Postup do osemfinále máme vo vrecku!

05.12.2016 22:22

V tretí deň svetového šampionátu čakal na Slovákov papierový outsider z opačného konca planéty.
Do zápasu sme vstúpili aktívne a už v prvej tretine si vytvorili pohodlný štvorgólový rozdiel. Súper z Austrálie dokázal hrať konsolidovane len do nášho prvého gólu v 9.minúte. Potom boli diváci svedkom niekoľkých lahôdok v podaní Dudoviča, ktorý okrem gólu dvakrát vtipne našiel skórujúceho Martina Joščáka. Prvú polovicu druhej tretiny sme odohrali temer v neustálom oslabení. Obaja súperi detinskými faulami na úrovni MFL :)  kúskovali hru. Až tretia tretina priniesla opäť gólové hody zo slovenskej strany. Svoj prvý hetrik v mužskej reprezentácii ako aj na svetovom šampionáte strelil 17-ročný Michal Dudovič, ktorý v dnešnom zápase napokon zaznamenal až šesť bodov za štyri góly a dve asistencie a zaslúžene sa stal hráčom zápasu. O ďalšie štyri góly sa postarali Šefčík, Kubovič, Kročko a Bulko. Tréner Koutný dal v zápase príležitosť hráčom z lavičky a opory šetril, to však nemenilo nič na tom, že slovenskí reprezentanti deklasovali Austráliu 12:2 a už teraz majú istú účasť v osemfinále. Či si v boji o najlepšiu osmičku zahráme s posledným alebo predposledným tímom skupiny B, rozhodne zajtrajší skupinový zápas s Dánskom, v ktorom nám pôjde o víťazstvo v C skupine. Slovensku na prvé miesto v skupine stačí aj remíza.

Austrália – Slovensko 2:12 (0:4, 1:1, 0:7)
Góly a asistencie: 21. Gartner (Gartner), 59. Frazer (Monckton) – 9. Dudovič (Szabó), 14. Joščák (Dudovič), 16. Ujhelyi (Šefčík), 17. Joščák (Dudovič), 27. Grlický (Matejka), 42. Šefčík (Ujhelyi), 48. Kubovič, 49. Dudovič (Joščák), 52. Dudovič (Nehila), 56. Kročko (Síkorjak), 58. Dudovič (Řezanina), 60. Bulko (Szabó)
Mitchell George – 64% - Rastislav Mazák - 92%
Zápas sledovalo 266 divákov.

Povedali po zápase:

Ján Purc – tréner Slovenska: „Dosiahnutý výsledok sa na pohľad bude zdať mnohým ako veľmi dobrý a lichotivý, no podľa mňa to tak nie je. Dôvodom je zlá hra v druhej tretine. S každým súperom by sme mali hrať dobre a zodpovedne počas celých šesťdesiat minút a nielen v niektorých úsekoch hry.“
Michal Dudovič – najlepší hráč Slovenska v zápase: „Chvíľu nám trvalo, než sme dokázali streliť úvodný gól, no neskôr sme sa našťastie rozbehli, čo nám pomohlo aj po fyzickej, no hlavne psychickej stránke. Záver zápasu sme už zvládli oveľa lepšie. Tento súboj som si spoločne s chlapcami naozaj užíval. Všetci sme hrali so srdcom a chceli sme všetkým ukázať, že florbal vieme hrať a verím, že aj proti silnejším Dánom to zopakujeme.“
Martin Joščák – hráč Slovenska: „Očakávali sme, že Austrália nebude tvoriť hru a tak záležalo na nás, ako k zápasu pristúpime. Spočiatku sa nám to darilo, no v druhej tretine sme mali veľa zbytočných vylúčení, čo spôsobilo, že sme neboli v dostatočnom tempe. Neskôr sme opäť začali hrať florbal a splnili sme cieľ, ktorým bolo víťazstvo. S Michalom sa hrá neuveriteľne dobre. Malý Miško už dnes vo svojom veku rozdáva veľké prihrávky a to sa nedá netrafiť. Klobúk dole pred týmto chlapcom, čo dokáže vystrájať na ihrisku. Verím, že nám to bude fungovať aj v ďalšom priebehu šampionátu. Teraz si oddýchneme a už sa postupne pripravíme na zajtrajší najdôležitejší súboj v skupine proti Dánom.“

V druhom zápase našej skupiny zdolali Dáni po tuhom boji Poliakov 4:2, keď v tretej tretine za stavu 3:2 mal ich súper štyrikrát výhodu presilovej hry, no počas ôsmych minút sa dostal len do jednej dobrej príležitosti, ktorú na vlastnú škodu zahodil... Skóre uzavrel gól do prázdnej bránky 15 sekúnd pred koncom. Postupujúcimi zo skupiny C sú tak stopercentní Dáni a naši.
O ich súperovi rozhodne nielen vzájomné meranie síl, ale aj súboj B skupiny medzi domácimi Lotyšmi a Nórmi. Tí dnes proti Švédom dokázali vyhrať 2.tretinu 1:0 aj vďaka fantastickému výkonu brankára Jelsnesa. Fíni si podľa očakávania poradili s mladšími bratmi Estóncami a ešte doobeda si postup do osemfinále zabezpečila Kanada po tesnom víťazstve nad Thajskom gólom zo samostatného nájazdu 10 minút pred koncom.

Výsledky 3.hracieho dňa
Dánsko – Poľsko 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Thajsko – Kanada 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)
Fínsko – Estónsko 10:3 (3:2, 4:1, 3:0)
Švédsko – Nórsko 8:2 (3:0, 0:1, 5:1)

Zajtra nás bude najviac prirodzene zaujímať zápas o postup z prvého miesta v skupine.

Utorok 6.12.2016 – 10:15 h SLOVENSKO vs Dánsko (priamy prenos od 10:00 na Dvojke)