Výborný zápas Fight Nightu s Kružnom

17.11.2012 15:37

Na úvod hracieho dňa na seba v dohrávke 8.kola narazili Pro-Bau Team Slovakia a Slovan. Bielo-modrí vstúpili do zápasu s vervou 80 ročných dedkov a tempo ich hry pripomínalo florbal v spomalených záberoch. Aj keď vyslali na brankára Vrťa veľa striel, nebezpečnými neboli. Pro-Bau toto využíval. Na úvodný Radnótiho gól už po minúte odpovedal po peknej individuálnej akcii cez celé ihrisko Maťo Giertli. Pred koncom tretiny poslal Slovan do vedenia Totkovič, v 15.minúte ale obrana vyrobila veľkú chybu po ktorej bol gól znova pripísaný Giertlimu. Slovan zvýšil obrátky a výsledkom bolo ďalšie vedenie o gól, keď brankár Štofaník výborne vysunul rýchlika Radnótiho a bolo 3:2. Do prestávky ale znova Giertli vyrovnal po ďalšej hrúbke v obrane Slovana.

V tretej tretine Slovan znova pritlačil na pílu a v priebehu troch minút vďaka spolupráci Totkoviča s Radnótim rozhodol. Táto dvojica si medzi sebou podelila všetkých 8 gólov Slovana v zápase. Pro-Bau naznačil zlepšovanie sa.

FBC Slovan Rimavská Sobota - Pro-Bau Team Slovakia 8:3 (2:1, 1:2, 5:0)
3´1:0 (Radnóti), 4´1:1 (Giertli M.), 10´2:1 (Totkovič, A:Radnóti), 15´2:2 (Giertli M.), 19´3:2 (Radnóti, A:Štofaník), 20´3:3 (Giertli M., A:Hriň), 22´4:3
(Radnóti, A:Totkovič), 23´5:3 (Radnóti), 24´6:3 (Totkovič), 28´7:3 (Totkovič), 29´8:3 (Radnóti)

V stretnutí medzi Fight Night a Kružnom videli prítomní diváci jednoznačne najlepší zápas hracieho dňa. Keď Kružno hneď z prvej strely v zápase dostalo gól, na dramatický zápas to vôbec nevyzeralo. Avšak napriek tomu hralo veľmi kompaktne ďalej, s výbornou obranou, istými zákrokmi brankára a snahou o kombináciu v útoku. Na škodu Kružna dvakrát netrafil prázdnu bránku po ťažkej prihrávke z krídla Mišo Kmeť. Kružno v prvej tretine podalo zatiaľ svoj najlepší výkon v MFL.

Fight Night hral tiež veľmi zodpovedne, snažil sa nepustiť Kružno do prečíslenia. Strieľal menej než zvyčajne, avšak stále veľmi nebezpečne. Pohroma pre
Kružno prišla na začiatku druhej tretiny, keď v priebehu troch minút nechali hráčov v čiernom streliť tri góly. Týmto spôsobom Fight Night zobral Kružnu
vietor z plachiet. Výkon Kružna utrpel a v druhej tretine ťahalo za kratší koniec povrazu. Povážlivé bolo najmä počínanie si počas presilovej hry po zbytočnej hrubosti Mrnku, keď sa z ťažka vôbec dostalo pred brankára Šándora. Avšak hneď po skončení presilovky predsa len znížili Kmeť. Minútu na to bol rozdiel skóre znova štvrgólový po peknej strele Jana Blahutu.
Posledná tretina priniesla drámu, aká má byť. Pričinil sa o to tradične Peťo Kováčik, ktorý sa skvele dvakrát presadil pred bránkou Fight Nightu a hneď bolo
5:3. Fight Night si zobral oddychový čas, aby znemožnil Kružnu získať psychickú výhodu. Tomu sa ale darilo aj naďalej držať loptičku na svojich hokejkách. Dve minúty pred koncom sa presadil Kmeť. Vtedy malo k oddychovému času prikročiť aj družstvo z Kružna. Možno malo odvolať brankára. V každom prípade sa ale florbal na "keby" nehrá. Dramatickú koncovku zápasu totiž v prospech "čiernych" vyriešil dvoma gólmi Mates Blahuta a bolo po zápase. Aj v štvrtom meraní síl medzi týmito súpermi tak zvíťazilo to isté družsto.

FBK Kružno - Fight Night Team 4:7 (0:1, 1:4, 3:2)
1´0:1 (Kováč), 11´0:2 (Kováč), 12´0:3 (Repčík), 13´0:4 (Blahuta M., A:Blahuta J.), 15´1:4 (Kmeť), 16´1:5 (Blahuta J.), 24´2:5 (Kováčík, A:Gondáš J.), 24´3:5
(Kováčik, A:Sabacký), 28´4:5 (Kmeť), 30´4:6 (Blahuta M.), 30´4:7 (Blahuta M., A:Mrnka)

V poslednom zápase hracieho dňa sa dohrávalo 1.kolo MFL, v ktorom sa stretli Pro-Bau Team Slovakia a Dynamo Diviaky. Pre Pro-Bau to bol už druhý zápas dňa a tieto zápasy mu vôbec nesvedčia. Počas celého stretnutia malo Dynamo výraznú prevahu a vyslalo smerom na súpera nevídané množstvo 71 striel! Napriek tomu bolo skóre zápasu dlho vyrovnané najmä vďaka výkonu nového brankára Pro-Bau, nádejného Lukáša Giertliho, ktorý statočne odolával až do posledných sekúnd prvej tretiny. V nich sa už Dynamo dvakrát rýchlo presadilo. Keď potom v priebehu prvej minúty druhej tretiny pridalo ďalšie dva rýchle góly, bolo po šanciach Pro-Bau na zvrat v zápase. Družstvá z Kružna majú zatiaľ priam patent na to prehrať zápasy v priebehu jednej - dvoch minút...

Ďalší priebeh zápasu bol len o výške skóre, ktoré sa napokon zastavilo na čísle 10. Radosť Bobeka, brankára Dynama, zo zápasu bez inkasovaného gólu však predsa len pokazil najlepší hráč Pro-Bau v zápase Melich.

FBK Dynamo Diviaky - Pro-Bau Team Slovakia 10:1 (2:0, 7:0, 1:1)
10´0:1 (Póša), 10´0:2 (Golian, A:Póša), 11´0:3 (Gálik), 11´0:4 (Rohár, A:Kostovič), 13´0:5 (Kostovič, A:Rohár), 15´0:6 (Golian, A:Gálik), 17´0:7 (Kostovič),
19´0:8 (Kostovič), 20´0:9 (Póša, A:Golian), 23´1:9 (Melich), 28´1:10 (Golian, A:Gálik)