Rozpis a pravidlá Gemerského pohára

09.07.2017 08:08

Už zajtra, t.j. v pondelok 10.7. začína štvrtý ročník Gemerského pohára mladých florbalistov. Od 10.júla do 19.júla budú 4 tímy bojovať o putovný pohár predsedu MO Matice Slovenskej v Rimavskej Sobote.

Turnaj sa hrá podľa pravidiel IFF (5+1, ihrisko 36x15 metrov, čas zápasu 2x20 minút čistého času) s vekovým obmedzením pre štart hráčov u chlapcov na ročník narodenia 1994 a mladší, pričom družstvo môže mať na súpiske maximálne 16 hráčov.

Prihlásené tímy
FLK Bulls
Hlavne že Hráme
IbK White Power
TJ Šumné Čaje

Systém turnaja
Na víťaza čaká 5 náročných súbojov. V skupinovej fáze si zahrajú súperi každý s každým. Zápas sa môže skončiť remízou. V prípade rovnosti bodov v tabuľke rozhoduje vzájomný zápas. Ak sa skončil remízou, rozhoduje lepší rozdiel skóre, vyšší počet strelených gólov a ak by ani to nepomohlo, tak vyšší počet bodujúcich hráčov v zápasoch.
V semifínále a finále sa v prípade nerozhodného výsledku predlžuje 10 minút a potom nasledujú samostatné nájazdy troch rôznych hráčov. Ak by ani to nestačilo, nájazdy pokračujú do rozhodnutia a môže sa ich zúčastňovať rovnaký hráč.

18.7. utorok
16:00 1.semifinále (druhý proti tretiemu v poradí)
17:15 2.semifinále (prvý proti štvrtému v poradí)

19.7. streda
17:00 Finále Gemerského pohára mladých florbalistov 2017

Hrá sa v Telocvični Osemnástka (Liesková 2, Rimavská Sobota). Odporúčame prísť do telocvične 30 minút pred zápasom. Každý tím bude mať pridelenú a označenú šatňu.