NOVÁ ÉRA ZAČÍNA - BUĎ PRI TOM AJ TY!

Na jeseň 2016 sme boli zo známych príčin nútení zrušiť plánovaný a rozohraný šiesty ročník Miniflorbalovej ligy v Rimavskej Sobote. Táto miestna súťaž si za tých pár ročníkov vybudovala v regióne dobré postavenie a prostredníctvom nej sa k florbalu dostal nejeden z nás.

Dlhý čas Slovanisti dumali nad tým, akým spôsobom by bolo možné ligu oživiť a rozbehnúť. Keďže podmienky na náš obľúbený šport sú v našom meste také, aké sú, rozhodli sme sa im prispôsobiť...

Nie, nevykašľali sme sa na to :)

Prichádzame s niečim novým, no nadväzujúcim na to, čo bolo na pôvodnej MFL lákavé...

Predstavujeme Vám preto novú súťaž: MINIFLORBALOVÚ OPEN LIGU V RIMAVSKEJ SOBOTE - MFL Open

Prečo Open?

Pretože na rozdiel od pôvodnej MFL nebude súťaž viazaná na nami určený čas či miesto. V princípe sa my Slovanisti ako organizátori prispôsobíme požiadavkam družstiev na čas a miesto zápasu. Mottom súťaže je Hrám kedy chcem! a Hrám kde chcem!

Samozrejme určité mantinely to má a sú popísané v Súťažnom poriadku. Sú tam všetky podstatné infošky od organizačných cez finančné po súťažné predpisy. Zo Súťažného poriadku si je možné spraviť predstavu o tom, ako bude MFL Open vyzerať.

 

V prípade záujmu o štart v súťaži sleduj tieto termíny:

  • Do 22.4.2018 sa je potrebné do MFL Open prihlásiť zadaním názvu družstva, kontaktov na seba a zaplatením štartovného. Prihlasovanie prebieha elektronicky na miniflorbal@gmail.com.
  • Dňa 29.4.2018 o 16:00 sa v Telocvični Osemnástka uskutoční stretnutie vedúcich družstiev, na ktorom sa predstaví Vedenie súťaže, prejdeme si pravidlá, systém, prebehne losovanie súťaže a bude si možné priamo na mieste s ostatnými vedúcimi družstiev dohodnúť termíny zápasov. Po ukončení stretnutia prebehne školenie rozhodcov pre tých, ktorí majú o túto funkciu záujem, t.j. ak máš záujem, ozvi sa ;-) Účasť na stretnutí a školení rozhodcov je samozrejme dobrovoľná.
  • Plánovaný začiatok MFL Open je 13.5.2018. Ukončenie súťaže sa predpokladá počas víkendu 8. - 9.9.2018.

Všetky ďalšie potrebné informácie Ti s radosťou poskytneme na nižšie uvedených kontaktoch, alebo ešte radšej osobne. Stačí sa ozvať.

E-mail: miniflorbal@gmail.com Telefón: 0908 548 510 FB: FBC Slovan Rimavská Sobota

 

MFL žije! :)

MFL OPEN

Nová éra začína - buď pri tom aj ty!

01.04.2018 09:46
Na jeseň 2016 sme boli zo známych príčin nútení zrušiť plánovaný a rozohraný šiesty ročník Miniflorbalovej ligy v Rimavskej Sobote. Táto miestna...

Liga nezlomných 2016/2017

Dočkali sa aj Panteri

02.05.2017 08:08
Liga nezlomných na konci apríla a prvomájovou dohrávkou ukončila svoju základnú časť. Už pred poslednými zápasmi bola jasná finálová štvorica. Víťazstvo v základnej časti súťaže potvrdili hráči Flyers výhrou nad mladíkmi z Hlavne že Hráme. V súboji o tretiu pozíciu napokon Tomášovčania podľahli...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Miniflorbalová liga v Rimavskej Sobote 2010 - 2016

Šiesty ročník MFL zrušený!

19.10.2016 18:19
Tlak na to, aby sa florbal v telocvični ZŠ M.Tompu na Novomestského ulici nehral bol dlhodobý a tí účastníci MFL, ktorí ju hrali nejaký ten rok o ňom vedeli svoje. V pamäti im iste...
1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

2018

Predbežne prihlásené tímy

IbK White Power (Paľo Rapčan, variabilný symbol 2018)

FLK Bulls (Dodo Lašák, variabilný symbol 2019)

MINIFLORBAL

Je to zmenšená podoba florbalu, vhodná pre väčšinu telocviční na Slovensku. V Rimavskej Sobote sa hráva na ihrisku 26x15 metrov systémom 3+1. V zahraničí je známy pod názvom Kleinfeld Unihockey.

FBC Slovan Rimavská Sobota organizoval v rokoch 2010 - 2016 Miniflorbalovú ligu - MFL. Počas piatich ročníkov sa súťaž rozrástla zo štyroch až na pätnásť tímov, v poslednom riadne ukončenom ročníku hralo 216 hráčov. Divácky navštevované boli zápasy hviezd, liga mala vlastný magazín, hráčske a tímové kartičky a pod. Súťaž veľmi pomohla popularizácii nášho športu v meste a okolí. Viac informácií o súťaži môžeš nájsť v archíve nižšie.

MFL sa hrávala v telocvični ZŠ M.Tompu na Novomestského ulici v Rimavskej Sobote. Po tom, čo v nej bol Slovan označený za neželaného hosťa, musela byť súťaž zrušená. FBC Slovan ako náhradu zorganizoval v ročníku 2016/2017 Ligu nezlomných, ktorá sa odohrala v telocvični Osemnástka. V súťaži bola napríklad 3 mesačná prestávka, lebo teplota v telocvični nie a nie vystúpiť na mínus 3 stupne... Viac o súťaži nájdeš tiež v archíve nižšie.

V roku 2018 sa Slovan rozhodol súťaž obnoviť v novom tzv. "open" formáte, pri ktorom si zúčastnené družstvá zabezpečujú domáce zápasy samostatne, t.j. hrajú kde chcú a kedy sa so súperom dohodnú. Termínovo sa súťaž presunula do posúťažnej časti florbalového kalendára (od 1.5. do 31.8.).