1. a 2.kolo: Slovan zatiaľ na čele! Ale...

03.10.2017 18:18

Slovanistky načali svoju druhú prvoligovú sezónu na konci septembra a začiatku októbra "tripom" v Bratislave. Ich súperom bol B-tím extraligového Hurikánu Bratislava a Malacky. Na ihrisku naše dievčatá zvíťazili v oboch dueloch a dokonca v oboch strelili dvojciferný počet gólov, čo je úžasné! Body do tabuľky však Slovanistkám (pravdepodobne) nepribudnú...

Soboťanky v sobotu využili slabší deň súperovej obrany a brankárok. Za Hurikán boli nebezpečné najmä hráčky so skúsenosťami z Extraligy. Ostatné Bratislavčanky mali síce výborné fyzické parametre, avšak zatiaľ nemajú dostatočné zručnosti s florbalkou. Naše hráčky viedli od začiatku do konca zápasu. Mrzí len veľa ľahko inkasovaných gólov. Zápas výborne vyšiel Beátke Ružičkovej, ktorá si vďaka svojmu "štrikovaniu" pripísala bilanciu 4+1.

V nedeľu máličko obmenený tím Slovanistiek šiel opäť za víťazstvom, no súper bránil omnoho lepšie. Navyše Slovanistky pri snahe o útočný štýl prepadali v obrane, často pri nich stálo šťastie a neinkasovali viac než raz len vďaka výbornej Sabinke Udvardyovej. Súperovu brankárku sa Soboťankám podarilo zlomiť na konci prvej tretiny. V druhej tretine sme si vypracovali pohodový náskok, súper už zápas pomaly zabaľoval, no vlastnými chybami sme ho vrátili do hry. Z 1:6 bolo zrazu 5:6. V pravý čas však odkliala svoju florbalku Erika Janoštiaková, ktorej dva góly definitívne pochovali nádej Malaciek na víťazstvo.

Z dvoch víťazstiev sa však Slovanistky prehnane netešili, kedže v tabuľke im za ne body asi nepribudnú. Pre administratívnu chybu nášho klubu Slovan nemal na zápase platnú súpisku a tak budú tieto pravdepodobne kontumované v prospech ich víkendových súperiek. Na palubovke však víťazil Slovan!

 

Slovo trénera Joža Alušíka: "V zápasoch proti nováčikovi súťaže Hurikánu B a Malackám, ktorí asi nebudú patriť k špičke súťaže, sa prajavila naša väčšia rozohranosť, veď od konca predošlej sezóny odohrali mnohé dievčatá 10 - 20 priateľských zápasov. Cez víkend sme sa snažili o útočný florbal a aktívnu hru a to napriek tomu, že v oba dni som mal na lavičke len 3 náhradníčky. V prvom zápase dievčatá rýchlo získali herné sebavedomie. O výsledok som mal obavy len z dôvodu užšej lavičky, preto aj inak brankárka Udvardyová hrala v útoku a dokonca strelila dva góly. V Malackách nám problémy spôsoboval veľmi dobrý prvý útok domácich. Dlhšie nám trvalo, kým sme sa strelecky presadili a keď sme si už vytvorili náskok, vlastnou hlúposťou a nedisciplinovanosťou sme oň prišli. Ale teším sa, že nakoniec zvíťazilo lepšie hrajúce družstvo. V tomto zápase nás podržali obe brankárky. Nesmiernu radosť mi počas víkendu urobili premiérové strelkyne: Sabinka, Anička, Sonička, Evička a Erika! Som rád, že sa tím presvedčil o zmysle aktívnej hry a že sa o ňu celý čas pokúšal. Obmedzení sme v tomto smere boli kondíciou niektorých hráčok, ktoré tomu v príprave nedali toľko, koľko bolo treba. Ale to sa tréningami bude zlepšovať. Proti ťažším súperom, ktorí nás čakajú v nasledujúcich kolách, to totiž preto budeme mať omnoho náročnejšie. Dievčatá však dúfam víťazstvami získali chuť do tréningov. Máme toho totiž ešte veľmi veľa pred sebou.
Na záver sa musím ospravedlniť hráčkam a sponzorom. Mojim nedopatrením, keď som súpisku družstva nevyplnil 7 dní pred prvým zpasom, budú zápasy kontumované. Teší ma, že aj keď hráčky o tom vedeli už pred odohraním zápasov, odohrali ich naplno. Vzhľadom na dosiahnuté výsledky ma kvôli nim moja chyba o to viac mrzí."

Najbližšie zápasy odohrajú Slovanistky o dva týždne "doma" v Detve. Čakajú na nich silné družstvá Trenčína a Topoľčian.

Nádherný pohľad na tabuľku.. :)

IClinic VŠK PdF UK Hurikán Bratislava B - FBC Slovan Rimavská Sobota 9:15 (4:7, 4:4, 1:4)

Zostava Slovana: brankárka Schvarcová, hráčky Ružičková, Udvardyová, Kučeráková, Kureková, Čintalanová, Šándriková, Uhrinová a kapitánka Antalová

Góly:

03:08 Ružičková 0:1

06:06 Čintalanová 0:2

07:56 Čintalanová 0:3

10:24 Ružičková 1:4

16:18 Udvardyová A:Ružičková 2:5

19:05 Čintalanová A:Šándriková 4:6

19:18 Udvardyová A:Uhrinová 4:7

21:41 Čintalanová 4:8

31:44 Čintalanová A:Uhrinová 6:9

33:29 Kureková A:Čintalanová 6:10

35:17 Šándriková A:Čintalanová 6:11

45:09 Uhrinová A:Čintalanová 9:12

46:06 Ružičková 9:13

51:56 Ružičková A:Kureková 9:14

55:47 Uhrinová 9:15

Hralo sa bez vylúčení

 

1.SC Malacky - FBC Slovan Rimavská Sobota 6:10 (1:2, 3:4, 2:4)

Zostava Slovana: brankárky Udvardyová (od 37:59 Schvarcová), hráčky Uhrinová, Janoštiaková, Ulická, Kučeráková, Kureková, Čintalanová, Šándriková a kapitánka Antalová

Góly:

17:22 Čintalanová A:Uhrinová 1:1

18:11 Uhrinová A:Kureková 1:2

22:29 Uhrinová A:Ulická 1:3

28:42 Uhrinová A:Čintalanová 1:4

31:32 Ulická A:Uhrinová 1:5

34:27 Čintalanová A:Šándriková 1:6

43:23 Janoštiaková A:Čintalanová 5:7

53:41 Janoštiaková A:Čintalanová 6:8

58:07 Čintalanová A:Janoštiaková 6:9

58:38 Ulická A:Čintalanová 6:10

 

Vylúčená Anna Kureková v čase 34:38 Hrubosť

Späť

Kontakt

FBC Slovan Rimavská Sobota
Liesková 2
979 01 Rimavská Sobota

0908 548 510

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode