Výročie vzniku klubu a Slovanista roka

28.04.2015 14:14

Všetko je to vlastne jeden veľký omyl.
Jedného jesenného dňa roku 2009 našla skupina zápasníkov v telocvični T-18 v Rimavskej Sobote divnú bielu plastovú deravú loptičku, s ktorou sa podujala hrať futbal.
Keď už bola táto loptička v temer nepoužiteľnom stave, začala sa táto skupina zaujímať o šport, ktorý sa touto loptičkou hráva. Od svojich nezápasníckych kamarátov, ktorí túto čudesnú hru hrávali na stredných školách sa dozvedeli, že ide o florbal.
Napadla ich celkom nelogická vec, ale tak to už v živote chodí: založme florbalový klub.
V jedno nedeľné dopoludnie na začiatku februára 2010 sa tak v telocvični, v priestoroch činkárne stretlo zakladajúcich 9 členov na prípravnom zhromaždení pre založenie florbalového klubu: Igor Bejtic, Jozef Alušík, Miroslav Dzian, Michal Radnóti, Ondrej Tomko, Richard Totkovič, Tomáš Brozman, Tomáš Lipták a Zoltán Házik.
Keďže gramotnosť nebola nikdy ich silnou stránkou, kým Ministerstvo vnútra prijalo asi jedny z najjednoduchších stanov športového klubu vo svojej histórii (aj po pripomienkach ministerstva majú do dnešných dní dvaajštvrť strany), istý čas to trvalo a tak dátumom oficiálneho vzniku FBC Slovan Rimavská Sobota sa stal 28.apríl 2010.

V sobotu 25.apríla 2015, temer 5 rokov po registrácii klubu dostali jeho členovia krásny dar - starší žiaci FBC Slovan Rimavská Sobota získali bronzové medaily na Majstrovstvách stredoslovenského regiónu SZFB a do klubovej vitríny tak pribudla prvá skutočne hodnotná trofej v histórii klubu. Hráči trénujúci po rozpadnutých telocvičniach, na rozpadnutých mantineloch bez finančnej podpory sponzorov či mesta dokázali v konečnom účtovaní predbehnúť aj žiacky výber jedného z top slovenských klubov - Grasshoppers Žilina.

Preto sme sa rozhodli počnúc týmto rokom pri príležitosti založenia klubu vyhlasovať najlepších hráčov v jednotlivých družstvách Slovana - Slovanistu roka. V tomto ročníku to budú tri kategórie: dievčatá, mladší žiaci, starší žiaci. Muži musia ešte na sebe popracovať :)

Ktorí hráči boli v týchto kategóriách nominovaní?

Dievčatá: Antalová Miška, Korytiaková Saša, Stašáková Lucka, Szökeová Linda, Vašová Aďa

Mladší žiaci: Čížik Peter, Drak Adam, Hlodák Leonard, Hriň Matej, Pilz Lukáš

Starší žiaci: Bodor Andrej, Nôta Lukáš, Rapčan Paľko, Talán Viktor, Útis Lukáš

Vyhlásenie prvého ročníka Slovanistu roka sa uskutoční pred finálovým zápasom MFL vo štvrtok o približne 21:10. Okrem nominovaných hráčov sú samozrejme na vyhlásenie pozvaní všetci priaznivci, hráči a členovia klubu FBC Slovan Rimavská Sobota.

Späť

Kontakt

FBC Slovan Rimavská Sobota
Liesková 2
979 01 Rimavská Sobota

0908 548 510

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode