Vyrovnané zápasy v dohrávkach 2.kola MFL

14.10.2012 16:15

V piatok 12.10. sa dohralo dvoma zápasmi 2.kolo MFL. V oboch zápasoch sa zrodili remízy a tak si prvé body v súťaži pripísalo už aj družstvo FBK Kružno.

Piatkovým šlágrom bol zápas o priebežné prvé miesto v tabuľke medzi Fight Night Teamom a Slovanom. Kto čakal kvalitný zápas, musel byť v prvej tretine veľmi sklamaný. Hráči Slovana si ihrisko zmýlili s terapeutickým dvorom domava dôchodcov a Fight Night ich preto prvé tri minúty nepustil na svoju polovicu. Výsledkom bol prvý gól, ešte väčšia nervozita na hokejkách Slovana a kanonáda na brankára Štofaníka. Ten hrdinsky odolával až do 8.minúty, keď Fight Night získal dvojgólové vedenie. Slovan striedal všetky tri štvorice hráčov a aj preto sa rozbiehal pomaly. Že sa modro - biely stroj začína dostávať do nominálnej teploty ukázal v 9.minúte Totkovič, ktorý gólom z polovice ihriska nedal brankárovi Šándorovi šancu. Pred prestávkou ale vydobyl pre Fight Night dvojgólový náskok Mates.
Druhá tretina bola omnoho vyrovnanejšia, Slovan sa dostal do hry a Fight Night hral ďalej to svoje. Kvalita hry síce nebola výnimočná, ale prítomní diváci videli po dva góly. Fight Night snahe Slovana o vyrovnanie odolával. A odolával až do začiatku tretej tretiny, keď na seba zobral zodpovednosť Radnóti a dvoma rýchlimi gólmi vrátil zápasu náboj. Škoda len, že namiesto florbalu potom začali hráči predvádzať viac sekanú, strkanú a snahu o hokej, čo rozhodca Kmeť zbytočne púšťal. Napriek viacerým strelám na oboch stranách gól nepadol a tak sa šláger skončil nerozhodne.

Fight Night Team - FBC Slovan Rimavská Sobota 5:5 (3:1, 2:2, 0:2)
4´1:0 (Kováč), 8´2:0 (Kováč), 9´2:1 (Totkovič A:Radnóti), 9´3:1 (Blahuta M.), 14´3:2 (Brozman T.), 15´4:2 (Kováč), 17´4:3 (Kurek), 20´5:3 (Mrnka, A:Blahuta M.), 21´5:4 (Radnóti A:Brozman T.), 22´5:5 (Radnóti A:Totkovič)

V poslednom zápase 2.kola nastúpil Slovan proti Kružnu, v bránke ktorého chytal v prvých dvoch tretinách nový brankár Giertli. Slovan nechal hrať zväčša
hráčov zo svojho širšieho kádra a tak pokračoval v rozospatom výkone z prvého zápasu. Málo a najmä nepresne strieľal, až kým v 8.minúte neprehovorila gólovou rečou hokejka Totkoviča. Na druhej strane Kružno pálilo zo všetkých uhlov - v prvej tretine vyslalo na bránku 12 striel - ale brankár Štofaník privádzal
strelcov Kružna do zúfalstva a loptičku za svoj chrbát pustil až v 13.minúte po strele Kosorína. Chvíľku nato sa po chybe v obrane Kružna presadil Brozman.
Hrať tak aj ďalej muselo najmä Kružno a malo aj miernu prevahu. Keď na začiatku tretej tretiny Slovan zatlačil a strelil rýchle dva góly, mnohí po predošlých
skúsenostiach čakali, že sa Kružno psychicky zosype a zápas skončí víťazstvom Slovana. Ale nestalo sa tak! Kružno zabralo -  činili sa najmä Kováčik, Rapčan, Kosorín a Kmeť. V 25., 29.minúte náskok Slovana znížilo, aby 35 sekúnd pred koncom zápasu po chybe v obrane Slovana vyrovnal Rapčan.

FBC Slovan Rimavská Sobota - FBK Kružno 4:4 (1:0, 1:1, 2:3)
8´1:0 (Totkovič), 13´1:1 (Kosorín A:Kmeť), 14´2:1 (Brozman T.), 22´3:1 (Totkovič), 23´4:1 (Radnóti), 25´4:2 (Kováčik), 29´4:3 (Kováčik A:Kosorín), 30´4:4