GPMF 2015 - O finálovom dni a nejaké štatistiky

13.07.2015 18:18

Družstvo Titans obhájilo minuloročné víťazstvo na Gemerskom pohári mladých florbalistov, keď vo finále zdolalo Mačos Lokos 10:8.

Súboje finálového dňa:
Zápas o 5.miesto
FbCH Plön - Dream Team 9:8 (4:5)

Szöke 6, Daňuš Oli, Bodor Sebo, Rapčan Adam - Laššák 3, Federl 3, Dúžik, Fiľo
Oba tímy využívali chyby v obrane protivníka a na záver turnaja si schuti zastrieľali.
Hráči zápasu: Oli Daňuš - Róbert Federl

Zápas o 3.miesto
FBK Hornets - White Power 5:3 (0:1)

Mišurák 3, Fiľo, Hutáš Peťo - Nôta 2, Bodor Andrej
V úvode sa Hornets dopustili krátko po sebe troch technických priestupkov s následkom vylúčenia, čo niesli psychicky ťažko, no početným oslabeniam sa ubránili len s jediným obdržaným gólom. Druhý polčas začali oba tímy útočnejšie. Vyššiu efektivitu zakončenia predvádzali Hornets, pričom vynikali Mišurákove kvačkané góly pod hornú žŕďku, ktoré napokon aj rozhodli o víťazovi zápasu.
Hráči zápasu: Andrej Poljak - Lukáš Nôta

Finále
Titans - Mačos Lokos 10:8 (4:5)

Blahuta Jany 4, Kyzek 3, Vančík, Astaloš, Bakša - Šagát 3, Ungvarský 2, Božík 2, Zadrobilek
V rozhodne najkvalitnejšom zápase turnaja každý chvíľku ťahal pílku. Kým v prom polčase sa na Mačos museli doťahovať Titáni, v druhom sa karta obrátila vďaka večne hryzúcemu Pilovi Vančíkovi, ktorý k obratu prispel piatimi nahrávkami na gól. V závere už Mačos Lokos dochádzali sily a nedokázali dostať umne hrajúcich Titánov pod tlak.

Ideálna zostava turnaja:
Andrej Poljak (HOR) - Denis Božík (MCL), Jany Blahuta (TIT) - Lukáš Nôta (WP), Michal Kyzek (TIT), Martin Šagát (MCL)

Poďakovanie na záver:

Prvý turnaj v novej sezóne sa podarilo usporiadať vďaka všetkým Slovanistom a Slovanistkám, ktorí priložili ruku k dielu pred, počas a po zápasoch a zabezpečili, aby bola palubovka zmytá, telocvičňa čistá, zápasy odpískané, zaznamenané, pofotené a nakamerované, aby Haky neušiel a ak ušiel, aby sa našiel, aby bufetár zarobil a ak prerobil, aby sa na jeho úkor ostatní nasýtili. A ktorí zažili a spôsobili množstvo nezabudnuteľných menších či väčších, smiešnych či smutných vylomenín, príhod a náhod.