Slovan opäť ukázal charakter!

11.12.2018 22:16

Dorastenci Slovana hájili farby Rimavskej Soboty na ďalšom dvojkole Stredoslovenskej ligy hranom "doma" v Detve.
Ilustračné foto

V prvom zápase bola ich súperom Juventa Žilina. Po dlhšom čase svätyňu Slovana strážil Riči Tömösváry a podal dobrý výkon. Súper je v lige posledný, no Slovanistov trápi množstvo vynútených zmien v zostave a zdravotné problémy, takže sa so súperom naťahovali celú prvú tretinu. V druhej už spresnili kombinácie a súpera zaslúžene zdolali.

Na záver hracieho dňa ich čakal druhý súper z Detvy, bijúci sa o druhú priečku v tabuľke. Primerane k tomu vyzerala aj taktika Slovana, ktorou sa im podarilo súperov zaskočiť a počas prvej tretiny vyhrávali Slovanisti už 3:0. Škoda lacných gólov v jej závere. Druhú tretinu súper našich zvieral na ich polovici, odolávali mu len s ťažkosťami. Slovan mal napriek tomu dve dobré príležitosti na skórovanie, ktoré však nevyužil. Šanca na víťazstvo však vždy žije až do konca, toho sa Soboťania držali a svoj výkon stupňovali až do záveru zápasu. V polovici tretej tretiny sa im podarilo dokonca vyrovnať, no svoje následné šance pri psychickej výhode nevyužili a súper našu užšiu lavičku v závere vytrestal dvoma gólmi. V dobrom zápase tak Slovan prehral so cťou.

FBC Slovan Rimavská Sobota - ŠK Juventa pri CVČ v Žiline 9:5 (2:2, 4:1, 3:2)
Góly Slovana: Adam Drak 3, Daňuš 2, Jakuba 2, sestry Čivavové po 1 góle

FBC Slovan Rimavská Sobota - DTF team Detva Joxers 6:8 (3:2, 0:3, 3:3)
Góly Slovana: Daňuš 4, Jakuba a Adam Drak
Na záver hracieho dňa ich čakal druhý súper z Detvy, bijúci sa o druhú priečku v tabuľke. Primerane k tomu vyzerala aj taktika Slovana, ktorou sa im podarilo súperov zaskočiť a počas prvej tretiny vyhrávali už 3:0. Škoda lacných gólov v jej závere. Druhú tretinu súper našich zvieral na ich polovici, odolávali mu len s ťažkosťami. Slovan mal napriek tomu dve dobré príležitosti na skórovanie, ktoré však nevyužil. Šanca na víťazstvo však vždy žije až do konca, toho sa Soboťania držali a svoj výkon stupňovali až do záveru zápasu. V polovici tretej tretiny sa im podarilo dokonca vyrovnať, no svoje následné šance pri psychickej výhode nevyužili a súper našu užšiu lavičku v závere vytrestal dvoma gólmi. V dobrom zápase tak Slovan prehral so cťou.

sdfsdfsdfsdeeeDorastenci Slovana hájili farby Rimavskej Soboty na ďalšom dvojkole Stredoslovenskej ligy hranom "doma" v Detve. V prvom zápase bola ich súperom Juventa Žilina. Po dlhšom čase svätyňu Slovana strážil Riči Tömösváry a podal dobrý výkon. Súper je v lige posledný, no Slovanistov trápi množstvo vynútených zmien v zostave a zdravotné problémy, takže sa so súperom trápili celú prvú tretinu. V druhej už spresnili kombinácie a súpera zaslúžene zdolali.

x;Dorastenci Slovana hájili farby Rimavskej Soboty na ďalšom dvojkole Stredoslovenskej ligy hranom "doma" v Detve. V prvom zápase bola ich súperom Juventa Žilina. Po dlhšom čase svätyňu Slovana strážil Riči Tömösváry a podal dobrý výkon. Súper je v lige posledný, no Slovanistov trápi množstvo vynútených zmien v zostave a zdravotné problémy, takže sa so súperom trápili celú prvú tretinu. V druhej už spresnili kombinácie a súpera zaslúžene zdolali.

Pár slov od trénera Joža Alušíka: "Príprava na zápas nebola z objektívnych príčin žiadna. Hráči vypadli pre dlhopretrvávajúce problémy z tréningového procesu, resp. ich prešla chuť hrať florbal, nuž sme nastúpili na zápas v poriadne oklieštenej zostave. Úprimne, bál som sa nejakého debaklu. Našťastie nálada v tíme bola veľmi dobrá od začiatku do poslednej sekundy posledného zápasu. Hráči aj hráčky podali vzhľadom na okolnosti obdivuhodný výkon, hra ich bavila a pritom boli na zápas koncentrovaní. Klobúk dole pred každým z nich, k úplnej spokojnosti chýbalo len doraziť tú Detvu, keď sa nám ju podarilo tak pekne načať. Dôležitejší ako výsledky je však v tomto prípade charakter tímu, ktorý zostáva bojovný stále aj po rokoch, ktoré máme spolu odžité. Nech takto pokračujeme - radšej vo väčšom počte a pevnejším zdravím - aj v novom roku 2019!"