18.kolo: Taký charakteristický zápas

28.03.2018 09:10

18.kolo: Taký charakteristický zápas

 

Na posledné kolo vycestovali Slovanistky do Košíc v zostave, v akej nastupovali v závere sezóny pravidelne. Do útoku tak museli nasadzovať inak brankárku Vanessu Schvarcovú a donedávna obrankyne, ktoré sa začali preorientovávať na útočníčky Mišku Antalovú a Danielu Mihályovú.

 

Bol to zápas v poslednom čase taký charakteristický pre naše farby. Prvú tretinu sme mali v rukách, v útoku výborne zapadla Miška Anatlová, z ktorej prihrávky otvorila skóre aktívna Erika Janoštiaková. Hru výborne z postu centra dirigovala Denisa Uhrinová, obrankyne Ružičková a Kučeráková podporovali útok. Výsledkom bola pekná hra, loptička zvyčajne na našich florbalkách a vedenie 3:1. V druhej tretine však už našim hráčkam začali dochádzať sily, prihrávky neboli také presné a do útoku sme sa dostávali zriedka. Súperky sa dvoma gólmi vrátili do zápasu. V tretej tretine sme doplatili na chyby pri bránení hráčok, na útok už sily neboli a tak sme napokon prehrali už siedmy zápas v sérii.

 

Cassovia Velesis Košice - FBC Slovan Rimavská Sobota 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)

Góly Slovana: Janoštiaková 2, Schvarcová

Zostava: brankárka Udvardyová, hráčky Ružičková, Schvarcová, Uhrinová, Hanusková, Janoštiaková, Kučeráková, Mihályiová a kapitánka Antalová

 

Hodnotenie trénerom Jožom Alušíkom: "Na zápas sa pozerám ako na súčasť celej sezóny. Tá začala výborne dlhou šnúrou bez prehry. Po odchode Kristíny nám odišla veľká útočná sila, tím to zotrvačnosoťu ešte ťahal výsledkovo dobre. Postupne nás opúšťali skúsenejšie hráčky, viac zodpovednosti na svoje plecia museli preberať tie, ktoré sezónu začali v druhom útoku. Napriek tomu všetkému a prehrám v závere sezóny som s tímom spokojný. Namiesto individuálnych schopností jednotlivkýň sme sa museli začať viac spoliehať na organizáciu hry na ihrisku. Hráme krajší florbal, avšak len kým vládzeme. Pre budúcu sezónu sme si vytvorili dobrý základ. Rád by som na záver ligy poďakoval všetkým hráčkam, ktoré za Slovan nastúpili čo i len v jedinom zápase za peknú sezónu a opäť raz množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Tie, ktoré s tímom pokračujú naďalej, čakajú jarné a letné turnaje a dúfam aj množstvo tréningov, keď sa konečne nebudeme môcť vyhovárať na chladné prostredie Osemnástky ;)"

Na posledné kolo vycestovali Slovanistky do Košíc v neúplnej zostave, v akej však nastupovali v závere sezóny pravidelne. Do útoku tak museli nasadzovať inak brankárku Vanessu Schvarcovú a donedávna obrankyne, ktoré sa začali preorientovávať na útočníčky Mišku Antalovú a Daniellu Mihályiovú.

Bol to zápas v poslednom čase taký charakteristický pre naše farby. Prvú tretinu sme mali v rukách, v útoku výborne zapadla Miška Anatlová, z ktorej prihrávky otvorila skóre aktívna Erika Janoštiaková. Hru výborne z postu centra dirigovala Denisa Uhrinová, obrankyne Ružičková a Kučeráková podporovali útok. Výsledkom bola pekná hra, loptička zvyčajne na našich florbalkách a vedenie 3:1. V druhej tretine však už našim hráčkam začali dochádzať sily, prihrávky neboli také presné a do útoku sme sa dostávali zriedka. Súperky sa dvoma gólmi vrátili do zápasu. V tretej tretine sme doplatili na chyby pri bránení hráčok, na útok už sily neboli a tak sme napokon prehrali aj siedmy zápas v sérii.

 

Cassovia Velesis Košice - FBC Slovan Rimavská Sobota 6:3 (1:3, 2:0, 3:0)

Góly Slovana: Janoštiaková 2, Schvarcová

Zostava: brankárka Udvardyová, hráčky Ružičková, Schvarcová, Uhrinová, Hanusková, Janoštiaková, Kučeráková, Mihályiová a kapitánka Antalová

Hodnotenie trénerom Jožom Alušíkom: "Na zápas sa pozerám ako na súčasť celej sezóny. Tá začala výborne dlhou šnúrou bez prehry. Po odchode Kristíny nám odišla veľká útočná sila, tím to zotrvačnosoťu ešte ťahal výsledkovo dobre. Postupne nás opúšťali skúsenejšie hráčky, viac zodpovednosti na svoje plecia museli preberať tie, ktoré sezónu začali v druhom útoku. Napriek tomu všetkému a prehrám v závere sezóny som s tímom spokojný. Namiesto individuálnych schopností jednotlivkýň sme sa museli začať viac spoliehať na organizáciu hry na ihrisku. Hráme krajší florbal, avšak len kým vládzeme. Pre budúcu sezónu sme si vytvorili dobrý základ. Rád by som na záver ligy poďakoval všetkým hráčkam, ktoré za Slovan nastúpili čo i len v jedinom zápase za peknú sezónu a opäť raz množstvo nezabudnuteľných zážitkov. Tie, ktoré s tímom pokračujú naďalej, čakajú jarné a letné turnaje a dúfam aj množstvo tréningov, keď sa konečne nebudeme môcť vyhovárať na chladné prostredie Osemnástky ;)"

 

Späť

Kontakt

FBC Slovan Rimavská Sobota
Liesková 2
979 01 Rimavská Sobota

0908 548 510

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode