Skórovali sme až v hre bez brankára

06.12.2016 14:18

Naša reprezentácia nastúpila dnes doobeda na svoj posledný zápas v základnej časti proti Dánom.
Od začiatku to bol taktický boj. Pozorné obrany oboch tímov nepúšťali súperov do šancí o čom svedčí len deväť striel na obe bránky spolu počas prvej tretiny. Pre oko diváka nie príliš lákavá hra sa postupne rozbehla. V zápase, v ktorom sa čakalo na prvé zaváhanie súpera sa o to žiaľ pričinili naši reprezentanti, ktorí vyrobili po 12 sekundách druhej časti hry strašnú chybu v rozohrávke a tú súper potrestal. Do dvojgólového vedenia sa Dáni dostali počas presilovej hry, ktorú využili necelé štyri minúty pred druhou prestávkou – 0:2.

Zverenci trénera Petra Koutného sa neskôr snažili o častejšiu streľbu, no veľa striel im súperi dokázali zblokovať. „To je severský štýl, oni vedia výborne blokovať streľbu a preto súboje medzi severanmi vyzerajú inak ako tie ostatné. V tomto sú majstri, no my sme zase lepší v niečom inom,“ skonštatoval kapitán Slovenska Lukáš Řezanina. Do tretej tretiny preto naši nastúpili s odhodlaním streliť góly a v zápase zvíťaziť. No opak bol pravdou. Pri útočení do plných sme často zabúdali na zadné vrátka a aj keď Turek v bránke počas celého zápasu čaroval, toto bolo aj naňho priveľa a po chvíli bolo už hrozivých 0:5. Slováci sa však nevzdávali a bojovali ďalej. Päť minút pred koncom zápasu tréneri odvolali brankára a power play s pomocou neskorších presiloviek bola pre náš tím streleckým odkliatím. Najprv znížil kapitán Lukáš Řezanina a po ňom pri hre 6 na 3 skóroval aj Michal Dudovič na konečných 2:5 pre Dánov.

Slovensko - Dánsko 2:5 (0:0, 0:2, 2:3)
Góly a asistencie: 57. Řezanina, 60. Dudovič (Řezanina) – 21. Hedorf (Pedersen), 37. Nielsen (Overgaard), 47. Eldholm (Jensen), 49. Hedorf (Kristensen), 52. Hedorf (Pedersen)
Dominik Turek – 74% - Mike Trolle Wede – 88%
Zápas sledovalo 457 divákov.

Povedali po zápase:
Petr Koutný – tréner Slovenska: „Chlapcom nemôžem nič za dnešný výkon vyčítať. Boli sme dobre pripravení na Dánov, no oni potrestali každú našu chybu, zatiaľ čo my sme naše vypracované príležitosti nepremieňali. Neboli sme dostatočne dôrazní pred súperovým brankárom, ktorý je mohutný. Musíme dnešnú prehru čím skôr vyhodiť z hlavy a sústrediť sa na veľmi dôležitý zajtrajší zápas.“
Martin Grlický – hráč Slovenska: „Prehra nás veľmi mrzí. Podľa mňa sme mali viac hru pod kontrolou a Dáni čakali na naše chyby, dobre blokovali našu streľbu a využívali brejkové situácie. Chceme čím skôr zabudnúť na tento zápas. Potrebujeme si s chlapcami rýchlo vyčistiť hlavu a pripraviť sa na zajtrajší zápas. Chceme totiž zabojovať o postup.“

Vo zvyšných zápasoch Singapúr prekvapujúco zdolal víťaza skupiny D - Spojené štáty - keď mu k tomu pomohla strelecky úspešná prvá tretina. Ich súperom sa napoak dlho nedarilo trafiť do siete, za stavu 0:5 vystriedali brankára a až potom sa im podarilo skórovať. Zvrat v zápase už nenastal. V našej skupine Austrália tiež dosť prekvapujúco dokázala remizovať s Poľskom. Na našich severných susedov asi ťažko doľahli predošlé dve prehry a strata šance na postup do Osemfinále, lebo kvalitatívne sú inde ako protinožci. Tí si remízu vybojovali v tretej tretine. V šlágri dňa si Švédi poradili s Českom po očakávanom priebehu - Česi pálili, Švédi dávali góly. Ich gólostroj sa zastavil až v tretej tretine, kde hrali modro - žltí veľa oslabení. V poslednom zápase dňa, z našej strany ostro sledovanom, mali domáci Nórov neraz na lopate, no tí napokon vyrovnali 53 sekúnd pred koncom a stali sa tak našimi súpermi v Osemfinále.

Singapur – USA 9:5 (3:0, 2:2, 4:3)
Švajčiarsko – Nemecko 11:3 (5:0, 2:1, 4:2)

4.    AUS    3    0    1    2    7-24    1

Na našu mužskú reprezentáciu teraz čaká najočakávanejší zápas. Súboj od ktorého sa bude dosť odvíjať celkové hodnotenie šampionátu, možnosť splniť si cieľ skončiť v prvej osmičke. Ich súperom však budú veľmi nepríjemní Nóri, hrajúci výbornú defenzívu presne ako náš dnešný premožiteľ z Dánska. Len si pripomeňme, že v súboji so Švédskom dokázali Nóri zvíťaziť v druhej tretine 1:0... Favoritom je teda súper našich reprezentantov, avšak to ešte nič neznemená. Máme mladý kolektív a ak sa na nás aj šťastie usmeje, budeme sa zajtra večer tešiť na štvrťfinále - na Švajčiarsko :)

Streda 7.12.2016 o 15:00hod.  – SLOVENSKO vs Nórsko