Prvé víťazstvo Pro-Bau!

11.02.2013 09:34

Počas druhého februárového piatku sa odohrali tri zápasy 21.kola MFL. Napriek tomu, že všeky zápasy mali papierového favorita, v prvom zápase sa zrodilo prekvapenie a ani v treťom od neho nebolo ďaleko.

V zápase medzi Dynamom a Pro-Bau sa hral útočný a rýchly florbal s množstvom gólov. Pro-Bau mal už tradične dobrý úvod a presadzoval sa aj strelecky. V druhej tretine ale - znova tradične - prišiel na družstvo útlm, jeho hráči toľko nebehali a Dynamo to trestalo. Dynamo, medzi ktorého hráčmi znova vynikol Peťo Filipiak, burcované hrajúcim manažérom Golianom skóre zápasu otočilo. Chybami v obrane v posledným minútach druhej tretiny ale o psychickú výhodu prišlo a pred poslednou desaťminútovkou bolo skóre zápasu vyrovnané.

V nej sa vrece s gólmi roztrhlo, padali na oboch stranách. O rozhodujúce góly sa napokon postarali bratia Sojkovci, vďaka ktorým si vytvorilo Pro-Bau taký náskok, ktorý už jeho hráči nedokázali v posledných minútach zápasu stratiť aj vďaka priam neuveriteľnej smole Dynama v zakončení. Pro-Bau tak vybojoval svoje prvé víťazstvo v lige!

Dynamo Diviaky - Pro-Bau Team Slovakia 6:8 (1:2, 3:2, 2:4)
4´0:1 (Hriň), 6´0:2 (Sojka Matej, Rapčan R.), 6´1:2 (Filipiak, A:Golian), 13´2:2 (Filipiak, A:Kostovič), 18´3:2 (Gálik,A:Filipiak), 19´3:3 (Giertli M.), 20´4:3 (Lentovský, A:Golian), 20´4:4 (Melich, A:Sojka Michal), 22´4:5 (Melich, A:Sojka Michal), 22´5:5 (Golian, A:Filipiak), 22´5:6 (Sojka Michal), 24´5:7 (Sojka Michal), 27´5:8 (Sojka Matej, A:Melich), 30´6:8 (Filipiak)

Počas druhého zápasu museli divákov v hale z predvádzanej hry bolieť oči. Slovan hral zo zabezpečenej obrany a počas celého zápasu dovolil Buldozérom len 9 krát vystreliť na bránku. Okrem toho využíval chyby v obrane Buldozérov, čím si vytváral dostatočný náskok. Buldozéri hrali premotivovane a neflorbalovo, čomu sa potom Slovan prispôsobil až sa napokon rozhodcovi zápas úplne vymkol z rúk. O víťazovi však už bolo rozhodnuté, a tak to napokon našťastie neskončilo zle...

Buldozéri A.C.A.B. - FBC Slovan Rimavská Sobota 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
6´0:1 (Radnóti, A:Brozman M.), 11´0:2 (Totkovič), 18´0:3 (Totkovič), 21´1:3 (Miadok), 26´1:4 (Totkovič, A:Radnóti)

Posledný zápas bol protikladom predošlého. Obe družstvá sa snažili hrať pekný florbal a na prekvapenie sa to väčšinu zápasu darilo najmä Kružnu. Od začiatku mali ale jeho hráči obrovský problém vôbec trafiť súperovu bránku a smolu v zakončení sa napokon podarilo prelomiť len Mišovi Kyzekovi, avšak až v závere zápasu. Zápas mal Fight Night spočiatku celkom v rukách, postupne si vytvoril až trojgólový náskok, ale hral nezvyčajne pasívne a málo strieľal. Keďže ale slabší deň "čiernych" Kružno nedokázalo využiť, pripísal si favorit do tabuľky po dramatickom závere všetky body.

FBK Kružno - Fight Night Team 3:4 (0:2, 1:1, 2:1)
3´0:1 (Mrnka, A:Kováč), 8´0:2 (Kováč, A:Blahuta J.), 11´0:3 (Kováč, A:Blahuta M.), 20´1:3 (Kosorín, A:Kyzek), 27´1:4 (Blahuta J., A:Kováč), 28´2:4 (Kyzek), 30´3:4 (Kyzek, A:Kmeť)