V nadstavbe zaujal zápas Titánov s Mačos Lokos

18.02.2016 18:18

Prvými zápasmi odohranými pred Zápasom hviezd MFL sa rozbehla nadstavbová časť súťaže. Ich ozdobou bol súboj prvého s tretím, ktorý priniesol najkvalitejší miniflorbal.

Titans - Mačos Lokos 8:6 (3:4)
Blahuta Mates 4, Blahuta Jany 2, Kostovič, Astaloš Peter - Božík 2, Pajtáš, Ungvarský, Slovák Igor, Sabo

Mačos Lokos stavili na bránenie prvej formácie Titánov a protiútoky. Pozornú obranu spočiatku zápasu dokázali držať, Gašparovič tiež chytal sebaisto. U Titánov sa bratia Blahutovci dlhšie zastreľovali, miešali trojky a hľadali variant, ktorý bude fungovať najlepšie. Mačos Lokos sa napokon ujali Sabom vedenia, keď obrana čiernych nepokryla dorážajúceho hráča. Následne inkasovali druhý krát v oslabovke pri vylúčení Kostoviča. Šesť minút pred koncom polčasu sa prvý krát presadil kapitán Mates Blahuta, Mačos však strelili ďalšie dva góly. Pre vývoj zápasu bola dôležitou posledná minúta pred polčasom, keď strieľal najprv Jany delovkou z veľkej vzdialenosti a na prekvapenie všetkých bol z toho gól. Hneď z vhadzovania sa pred Gašparoviča dostal Mates a svoju šancu premenil. Polčas tak nevyznel pre "čiernych" vôbec tak zle, naopak Mačos Lokos prišli nielen o trojgólový náskok, ale hlavne množstvo síl stratených pri pozornom bránení súpera. Najmä kondičná prevaha potom rozhodovala v druhom polčase. Po Matesovom vyrovnaní z nariadeného samostatného nájazdu vrátil bielo - modrých do vedenia Božík v presilovke, Mates však opäť vyrovnával a od tohto momentu Titáni na palubovke dominovali. Začali sa sústrediť len na hru a najprv pekne Kostovič, po ňom výborne hrajúci Astaloš poslali Mačos do kolien. Pokúšali sa z nich vstať, no chýbajúce sily nahradiť nedokázali. Titans tak zostali v súťaži neporazení.

Flyers - Čiernolúcki Vlci 10:2 (4:1)
Radnóti 4, Bíro 3, Mrva, Štefánik, Škantár - Nôta Lukáš, Repka Samuel

Vlci nastúpili do zápasu proti Flyers bez Bodora i Peťa Repku asi zbytočne so zvesenými hlavami. Prvý polčas hrali dobrý zápas, akurát zakončenie nemali dostatočne dôrazné. Na začiatku druhého polčasu sa po sérii inkasovanch gólov dostali do psychickej "jamy" a zápas sa viac menej dohrával.

FBL Retex Lučenec - FBK Hornets 16:11 (8:4)
Jakuba 5, Zadrobilek 5, Marcinek 4, Šagát 2 - Farkaš 5, Ľupták 4, Mišurák 2

Hornets vstúpili do zápasu odovzdane, keďže do bránky musel zakľaknúť Paľovský, ktorý si asi vytiahol najkratšiu zápalku... Za päť minút bolo 5:0 pre Retex a rozbehli sa preteky v streľbe. Oba tímy prakticky nebránili a hnali sa za gólmi, ktorých napokon padlo 27, t.j. gól temer každú minútu. Zaznamenali sme preto až troch päťgólových strelcov a veľa okulahodiaceho zakončenia. Bola to pekná pozvánka na exhibičný Zápas hviezd...

Slovák Igor (Mačos) 35 bodov

Najúspešnejší brankári Vyššej ligy (aspoň 5 odchytaných zápasov)
1. Štofaník Majo (Titans) 82,5%
2. Šándor Matej (Flyers) 81,7%
3. Gašparovič Henrich (Mačos) 81,0%
4. Šándor Juraj (Dynamo) 78,0%
5. Krštieň Samuel (Hornets) 77,7%

V Nižšej lige sa tiež odohral prvý z nadstavbových zápasov medzi Admirals Patriots a Plönom. Zvíťazili Admiráli, vďaka lepšiemu zakončovaniu svojich útokov.

FBC Admirals Patriots - 1.FBCh Plön 7:5 (2:1)
Kiss 3, Ľupták Jaro 3, Hrnčiar - Pataki 2, Horváth 2, Szöke

Tabuľka Nižšej ligy (o umiestnenie)
4. Torpédo Hodejov 14b 118:63
5. FBC Admirals Patriots 8b 66:96
6. 1.FBCh Plön 6b 49:124
7. Blue Wings 0b 42:171

Program MFL bude mať týždňovú prestávku z dôvodu obsadenie telocvične judistami. Zhusteným poradím zápasov pokračuje MFL na prielome februára a marca s týmto predpokladaným poradím zápasov:

26.február 2016: piatok (Sídlisko Západ)
19:50 Čiernolúcki Vlci B - Dynamo Diviaky
20:40 Flyers - Mačos Lokos
21:30 Titans Rimavská Sobota - FBL Retex Lučenec
22:20 Čiernolúcki Vlci - FBK Hornets

27.február 2016: sobota (Sídlisko Západ)
09:30 FBK Hornets B - Dream Team
10:20 Flyers - FBK Hornets