Starší žiaci: Drieme a bojujeme!

15.02.2017 08:08

Starší žiaci odohrali od začiatku roka 2017 už štyri zápasy. Na Troch kráľov v Detve najprv parádne potrápili favorizovaný Zvolen. Jeho hráči viedli už 3:1, keď sa naštartoval k výborným akciám Peter "Iskra" Čížik a po dvoch nezištných Drakových prihrávkach v priebehu 30 sekúnd vyrovnal. Dve minútky po ňom sa presadil (konečne) aj Maťo Hank. Avšak veľká škoda, že výborne rozohraný zápas už Slovanisti do víťazného konca nedotiahli. V poslednej minúte zabudli obrancovia za chrbátom hneď dvojicu hráčov súpera a Zvolen napokon docielil remízu.

V druhom zápase hranom po krátkej prestávke chlapci prespali úvod zápasu a Banská Bystrica sa ujala pohodlného vedenia 3:0. Potom už bolo ťažké chytať zajaca za chvost, i keď sa o to chlapci pokúšali, kým vládali.

FBC Slovan Rimavská Sobota - 1.FBC Zvolen 4:4 (1:2, 0:0, 3:2)
Góly Slovana: Čížík 2, Bodor Alex, Hank
FBC Slovan Rimavská Sobota - FPS Banská Bystrica 3:9 (0:3, 2:4, 1:2)
Góly Slovana: Čížik 2, Hronec Janko
Zostava Slovana: brankár Tömösváry Richard, hráči Dovala Marek, Hank Matej, Hlodák Leonard, Bodor Alex, Čížik Peter, Hronec Ján a kapitán Drak Adam

Na ďalšom turnaji hranom na konci januára postihla našich chlapcov veľká maródka. Na zápasy sa ledva pozbierali šiesti statoční (v tom len dvaja starší žiaci) a odohrali ich čo najviac so cťou. Proti súperom však veľkú šancu nemali...

FBC Slovan Rimavská Sobota - DTF Detva 1:13 (0:5, 0:5, 1:3)
Gól Slovana: Petrík
FBC Slovan Rimavská Sobota - 1.FBC Zvolen 0:14 (0:7, 0:3, 0:4)
Zostava Slovana: brankár Hronec Janko, hráči Petrík Samo, Lašák Attila, Hlodák Leonard, Bodor Alex a kapitán Hank Matej