Prvé zápasy baráže MFL

16.03.2015 18:18

V zápasoch potvrdili rolu favoritov všetci zástupcovia z Vyššej ligy, avšak nebola to prechádzka Breivika po ostrove Utöya. Tímy z Nižšej ligy hrýzli svojich súperov celý čas. Najbližšie k vybojovaniu si aspoň predĺženia boli Gambleri.

SLOVAGRE - NAPOLA 1:0
1. zápas 6:2 (2:0)
Antal 3, Tóth, Rusnák, Lecső - Linduška Viktor, Rončák
Napola sa zamerala na pozornú obranu, ktorá jej hráčom až na malé zaváhania vychádzala. Ešte v polovici druhého polčasu tak bol rozdiel medzi súpermi jednogólový. Hráči Slovagre však mali oporu vo svojich dvoch najskúsenejších hráčoch Tóthovi a Štofaníkovi, ktorí žiadne dramatické zauzlenie prvého barážového príbehu nedopustili.

ČIERNOLÚCKI VLCI - TORPÉDO HODEJOV 1:0
1.zápas 5:3 (3:0)
Országh 2, Kurek Ján - Bodor 2, Sojka Mišo, Repka Samo, Paluchník
Zo začiatku bolo vidieť rozdiel v rýchlosti a presnosti kombinácie, ktorá bola jednoznačne v prospech tímu z Vyššej ligy. Vlkom sa darila aj streľba a tak si už v polovici polčasu vytvorili trojgólový náskok. Druhý polčas však Torpédo podalo omnoho lepší výkon. Súper sa viac stiahol a hral na protiútoky, v ktorých sa mu nedarilo tak, ako by si predstavoval. Vlkov svojimi istými zákrokmi podržal doliečený brankár Kónya. Aj vďaka jeho výkonu Vlci vybojovali prvé dôležité víťazstvo v sérii.

FBK KRUŽNO - WB GAMBLERS 1:0
1.zápas 9:7 (2:2)
Gaži 3, Talán 2, Nôta Lukáš 2 - Kmeť 5, Kosorín 3, Gondáš Rasťo
Spočiatku zápas pripomínal predošlé súboje hracieho dňa - oba tímy pozorne bránili, tím z Vyššej ligy bol kombinačne vyspelejší a vybudoval si mierny náskok. O ten však na konci polčasu vďaka dvom gólom kapitána Gažiho prišiel. Druhý polčas sa roztrhlo vrece s gólmi. Kým prvá trojka Kružna bola temer nebrániteľná a kapitán Mišo Kmeť neustále budoval náskok Kružna, voči zvyšným formáciám Kružniancov sa Gambleri dokázali presadzovať. Šesť minút pred koncom bol stav zápasu ešte 6:3 pre Kružno, tri minúty nato už bolo 7:7 zásluhou Talána, ktorý sa odtrhol z reťaze .Tým rozdielovým hráčom dňa však bol počas celej sezóny nenápadne hrajúci Martin Kosorín, ktorý víťazným gólom minútu pred koncom rozhodol zápas v prospech Kružna. Následná hra bez brankára nedopadla pre Gamblerov úspešne.

Program 2. barážových zápasov v piatok 20.03.2015
19:30 Slovagre - Napola
20:20 Čiernolúcki Vlci - Torpédo Hodejov
21:10 FBK Kružno - WB Gamblers
Prípadné tretie rozhodujúce súboje sa odohrajú v sobotu 21.03.2015 od 09:30 (10:20, 11:10).