Play off atmosféra!

25.01.2016 18:18

Piatok 22.januára 2016 bol pre všetky tímy zúčastnené piatkových zápasov MFL dôležitým dátumom - v každom zápase sa hralo o veľa. Očakávala sa horiaca palubvka a očakávania boli naplnené! Zápasy mali atmosféru pripomínajúcu play off - kvalitu, tvrdosť, kontroverzie i nervy. Ako to teda napokon dopadlo?

Zápas medzi Vlkmi a Retexom sa hral vo vysokom tempe od začiatku do konca. V prvom polčase bola nezastaviteľnou dvojička Marcinek - Jakuba, ktorá sa postarala o tri zo štyroch gólov Retexu Lučenec. O pohodlný trojgólový náskok však Retex prišiel v priebehu troch minút druhého polčasu, keď Vlkom vychádzalo všetko na čo siahli. Retex sa zmobilizoval proti predčasne brániacim Vlkom. Štvrtým Marcinkovým gólom päť minút pred koncom vyrovnal na 6:6. S ubúdajúcim časom narastala nervozita na palubovke. Na ďalší inkasovaný gól necelé tri minúty pred koncom z florbalky Šagáta dokázali Vlci v priebehu niekoľkých sekúnd odpovedať Lukášom Nôtom. No po chybe pred vlastným brankárom niekoľko sekúnd pred koncom nezaváhal víťazným gólom Gregor Zadrobilek a zariadil dva body pre Retex.

V klasickom lučenskom derbyzápase letci na svojho súpera, ktorý mal v nohách jeden odohraný zápas, vyleteli a oplatilo sa - po desiatich minútach viedli 6:1 a mali hru celkom vo svojich rukách. Hráči Retexu sa z tohto úvodného šoku už nedokázali spamätať a tak bol záver viac menej dohrávaný v pokojnom tempe.

Najpomalší zápas dňa na záver - Mačos nastúpili bez možnosti striedať, Dynamo s dvoma hráčmi na lavičke, pritom ale taký Miro Gregorec hral len tretí zápas v ročníku. Patril však k najlepším hráčom oranžových. Obaja súperi hrali celý prvý polčas čo najopatrnejšie, skôr zozadu a šetrili sily do záveru. Všetko dôležité sa udialo v druhom polčase - Mačos viedli už 2:0, no Dynamo vyrovnalo a po nevyužitej presilovke šlo do vedenia 3:2. Tri minúty pred koncom už bolo 4:2 a na Mačos a jeho hráčov lapajúcich dych by ste nestavili ani forint. No v priebehu minúty najprv Pajtáš a hneď po ňom Igor Slovák vyrovnali! Drámu v závere zvýšilo vylúčenie Pajtáša za sekanie 56 sekúnd pred koncom. No ešte predtým, ako sa Dynamo dostalo do útočného pásma jeho hráč striedal za bránkou a hralo sa dvaja na dvoch. Túto situáciu už Mačos ustáli a dotiahli zápas zo svojho pohľadu k výbornej remíze. Tá však Dynamo poslala do baráže...

Čiernolúcki Vlci - FBL Retex Lučenec 7:8 (1:4)
Gaži 2, Nôta Lukáš 2, Bodor, Repka Samo, Rapčan Rado - Marcinek 4, Zadrobilek 2, Šagát, Král

Havran Peter (Flyers) 29 bodov

Najúspešnejší brankári Vyššej ligy (aspoň 5 odchytaných zápasov)
1. Štofaník Majo (Titans) 82,2%
2. Gašparovič Henrich (Mačos) 81,7%
3. Šándor Matej (Flyers) 80,5%
4. Šándor Juraj (Dynamo) 78,0%
5. Kónya Erik (Vlci) 76,6%

Zaujímavý zápas v podaní dvoch kvalitných tímov Nižšej ligy rozhodol lepší záver Hornets, v ktorom dvakrát po Útisových prihrávkach skóroval netradične Beracko, ktorý okrem toho zaujal novým zostrihom. Pre Torpédo to bola krutá prehra, keďže temer počas celého zápasu boli vo vedení a ich brankár Mirko Greguš ukazoval výborné zákroky. Prehra im definitívne zahatala cestu do barážovej skupiny.

FBK Hornets B - Torpédo Hodejov 5:4 (1:2)

10.Dúžik Milan (Dream Team) 26 bodov

Najúspešnejší brankári Nižšej ligy (aspoň 4 odchytané zápasy)
1. Tóth Ivan (Vlci B) 83,3%
2. Macko Peter (Admirals) 79,4%
3. Hronček Adam (Blue Wings) 79,0%
4. Bystriansky Andrej (Hornets B) 78,5%
5. Krajčí Michal (Dream Team) 78,3%

V pondelkovom druhom semifinále Pohára MFL na seba narazili dva tímy Vyššej ligy - Dynamo Diviaky a FBK Hornets. Zatiaľ čo Hornets nastúpili v zostave s tým najlepším, čo mali k dispozícii, Dynamo to nedokázalo. Diviaci sa preto ťažko presadzovali v útočnom pásme a ku koncu im chýbali aj sily na zvrat v zápase. Hornets si tak po peknej hre aj vďaka Farkašovmu zabijackemu inštinktu pripísali víťazstvo a postup do finále proti Flyers 5.februára o 21:30.

Dynamo Diviaky - FBK Hornets 3:7 (1:3)