

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode