1.liga žien: Ukážková tretia tretina proti Kysuckému Novému Mestu a gólová nádielka pre Čadcu

15.01.2020 08:07

Slovanistky majú za sebou úspešný víkend, počas ktorého sa im podarilo zvíťaziť v oboch zápasoch. Sobotňajší domáci zápas odohrali proti Kysuckému Novému Mestu a nedeľňajší proti Čadci. Zápasy mali rozličný priebeh a dievčatá si v nich pripísali spolu až 17 gólov.

V sobotu na naše dievčatá čakal súper zo stredu tabuľky - Kysucké Nové Mesto B. Prvé dve tretiny našim veľmi nepriali. Napriek množstvu striel a neustálej snahe zvrátiť stav stretnutia sa im nedarilo prekonávať súperovu brankárku a do poslednej tretiny nastupovali za stavu 1:3. Streleckú smolu tímu prelomila 20 sekúnd po začiatku tretej tretiny Staššáková. Na jej gól však súperky dokázali rýchlo odpovedať. V 10. minúte na tabuli svietil stav 3:4 po presnom zásahu kapitánky Janoštiakovej. Šestnásta minúta zápasu hráčky presvedčila, že vo florbale sa naozaj dajú streliť aj tri góly za minútu. Zápas v prospech domácich za 13 sekúnd dvoma gólmi otočila Čintalanová a po ďalších 25 sekundách pridala svoj druhý gól Janoštiaková. Zo stavu 3:4 sa tak počas 38 sekúnd stalo 6:4. V osemnástej minúte na 7:4 zvýšila Uhrinová a posledný gól 4 sekundy pred koncom zaznamenala Vargová, pre ktorú to bol jej prvý gól v prvej lige žien. Tento zápas Slovanistkám ukázal, že netreba poľaviť a dokážu zvrátiť aj zápas, v ktorom sa zdá nemožné skórovať.

Ako vidí zápas Dominika Kučeráková? „Vedeli sme, že tento zápas nebude ľahký. Začiatok sme nezačali dobre, no potom sme sa rozbehli. Snažili sme sa útočiť a súperovi sme napokon nastrieľali 8 gólov. Zápas sa mi páčil. Hlavne to, že sme všetky bojovali až do konca a nevzdávali sme sa.“

FBC Slovan Rimavská Sobota - MKŠS FBK Kysucké Nové Mesto "B" 8:4 (1:2, 0:1, 7:1)
Góly: Čintalanová (Ružičková), Staššáková (Čintalanová), Janoštiaková (Čintalanová), Čintalanová (Mihályiová), Čintalanová, Janoštiaková (Vargová), R. Uhrinová (Janoštiaková), Vargová (D. Uhrinová)
Zostava: brankárka S. Udvardyová, D. Kučeráková  B. Ružičková, D. Uhrinová, R. Uhrinová, L. Straššáková, V. Vargová, K. Čintalanová, D. Mihályová, N. Mikušová, S. Benčíková, V. Molnárová, kapitánka E. Janoštiaková

Na nedeľnom zápase kvôli chorobám a povinnostiam chýbali viaceré dievčatá. Kvantita však neodráža kvalitu. Zápas Slovanistky odohrali s chuťou a celý čas ho mali vo vlastných rukách. Priebeh bol kľudný a v zápase padlo len jedno vylúčenie na strane súperiek. Ofenzíva si schuti zastrieľala a útoky súperiek úspešne odrážali obrankyne spolu s vynikajúcou Udvardyovou v bráne. Druhý hetrik počas víkendu zaznamenala Čintalanová. Po dva góly v zápase si rozdelili Molnárová a Janoštiaková a po jednom sestry Uhrinové.

Ako vidí zápas Viky Molnárová? „Zápas bol super. Vážne som si ho užila a bol to jeden z mojich najlepších výkonov v prvej lige.“

FBC Slovan Rimavská Sobota - JSC Wild Girls Čadca 9:2 (3:0, 3:2, 3:0)
Góly: Janoštiaková (D. Uhrinová), Čintalanová, Janoštiaková (D. Uhrinová), Čintalanová (D. Uhrinová), Molnárová (Janoštiaková,), Molnárová (Mihályiová), Čintalanová, R. Uhrinová (Čintalanová), D. Uhrinová
Zostava: brankárka S. Udvardyová, D. Kučeráková, R. Uhrinová, D. Uhrinová, V. Vargová, D. Mihályová, N. Mikušová, V. Molnárová, E. Becze, kapitánka E. Janoštiaková