Titans víťazmi základnej časti súťaže

31.01.2016 14:14

V MFL sa postupne dohráva základná časť súťaže - v piatok bolo na programe posledná januárová a celkovo predposledná várka zápasov. A veru, bolo sa na čo pozerať!

Šlágrom bol samozrejme súboj dvoch jednoznačne najlepších tímov ročníka - Titans s Flyers. Od začiatku do konca sa hralo s plným dôrazom, nasadením, emóciami na ihrisku aj v hľadisku. Prvý polčas vyznel mierne lepšie pre Flyers, ktorí viac zamestnali dobre chytajúceho Štofaníka a dvakrát využili zaváhania v obrane Titans. V druhom polčase už Titáni pôsobili koncentrovanejšie a platilo to najmä o prvej hviezde zápasu s prezývkou "Herkules". Boli to práve jeho tri góly, ktoré poslali nádeje Flyers do kolien: vyrovnával skóre na 3:3, prvýkrát poslal Titánov do vedenia na 5:4 a napokon zabil necelých 50 sekúnd pred koncom klinec do rakvy "letcov" na 6:4. Lenže Flyers majú v kádri najviac bodujúceho hráča súťaže Miša Radnótiho a v situácii, keď by na nich nik nestavil nieto forint, ale ani fillér za pár sekúnd precitli z objatia zubatej a veko rakvy zvnútra dvoma gólmi vykopli! Totálne tak zmenili dejiny zápasu, ktorý skončil zmierlivo 6:6.
V nadstavbe sa títo súperi stretnú ešte dvakrát. Už teraz sa je na čo tešiť!

Vo svojom druhom zápase dňa Titáni narazili na snaživých Vlkov. Tí sa spoliehali na výborného Kónyu v bránke a spoľahlivú obranu, z ktorej vyrážali do nebezpečných protiútokov. V ich zakončení sa im však nedarilo. Strelcom Titánov sa podarilo behavú obranu súpera prekonať len nedlho pred sirénou - neprekvapuje nikoho, že prehovorila práve florbalka Matesa Blahutu. V druhom polčase svoj supertalent potvrdzoval mladý Lukáš Nôta, ktorý neuveriteľne pokojne riešil situácie v útoku, držal loptičku a prihrávkami nezištne nachádzal nabiehajúcich spoluhráčov. Pre Titánov vďaka nemu štvrtý polčas večera nebol vôbec prechádzkou rozkvitnutým sadom. Víťazstvo si však skúsene ustrážili.

V ďalšom zápase Kružno v provom polčase využívalo určitú hernú krízu Retexu. Vyhrávalo už 3:0. Hráči Retexu však v druhom polčase v priebehu necelých dvoch minút sériou piatich gólov poslali akékoľvek nádeje Kružniancov na bodový zisk ku dnu. Blysol sa najmä 7 bodový (3+4) Peťo Jakuba.

Titans - Flyers 6:6 (1:2)
Blahuta Jany 4, Kostovič, Astaloš - Radnóti 3, Bíro, Totkovič, Havran

FBL Retex Lučenec - FBK Kružno 13:6 (4:3)
Karásek Michal 3, Marcinek 3, Jakuba 3, Zadrobilek, Šagát, Král - Kmeť 3, Rusnák 2, Kosorín

Titans Rimavská Sobotra - Čiernolúcki Vlci 8:4 (4:0)
Blahuta Mates 4, Blahuta Jany 2, Kostovič, Kyzek - Repka Peter 2, Rapčan Rado, Nôta Lukáš

Havran Peter (Flyers) 32 bodov

Najúspešnejší brankári Vyššej ligy (aspoň 5 odchytaných zápasov)
1. Štofaník Majo (Titans) 82,5%
2. Gašparovič Henrich (Mačos) 81,7%
3. Šándor Matej (Flyers) 80,3%
4. Šándor Juraj (Dynamo) 78,0%
5. Krštieň Samuel (Hornets) 77,7%

V Nižšej lige sa hral jediný zápas s jednojednoznačným favoritom, ktorý sa však očividne trápil s dobrou a dôraznou obranou Admirálov. Tí využili v útoku svoje šance a dlho držali Vlkov ďaleko znova dobre chytajúceho Macka. V závere rozhodlo kto mal viac síl - a tie mala širšia lavička Vlkov. Tých strelecky potiahol ex-Buldozér Marek Paluchnik.

FBC Admirals Patriots - Čiernolúcki Vlci B 5:7 (4:4)
Kišš 3, Ľupták Jaro 2 - Paluchnik 3, Lecső, Brozman Michal, Talán, Klincko Marek

10.Dúžik Milan (Dream Team) 26 bodov

Najúspešnejší brankári Nižšej ligy (aspoň 4 odchytané zápasy)
1. Tóth Ivan (Vlci B) 83,2%
2. Macko Peter (Admirals) 79,3%
3. Hronček Adam (Blue Wings) 79,0%
4. Bystriansky Andrej (Hornets B) 78,5%
5. Krajčí Michal (Dream Team) 78,3%

V piatok 5.februára na všetkých fanúšikov MFL okrem posledných troch zápasov základnej časti súťaže čaká veľká udalosť - historický prvý finálový zápas Pohára MFL, v ktorom proti sebe nastúpia FBK Hornets a Flyers.

5.február 2016: piatok (Sídlisko Západ)

19:50 Torpédo Hodejov - Dream Team
20:40 Mačos Lokos - Čiernolúcki Vlci
21:30 FINÁLE POHÁRA MFL: Flyers - FBK Hornets
22:20 Mačos Lokos - FBK Kružno