V šlágri večera víťazstvo Flyers 7:4

13.03.2016 08:08

Počas prvého marcového piatkového večera sa preklopil program MFL do svojej druhej polovice.
V šlágri večera sa zbytočne netaktizovalo a hral sa rýchly miniflorbal s množstom šancí. Do vedenia šli Titáni, keď Peťo Astaloš využil chybu v rozohrávke "letcov". Potom ukázal svoje šikovné ruky mladý Havran a chvíľu po ňom svoj nos na góly Jakub Škantár. Zbytočné emócie vyvolala situácia zo 7.minúty zápasu, keď Kostovič vysokou florbalkou prekazil čistú šancu súpera. Za protesty si šiel sadnúť aj kapitán Titánov Mates Blahuta a pokračujúce vulgárnosti Kostoviča smerom do hľadiska znamenali červenú kartu. Dvojminútovú presilovku využili Flyers raz. Keď potom na konci polčasu a na začiatku toho druhého prepálili Štofaníka Totkovič a Škantár, bolo 1:5 a "letci" mohli začať hrať na protiútoky. Pri nich neraz "čiernych" podržal brankár Štofaník. Útočná snaha Titánov však narážala na dobre organizovanú defenzívu súpera, zväčša svoje útoky museli zakončovať zo stredných vzdialeností a občasné veľké príležitosti s pokojom riešil Matej Šándor, brankár Flyers. Titáni tak vôbec prvý krát v ročníku nestačili na svojho súpera v MFL

Titans Rimavská Sobota - Flyers 4:7 (1:4)
Blahuta Ján 2, Mrnka, Astaloš - Totkovič 2, Škantár 2, Bíro, Radnóti, Havran

Dôležité súboje sa odohrali v barážovej skupine. Vo vyrovnanom zápase medzi Hornets B a Kružnom prespali "sršne" úvod a Kružnianci ich za to potrestali dvoma gólmi. Potom začali "žltí" šliapať na plný plyn a mali častejšie loptičku na florbalkách. Do polčasu vďaka produktívnemu a dravému Emilovi Hroncovi, ako aj ďalším mladým puškám v tíme skóre zápasu otočili. V druhom polčase vynikali na oboch stranách brankári. Kružniancom chýbali sily na zvrat a Hornets B si pripísali dôležité dva body.
V druhom zápase sa Vlkom prvý polčas darilo uspávať Dynamo. Na viac sa nezmohli, keďže nastúpili bez možnosti striedať s náhradným brankárom náhradného brankára Lukášom Bendom. Druhý polčas však už Dynamo spustilo kanonádu, ktorej vyšťavený súper len ťažko odolával - prekonávali sa Herko s Barnom. Na strane Vlkov je potrebné spomenúť dva premenené nariadené samostatné nájazdy, pričom pamätihodné je vysoko technicky vycibrené zakončenie Mareka "hej, nahraj" Paluchníka.

FBK Hornets B - FBK Kružno 5:3 (4:2)
Sabacký 2, Hronec Emil 2, Beracko - Kmeť, Gonda, Giertli Lukáš

Dynamo Diviaky - Čiernolúcki Vlci B 14:4 (4:0)
Herko 6, Barna 5, Bálint 2, Slovák Jano - Talán 2, Lecső, Paluchník

V Nižšej lige Admiráli proti Blue Wings hrali pokojnejšie, než ich súperky, lepšie bránili a mali skvelého Macka v bránke. To boli hlavné príčiny ich víťazstva, ktorým si upevnili 5.priečku v tabuľke Nižšej ligy. Blue Wings potešili aspoň zostavou, keď po dlhšom čase poskladali dve kompletné formácie.

FBC Admirals Patriots - Blue Wings 7:3 (3:1)

Božík Denis (Mačos Lokos) 47 bodov

Najúspešnejší brankári Vyššej ligy (aspoň 6 odchytaných zápasov)