Radnóti v čele poradia kanonierov

05.01.2013 12:00

Po dvoch piatkoch bez florbalu na prelome rokov sa nadšenci tohto športu zišli na palubovke, aby zohrali prvé štyri zápasy v roku 2013. Týmito zápasmi začala druhá polovica MFL.

Úvod priniesol súboj medzi Dynamom a Pro-Bau Team. Veľký bodový odstup medzi týmito dvoma súpermi predznamenal favorita zápasu, avšak Dynamu sa práve s Pro-Bau v posledných zápasoch nedarilo a víťazilo len s odrenými ušami. Tento zápas ale nebol z tohto súdka. Prvá tretina bola taká podovolenková, statická, rozháraná z oboch strán. Aktívnejšie bolo Dynamo, ktoré sa rýchlo ujalo dvojgólového vedenia Petrincom. Potom niekoľkokrát zakombinoval aj súper a znížíl. Druhá tretina už ale bola nasadením a aktivitou zo strany Dynama niekde inde a Diviaci doslova súpera prevalcovali. Darilo sa útočnej dvojici Póša - Kostovič, ktorá celkom v zápase nazbierala 7 bodov. Pro-Bau Team mal streleckých príležitostí minimum, počas celého zápasu trafil priestor bránky Peťa Bobeka len 14 krát. V tretej tretine už bola hra voľnejšia, o výsledku bolo rozhodnuté a obaja súperi skôr šetrili sily na ďalší zápas.

FBK Dynamo Diviaky - Pro-Bau Team Slovakia 9:3 (2:1, 5:1, 2:1)
1´1:0 (Petrinec), 5´2:0 (Petrinec), 6´2:1 (Giertli M., A:Hriň), 11´3:1 (Póša, A:Kostovič), 13´4:1 (Sarvaš, A:Kovalčík), 13´4:2 (Hedvigi Dom.), 15´5:2 (Póša, A:Kostovič), 16´6:2 (Petrinec), 20´7:2 (Kostovič), 22´7:3 (Melich), 24´8:3 (Golian, A:Sarvaš), 30´9:3 (Póša, A:Kostovič)

V ďalšom zápase si svoju hernú premiéru v MFL odbyli Buldozéri. Spočiatku ťažšie zaraďovali jedničku - prvá tretina sa niesla plne v réžii s chuťou hrajúceho Slovana, ktorý brankára Buldozérov Páneka rýchlo dostal do prevádzkovej teploty. V druhej tretine, po vytvorení trojgólového náskoku Slovan poľavil v aktivite, naopak Buldozéri hrali svoju hru a mali niekoľko vydarených kombinácií. Slabinou bolo ale ich zakončovanie. I tak ale v tejto časti hry strelili Buldozéri svoj prvý gól v súťaži, keď sa presadil Milan Klincko. V tretej tretine hral Slovan znova aktívnejšie, veľa a nepresne strieľal. Pred
brankárom dobre kombinovali najmä Tóth s Radnótim. Výsledkom bolo ďalšie štyri góly v sieti Buldozérov, ktorí tak v premiére utrpeli porážku, ale so vztýčenou hlavou.

Kuriozitou zápasu je zlomená hokejka hráčom Slovana s prezývkou "Status", ktorý si ju zlomil počas sedenia na striedačke...

Buldozéri A.C.A.B. - FBC Slovan Rimavská Sobota 2:9 (0:3, 1:2, 1:4)
2´0:1 (Tóth), 4´0:2 (Radnóti), 8´0:3 (Radnóti, A:Ujpál), 14´1:3 (Klincko Mil., A:Zvara), 17´1:4 (Radnóti, A:Totkovič), 19´1:5 (Miniar, A:Balík), 23´2:5 (Bobáľ, A:Klincko Mar.), 23´2:6 (Tóth, A:Radnóti), 25´2:7 (Tóth, A:Radnóti), 27´2:8 (Radnóti), 27´2:9 (Brozman T.)

V zápase dňa sa potom proti sebe postavili družstvá poškuľujúce po víťazstve v súťaži - Figh Night Team a Dynamo Diviaky. Doterajšie dva vzájomné súboje týchto družstiev sa skončili remízou 4:4, očakával sa teda dramatický a vyrovnaný zápas.

Fight Night Team dopísal na súpisku pred zápasom nového hráča a mal ich tak na lavičke nezvyčajne veľa - až dvoch... Okrem toho avizoval prechladnutie ostrostrelca "Matesa". Všetko to bol ale len bluf na súpera, pretože v prvej tretine ukázal Fight Night vynikajúci výkon - a teraz sa podržte - v obrane! Súperovi dovolil len trikrát vystreliť na bránku, nepúšťal ho do kombinácie, blokoval strely Dynama. To sa predsa len presadilo tesne pred klaksónom Janom Slovákom - to už ale bolo za stavu 0:4. Dynamo totiž úplne prespalo začiatok a obrana na čele s brankárom vyhorela ako Krásna Hôrka.

Diviačia povaha sa ale nevzdáva a tak aj hráči hrajúci v nových oranžových dresoch svoj boj nevzdali a v druhej tretine priklincovali Fight Night k ich vlastnej bránke. Čierni hrali príliš pasívne, možno psychicky nezvládali tak vysoké vedenie v zápase a preto pykali. Dynamo mohlo ku gólom Goliana, Kostoviča a Lentovského pridať ešte ďalšie, ale mnohé šance zostali nevyužité. Naopak, jedným gólom sa presadil "Frni" a bol to 100. gól Fight Nightu v sezóne.

Prevaha Dynama pokračovala aj v tretej tretine. Čierni sa temer stále zubami - nechtami bránili. Keď sa už podarilo Dynamu prebiť cez obranu, strely zastavil výborne chytajúci Šándor. Nedáš - dostaneš platilo aj teraz a na chyby v obrane Dynamo napokon zaplatilo prehrou. Nepomohla totiž ani záverečná hra bez brankára a tak si Fight Night pripísal do tabuľky ťažko vydolované dva body.

Dynamo Diviaky - Fight Night Team 5:7 (1:4, 3:1, 1:2)
1´0:1 (Kováč), 1´0:2 (Mrnka, A:Blahuta M.), 14´0:3 (Blahuta J.), 17´(Mrnka, A:Blahuta M.), 10´1:4 (Slovák, A:Póša), 12´2:4 (Golian, A:Petrinec), 14´2:5 (Mrnka), 16´3:5 (Kostovič, A:Sarvaš), 19´4:5 (Lentovský, A:Petrinec), 25´4:6 (Blahuta M.), 29´5:6 (Kostovič, A:Póša), 29´5:7 (Blahuta M., A:Mrnka)

V poslednom florbalovom stretnutí dňa si hokejky skrížil Slovan s Pro-Bau Teamom. Favoritom zápasu bol samozrejme Slovan a túto svoju úlohu od začiatku potvrdzoval. Najprv síce nezavinene Tomáš Brozman zranil Peťa Hriňa (tomu sa zranenia v posledných zápasoch nevyhýbajú), presilovku ale Pro-Bau odohral prevažne bez loptičky vo svojej moci. Potom už Slovan spustil až neobvyklú kanonádu na mladého Lukáša Giertliho. Celkom vystrelili hráči Slovana v zápase 64 krát, čo je ich osobný rekord. Na druhej strane Pro-Bau pokračoval v nevýraznom posviatkovom výkone z prvého zápasu a Majo Štofaník sa počas prvých dvoch tretín v bránke bielo-modrých nudil. Teda okrem momentu v 12.minúte, keď obrana Slovana zaspala, nechala prejsť krížnu prihrávku Rada Rapčana cez celé ihrisko na hokejku Peťa Hriňa, ktorý z prvej zakončil. Inak sa ale presadzovali len hráči Slovana, hrajúci disciplinovane v obrane. Trojica Radnóti - Totkovič - Tóth bola na neudržanie a postarala sa o osem gólov z deviatich. Okrem toho strelil gól aj navrátilec do bielo - modrých šíkov Noro Bodor.

FBC Slovan Rimavská Sobota - Pro-Bau Team Slovakia 9:1 (2:0, 3:1, 4:0)

2´1:0 (Radnóti, A:Totkovič), 8´2:0 (Totkovič), 12´2:1 (Hriň, A:Rapčan R.), 15´3:1 (Tóth, A:Radnóti), 17´4:1 (Radnóti), 19´5:1 (Bodor), 22´6:1 (Radnóti, A:Totkovič), 23´7:1 (Tóth), 25´8:1 (Totkovič), 27´9:1 (Radnóti, A:Brozman M.)

Tabuľky súťaže po 16.kole

Tabuľka MFL

1.    Fight Night Team                       17    12    3    2   27 b    102:58

3.    FBC Slovan Rimavská Sobota    16    11    3    2    25 b    83:52

2.    FBK Dynamo Diviaky                 15      9    3    3   21 b    68:48

4.    FBK Kružno                              16      8    1    7   17 b    70:78

5.    Pro-Bau Team Slovakia              16      3    0    13    6 b    41:121

6.    Buldozéri A.C.A.B                     16      0    0    16    0 b    2:9