T3K: Brezno 21.8.2022

21.08.2022 20:25

V nedeľu 21.8. sa v Mestskej športovej hale v Brezne začala prvým turnajom letná séria florbalových podujatí pre žiačky a žiakov. Na prvý turnaj nastúpilo 34 hráčov rozdelených do piatich tímov. Zápasy sa hrali 2x10 minút superhrubého času, väčšina hráčov a hráčok tak odchádzala domov s 100 minútami herných skúseností. A o to v týchto turnajoch ide v prvom rade.

Tentokrát sa najviac darilo Fiľakovským strelám, kde žiarila útočná dvojica Kaličaková - Szabóová, ktoré predvádzali úžasné krosové "no look" pasy a samotné zaťažili konto brankárov 24 gólmi. Druhé miesto obsadili domáci Starší žiaci, ktorí dávali do zápasov celé srdcia, telá aj výstroj. Na konečné tretie miesto sa doplavili Vorvane, ktoré doplatili na nevydarené semifinále - v piatich zvyšných zápasoch inkasovali dokopy len 7 krát a ich brankár Branislav Nagy si trikrát udržal čisté konto! Štvrté miesto patrilo mladým domácim osám, ktoré štípali a hrýzli každého súpera a ukázali velikánsky florbalový potenciál do budúcnosti. Posledným Kovošroťákom ušiel postup do play off už v prvom zápase, v ktorom inkasovali zbytočne veľa gólov. Nebyť toho, mohli svojich súperov v play off prekvapiť, keďže sa každým zápasom zlepšovali.

Ovocné občerstvenie počas turnaja zabepečil Marek Poliak. K organizácii turnaja finančne pripseli Banskobystrický samosprávny kraj a Férová nadácia O2.

Najbližšie sa vidíme v nedeľu 4.septembra vo Fiľakove!