Tóth hrdinom chaotického večera

16.12.2012 14:57

Posledné tohtoročné zápasy mestskej florbalovej ligy v Rimavskej Sobote sa podľa pôvodného programu mali odohrať v telocvični na Západe klasicky od 20:00. V ten deň v nej prebiehal turnaj vo volejbale s plánovaným ukončením o 18:00. Potom ale prišla informácia, že sa ukončenie turnaja preťahuje do neskorších hodín. Do haly sme sa mali dostať najprv o 20:30, potom 21:00 až napokon 22:00... Zástupca organizátora súťaže mohol zrušiť celý plánovaný program, alebo sa dohodnúť s družstvami na neskoršom začiatku stretnutí. Dal tak vedúcim družstiev čas na rozmyslenie do 21:00, či sú ochotné nastúpiť do zápasov aj v neskorých večerných hodinách. Okrem Dynama Diviaky hráči ostatných družstiev boli schopní nastúpiť a tak sa hralo po úprave programu - namiesto plánovaných troch sa odohrali len dva zápasy, do programu bola zaradená predohrávka 17.kola medzi Slovanom a Fight Night Teamom a všetky zápasy 13.kola boli odložené.

V prvom zápase sa tak proti sebe postavili starí rivali Fight Night Team a Slovan. Obe družstvá do zápasov nastúpili v oklieštených zostavách - Fight Night s
plným počtom piatich hráčov odohral celý zápas bez striedania, Slovan na súpisku dopísal zástupcu organizátora súťaže a mal tak troch hráčov na striedanie.
Prekvapenie sa začalo črtať hneď v prvej tretine. Na piedestál "hrdinu dňa" si totiž troma gólmi nakročil Ivo Tóth, ktorému sa predtým podarilo v 10 zápasoch streliť len 5 gólov. V piatok by mu to ale do bránky súpera padalo vari aj keby strieľal na tú vlastnú... Nekompromisne trestal každé zaváhanie súpera. Keď k tomu Slovan do obrany stiahol svojich dvoch najlepších hráčov Totkoviča s Radnótim, na tabuli svietil po 10 minútach stav 3:1.

Do druhej tretiny zvýšili hráči v čiernom svoju útočnú aktivitu a niekoľkokrát priklincovali Slovanistov k vlastnému bránkovisku. Góly ale za Štofaníkov chrbát nie a nie padnúť. Najmä "pivot" Mrnka mal smolný deň a zahodil aj čisté šance. Keď sa potom z protiútoku presadil rýchlonohý Radnóti, Slovan viedol znova o tri góly. Fight Night naďalej búšil na vráta bielo - modrých a konečne úspešne. Najprv sa presadil Mates Blahuta, po ňom po prihrávke v piatok veľmi v útoku aktívne hrajúceho obrancu Jana Blahutu čarostrelec Julo Kováč. Dôležitý moment nastal minútu a pol pred koncom druhej tretiny, keď Alušík v čistej šanci stiahol Matesa Blahutu k zemi. Rozhodcovia zápasu zapískali faul a tak gól dosiahnutý po odpískaní správne neplatil. Nasledovať však okrem právoplatného vylúčenia mal aj samostatný nájazd, čo sa nestalo.

Slovan sa presilovke ubránil a v tretej tretine začal znova strieľať góly. Najprv sa štvrtý krát v zápase presadil Ivo Tóth a potom ešete trikrát pokazili náladu Jurovi Šándorovi Totkovič s Radnótim. Fight Night bol naopak zúfalý zo Štofaníka, ktorý svoje družstvo podržal v rozhodujúcich chvíľach a pričinil sa o prakvapivo vysokú porážku lídra priebežnej tabuľky.

FBC Slovan Rimavská Sobota - Fight Night Team 8:4 (3:1, 1:2, 4:1)
1:0 (Tóth), 2:0 (Tóth, A:Ujpál), 3:0 (Tóth, A:Radnóti), 3:1 (Kováč, A:Blahuta J.), 4:1 (Radnóti, A:Miniar), 4:2 (Blahuta M.), 4:3 (Kováč, A:Blahuta J.), 5:3
(Tóth, A:Radnóti), 6:3 (Totkovič), 7:3 (Radnóti, A:Miniar), 8:3 (Radnóti, A:Štofaník), 8:4 (Kováč)

Potom sa odohralo Kružnianske derby. Zápas začal okolo 23:15, čo sa ukázal ako dôležitý faktor. Doteraz spoľahlivo chytajúci Lukáš Giertli v bránke Pro-Bau je vekom ešte len dorastenec a úvod zápasu doslova prespal. Žiadnemu družstvu sa dobre nehrá, keď prehráva 0:4... Ani hráčom Pro-Bau. Tí ale v druhej tretine ukázali zlepšenie, tak ako v posledných zápasoch. Trikrát našli recept na nováčika Mateja Šándora v bránke Kružna, avšak hráči FBK dokázali trikrát odpovedať na ich snahu o zvrat v zápase. V tretej tretine sa útoky prelievali od bránky k bránke, pomerne často sa strieľalo, avšak zakončeniu chýbala vyššia kvalita. Unavenému mladému Giertlimu padli za chrbát ešete tri góly a Pro-Bau tak po dlhšom čase prehral dvojciferným výsledkom. FBK Kružno potvrdil zlepšenú výkonnosť z posledných zápasov, keď jeho hráči naposledy okúsili chuť porážky 16.novembra od Fight Night Teamu.

Pro-Bau Team Slovakia - FBK Kružno 5:10 (1:4, 3:3, 1:3)
1´0:1 (Gonda, A:Kmeť), 3´0:2 (Kováčik), 4´0:3 (Kmeť), 6´0:4 (Gonda, A:Kyzek), 10´1:4 (Vetrák, A:Giertli M.), 11´2:4 (Hriň), 11´2:5 (Kosorín, A:Kyzek), 16´3:5
(Giertli M., A:Šmíra), 16´3:6 (Kyzek), 18´4:6 (Melich), 19´4:7 (Kováčik, A:Gondáš J.), 25´4:8 (Kováčik), 26´4:9 (Patrik, A:Gondáš J.), 28´4:10 (Kmeť,
A:Gondáš J.), 30´5:10 (Rapčan R.)

Tabuľky súťaže po 14.kolách

Tabuľka MFL
1.    Fight Night Team                      13    8    3    2     19 b    95:53
3.    FBC Slovan Rimavská Sobota    11    6    3    2     15 b    65:49
2.    FBK Dynamo Diviaky                 10    5    3    2     13 b    54:38
4.    FBK Kružno                              13    5    1    7     11 b    70:78
5.    Pro-Bau Team Slovakia             11    0    0    11     0 b    37:103