Šesť zaujímavých duelov v novembrovú nedeľu

25.11.2015 18:18

Družstvá MFL posledný krát v roku 2015 "povinne" zavítali do Osemnástky pod Šibeničným Vrchom, kde odohrali šesť kvalitných a zaujímavých zápasov. V nasledujúci piatok pokračuje MFL štyrmi zápasmi na tradičnom mieste ZŠ M.Tompu na Sídlisku Západ, pričom od 21:30 sa je možné tešiť na šláger šlágrov medzi Titans Rimavská Sobota a Flyers.

Zaujímavý zápas odohrali dve družstvá zo spodku tabuľky Vyššej ligy. Zatiaľ čo Vlci do zápasu nastúpili s torzom, ktoré zostalo z A-tímu, Kružnianci prišli zo zostavou ktorá sa tej "experimentátorskej" z piatku nemohla rovnať. Červení šli v úvode zápasu dvakrát do vedenia po spoluprácu Kmeťa s Ivargom. Potom však na opačnej strane ihriska úradovala dvojica "zabijakov" zo Slovanistického dorastu Bodor - Nôta, ktorá strhla ostatných Vlkov k jednému z najlepších výkonov v prebiehajúcej sezóne. V druhom polčase tak na ihrisku dominovali hráči v zelenom a nepustili Kružniancom možnosť vrátiť sa do zápasu.

Súboj letcov s Dynamom prieniesol spočiatku opatrný florbal s dôrazom na plnenie si obranných povinností. Dynamo v zápase žilo a bojovalo celých 25 minút, keď po gólo Radnótiho na 2:5 sa herný koncept Diviakov rozpadol a Flyers tak dosiahli výrazné víťazstvo.

Mladí hráči Hornets ťahali šnúru troch víťazstiev po sebe, tentoraz však narazil na prekážku menom Titans Rimavská Sobota. "Čierni" kontrolovali úvod zápasu, dostali sa pomerne rýchlo do dvojgólového vedenia. Potom sa dosť vybýjali v osobných súbojoch, neukazovali svoju útočnú hru. Hornets sa nechali týmto štýlom zastrašiť, navyše prespali úvod druhého polčasu, ktorý pre nich mohol znamenať pokus o zvrat v zápase - namiesto toho dvakrát inkasovali.

Výsledky Vyššej ligy

Čiernolúcki Vlci A - FBK Kružno 9:5 (5:3)
Sojka Matej 3, Nôta Lukáš 3, Bodor Andrej 2, Rapčan Rado - Hudák 2, Kmeť 2, Ivarg

Dynamo Diviaky - Flyers 2:8 (1:2)
Golian, Sarvaš - Radnóti 4, Totkovič 2, Móze, Bíro

Titans Rimavská Sobota - FBK Hornets 6:1 (2:1)

5. Šándor Juraj (Dynamo) 78,5%

Dobrý zápas Nižšej ligy videli diváci v súboji Torpéda Hodejov a Dream Teamu, dvoch družstiev ašpirujúcich na barážovú skupinu. Prvý polčas priniesol vyrovnaný priebeh, v ktorom sa oboaja súperi striedali vo vedení. Dôležitý moment sa udial zhruba 5 minút pred koncom zápasu, keď Dream Team poslal do vedenia jeho kapitán Miňo Dúžik a vzápätí sa "belasí" dostali prvý krát do dvojgólového vedenia vďaka svojmu "bombardérovi" Koniarovi. Keď dve minúty nato z protiútoku zaklincoval akciu gólom Mišo Fikejz, skoro padla telocvičňa i šance Hodejova na zvrat v zápase. Najmä keď v nedeľu bol schopným streliť gól len Jano Kurek...

Dievčatá z Blue Wings nastúpili proti Hornets len s jedinou hráčkou na striedanie a premiérovo s brankárkou Schvarcovou. Veľké nádeje sa im preto v zápase nedávali, avšak v prvom polčase súpera zaskočili dobrou hrou v útoku a dvakrát sa do dostali aj do vedenia. Béčko "sršňov" svoju kvalitu ukázalo hlavne koncom polčasu, keď si vybojovalo dostatočný náskok. Svojim štvorbodovým zápisom počas posledného víkendu výrazne prehovorili v prospech účasti v prvej trojke Nižšej ligy.

Béčko Vlkov je bez Talána len polovičné, čo v nedeľu ukázalo proti Admirals Patriots. Kým Vlkom sa strelecky nedarilo, hráči Admirals podali poctivý výkon podporený istotou v bránke, Peťom Mackom, ktorý zo 40 pokusov súpera pustil za seba len 5. Všetci hráči na ihrisku sa však snažili podať čo možno najlepší výkon. Siedme víťazstvo zo siedmych pokusov potvrdil až v samom závere po spolupráci Adam Rapčan - René Lecsö druhý menovaný.

Výsledky Nižšej ligy

Čiernolúcki Vlci B - FBC Admirals Patriots 5:3 (2:1)
Lecsö 2, Nôta Peter, Rapčan Adam, Paluchník - Kiss 2, Ríz jr.

Blue Wings - FBK Hornets B 7:16 (4:7)
Vašová 3, Čintalanová 2, Staššáková 2 - Maďar Jaro 4, Útis 4, Sabacký 3, Lakatoš 2, Franko 2, Hronec Emil

Zaujímavosti z nedeľnej MFL

• Lukáš Nôta, vo veku 14 rokov najviac bodujúci hráč družstva Vyššej ligy Čiernolúcki Vlci zazanmenal prvý trojgólový zápas vo Vyššej lige v živote.
  • Podobne sa darilo Andrei Vašovej. V tomto prípade však ide o výnimočnú udalosť, Aďa sa totiž stala prvým dievčaťom v histórii MFL, ktoré hetrik dosiahlo!
  • Torpédo Hodejov po veľmi dobrom úvode v MFL - troch víťazstvách v rade - zaznamenal pre zmenu v posledných troch zápasoch tri prehry v rade...
  • MFL zavíta do Osemnástky najbližšie počas Vianočných sviatkov zimnou várkou zápasov za symbolické štartovné, občerstvenie po zápase s možnosťou hráčov "zabaliť" sa hoc aj do kožuchov. Zimné spestrenie bude tak ako v minulom ročníku na dobrovoľníckej báze.

MFL pokračuje v posledný novembrový piatok ďalšími zápasmi, z ktorých najviac očakávaným je priamy súboj o špicu tabuľky a repríza finále z minulého roka medzi Titans Rimavská Sobota a Flyers!

27.november 2015: piatok - Sídlisko Západ
19:50 1.FBCh Plön - FBC Admirals Patriots
20:40 Mačos Lokos - Čiernolúcki Vlci
21:30 Titans Rimavská Sobota - Flyers
22:20 FBK Hornets - FBL Retex Lučenec