V Osemnástke sa rozbehol 6.ročník MFL

28.09.2016 08:08

V poradí už 6.ročník MFL začal úvodným víkendovým programom v nedeľu 25.septembra. V prvom zápase sa stretli skúsení hráči Mačos Lokos a nováčik súťaže FBC Panters Rimavská Sobota. Hráči Mačos Lokos proti s nasadením hrajúcemu súperovi dominovali po celý zápas a to sa ukázalo aj na výsledku. Pochváliť treba brankára Heňa Gašparoviča, ktorý nepustil z 21 striel ani jednu za seba.

Druhý zápas patril tradičným rivalom: Dynamu Diviaky a Titánom. Dynamo malo zo začiatku rešpekt pred súperom a zvolilo defenzívnu taktiku. Za nepriaznivého stavu 0:2 zaplo aj v útočnom pásme a dokázalo vyrovnať vďaka dvom pekným akciám Goliana a Hronca. V druhom polčase však už "oranžoví" nemali toľko síl a podľahli súperovi 6:11.

Ďalší novášik FBK PROMAX Reality si odbil svoju premiéru proti "tímu snov". Celý zápas bol vyrovnaný, no o výsledku rozhodlo trestrné strieľanie dve sekundy pred koncom zápasu, ktoré kapitán Dream Teamu Milan Dúžik premenil a potrestal chybu súpera.

Mladíci 2.BH Potsdam viedli nad hodejovskými družstevníkmi v tretej minúte už 3:0, no vedenie postupne strácali. V druhom polčase sa strelecky prebral Nikolas "Pino" Országh. V tomto zápase si zlepšil štatistiky o 7 kanadských bodov a jednoznačne sa stal hviezdou víťazného tímu.

Zápas medzi FLK Bulls a Čiernolúckymi vlkmi B mal netradičný začiatok, keď si po pár sekundách hry fiľakovčania strelili vlastný gól bez toho, aby sa súper vôbec dostal k loptičke... Ten tak bol pripísaný brankárovi Vlkov, Peterovi Mackovi, ktorý svoj tím dlho - predlho držal nad vodou. Napokon však Vlkom došli sily a vo vysokom tempe hrajúci "býci" zaslúžene zvíťazili.

Zápas medzi Flyers a "Vlkmi A" sa hral od začiatku vo vysokom tempe. Zápas s veľmi veľkým počtom šancí sa musel páčiť každému. Pochváliť treba obidvoch brankárov. Na strane Flyers Maťa Šándora, ktorý vychytal 31 striel súpera a inkasoval len dvakrát, a na druhej strane Sama Repku, ktorý si vôbec prvýkrát v MFL zakľakol do bránky a podal veľmi dobrý výkon.