V šlágri kola padli dva góly

17.03.2013 08:08

V 25.kole MFL sa zrodil nový rekord v minimálnom počte gólov, ktoré padli počas jedného zápasu, keď Slovan remizoval s Dynamom 1:1. Doteraz boli minimom 3 góly v stretnutí Dynama s Pro-Bau Team Slovakia.

Najprv sa ale stretol priebežne prvý Fight Night Team s Buldozérmi. Buldozéri sa snažili o disciplinovanú obranu a hru na protiútoky, kým Fight Night o častú streľbu. Buldozérom sa v prvej tretine podarilo niekoľko krát dostať do vyložených pozícií, avšak bez Milana Klincka chýba mužstvu zakončovateľ. Maťo Pánek chytal čo mohol, ale postupne góly v jeho sieti pribúdali zásluhou trojice Julo Kováč (zaznamenal aj svoj 50.gól v súťaži) - Mates Blahuta a Jano Blahuta. Buldozérom sa podarilo prelomiť streleckú smolu až troma gólmi v závere a to ešte Miro Klincko nepremenil samostatný nájazd. V poslednej časti hry sa vyskytlo na ihrisku niekoľko zbytočných tvrdých zákrokov, čo si tento raz našťastie odniesli len polámané hokejky.

Buldozéri A.C.A.B. - Fight Night Team 3:7 (0:2, 0:3, 3:2)
6´0:1 (Kováč), 7´0:2 (Blahuta M.), 13´0:3 (Blahuta M., A:Blahuta J.), 15´0:4 (Blahuta J.), 18´0:5 (Blahuta M.), 26´1:5 (Bobáľ, A:Paluchník), 27´1:6 (Kováč, A:Blahuta M.), 28´2:6 (Gecko, A:Pánek), 28´2:7 (Kováč, A:Blahuta J.), 29´3:7 (Paluchník, A:Kirchhoff)

Prvé minúty "kružnianskeho" derby boli ospalé, avšak zvyšok zápasu bol hraný v rýchlom tempe, so snahou o kombináciu a len dobré výkony brankárov zabránili strelcom počas prvých dvoch tretín streliť viac ako 5 gólov. Zápas sa zlomil v druhej polovici 3.tretiny, keď za stavu 3:2 pre Pro-Bau "vypenil" Matej Sojka vynadal rozhodcovi a šiel predčasne do šatní. Kružno však minútovú presilovku nielenže nevyužilo, ale dostalo gól a v zápätí ďalší. Mužstvu potom nepomohol ani oddychový čas a jeho herný systém sa rozsypal. Napokon Kružno strelilo svoj 100.gól v MFL z perfektne zakončenéo samostatného nájazdu Miša Kyzeka. Hrdinom pre Pro-Bau bol Miro Melich, autor štyroch gólov.

Pro-Bau Team Slovakia - FBK Kružno 7:3 (1:1, 2:0, 4:2)
6´1:0 (Melich, A:Sojka Michal), 9´1:1 (Gondáš J., A:Sabacký), 13´1:2 (Kosorín, A:Kmeť), 16´2:2 (Melich, A:Rapčan R.), 19´3:2 (Sojka Michal, A:Sojka Matej), 25´4:2 (Sojka Michal, A:Rapčan R.), 26´5:2 (Melich), 28´6:2 (Hriň, A:Giertli M.), 28´7:2 (Melich, A:Belko), 29´7:3 (Kyzek s.n.)

V šlágri kola podali obaja súperi v prvom rade vysoko taktický výkon. Slovan sa zameral na defenzívu a góly sa snažil streliť z protiútokov, Dynamo sa pokúšalo dostať obranu Slovana pod tlak kombináciou na jeho polovici a jeho hráči pozorne strážili najvychýrenejších strelcov bielo - modrých. Zápas mal však dvoch "dominátorov" v bránkach. Majo Štofaník a Peťo Bobek privádzali strelcov súpera do zúfalstva počas celých 30 minút. Preto aj keď mal zápas tempo a bol pre oko diváka atraktívny, napokon sa zrodila na góly chudobná remíza 1:1. Zápas bol najlepšou pozvánkou na Malohontsko - Novohradský pohár, kde sa stretnú tí najlepší z mestských líg Lučenca a Rimavskej Soboty a na ktorom by nemalo ani jedno z týchto mužstiev chýbať.

FBC Slovan Rimavská Sobota - Dynamo Diviaky 1:1 (0:1, 1:0, 0:0)
1´0:1 (Filipiak, A:Ramaj), 11´1:1 (Tóth, A:Radnóti)