Sumár prvého hracieho dňa MS 2016

03.12.2016 22:22

Estónsko – Švajčiarsko 4:8 (2:2, 1:5, 1:1)
Otvárací zápas majstrovstiev sveta patril Estónsku a Švajčiarsku – skupina A. Po dramatickej prvej tretine, Švajčiarsko ovládlo hru a tesne vyhralo v prvom zápase majstrovstiev sveta v Rige.
Úspešnosť brankárov: Marek Oige (EST) 75% - Nicolas Wolf (SUI) 81%

USA – Thajsko 5:4 (2:0, 2:3, 1:1)
Druhý zápas odohrali favoriti z USA a nováčikovi z Thajska v hale Olympic Sport Centre Elrctrum - skupina D. Američania dosiahli zaslúžené víťazstvo proti pyšným debutantom z Thajska.
Úspešnosť brankárov: Terence Frank (USA) 85% - Christian Karlsson (THA) 80%

Nemecko – Fínsko 1:12 (0:5, 1:1, 0:6)
Druhý zápas skupiny A odohrali tímy Nemecko a Fínsko. Fínsko kontrolovalo zápas od začiatku až po koniec stretnutia a preukázalo, že patria medzi elitu florbalu.
Úspešnosť brankárov: Mike Dietz (GER) 79%, Nils Hallerstede (GER) 45% - Eero Kosonen (FIN) 86%

Dánsko – Austrália 8:1 (3:0, 4:1, 1:0)
V našej skupine C sa odohral súboj medzi Dánskom a Austráliou. Rýchle góly v prvej tretine pomohli Dánsku si urobiť náskok a ďalej už len kontrolovať zápas.
Úspešnosť brankárov: David De Fries (DEN)100%, Mike Trolle Wede (DEN) 89% - Ryan Alexandrakis (AUS) 91%, Mitchell George (AUS) 69%, Vladimir Plocek (AUS) 50%

Česká Republika – Nórsko 8:4 (2:0, 3:1, 3:3)
Český útočníci predvádzali pekné akcie v útoku. Nórov v zápase držal spoľahlivý brankár a pevne stojáca obrana.
Úspešnosť brankárov: Lukas Soucek (CZE) 79% - Andreas Falkeid (NOR) 81%

Kanada – Singapur 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Kanadský tím zahájil turnaj proti Singapuru. – skupina D V tvrdom zápase Kanada dosiahla víťazstvo 2:1, čo sa vo florbale takéto malé skóre často nevída.
Úspešnosť brankárov: Taylor Retta-Shipp (CAN) 95% - Devanand M (SGP) 80%, Rajiv Makalingam (SGP) 100%

Lotyšsko – Švédsko 2:7 (1:3, 1:2, 0:2)
Skúsení Švédi ukazovali perfektné akcie, ktoré sa určite páčili aj domácim divákom. Domáci fanúšikovia vytvorili rekord, keď tento zápas sledovalo 8011 divákov.
Úspešnosť brankárov: Andis Blinds (LAT) 81% - Jonathan Paulsson (SWE) 88%