Pánek vybojoval pre Buldozérov ďalší bod

26.01.2013 14:14

MFL pokračovala poslednými januárovými zápasmi, ktorými sa súťaž priblížila k ukončeniu dvoch tretín programu.

Prvý zápas bol označený ako šláger kola, však sa stretlo tabuľkovo štvrté družstvo s druhým. Avšak zápas nepriniesol mnoho kvality. Kružno pokračovalo v novoročných výkonoch štýlom "bez chuti a zápachu", v prvej tretine dokázalo raz vystreliť na bránku Slovana a Štofaníkovi nulu prekazil až na konci Kmeť s Kováčikom. V zostave Kružna sa už objavil aj Mišo Kyzek, ktorý im doteraz veľmi chýbal v zakončení, avšak ani jeho výkon zatiaľ červených neprebudil k živšiemu prejavu na ihrisku. A to Slovan s rekordne zaplnenou lavičkou dával množstvo príležitostí najmä mladým nádejám vo svojom kádri. O väčšinu gólov sa ale musela tradične postarať s chuťou hrajúca trojica Radnóti - Totkovič - Tóth, pričom 4.gól Slovana v zápase bol súčasne ich stým v lige. Slovan tak dosiahol pohodlné víťazstvo o 6 gólov.

FBK Kružno - FBC Slovan Rimavská Sobota 1:7 (0:3, 0:2, 1:2)
3´0:1 (Totkovič, A:Štofaník), 4´0:2 (Farkaš, A:Brozman T.), 6´0:3 (Totkovič, A:Štork), 17´0:4 (Radnóti, A:Tóth), 19´0:5 (Totkovič, A:Štork), 21´0:6 (Tóth, A:Radnóti), 23´0:7 (Totkovič, A:Radnóti), 25´1:7 (Kmeť, A:Kováčik)

V druhom zápase dňa bol favorit jasný, avšak zo začiatku bolo všetko inak! Už minulý týždeň podal Pro-Bau nevídane dobrý výkon a v zápase proti vedúcemu družstvu jeho hráči na "čiernych" doslova a dopísmena vyleteli ako sršne. Zatlačili Fight Nigt do defenzívy a otvorili skóre stretnutia. Hra mala spád, rýchle tempo a postupne sa do hry dostávali spočiatku zaskočení hráči Fight Night. To sa prejavilo množstvom striel na nováčika v bránke "stavbárov" Tomáša Sihelského, inak hokejového brankára. Avšak skúsenosti i kus typického nováčikovského šťastia mu pomohlo držať Fight Night v napätí až do 8.minúty.

Pro-Bau akoby prestrelil začiatok a jeho hráčom časom zjavne dochádzali sily v kondične náročnom zápase. Ich rozohrávka smerom do útoku už nebola tak vtipná, nohy dostatočne rýchle a proti nim stál súper majúci skvelé individuality - prekonávali sa Julo Kováč s Janom Blahutom. Napokon sa teda "čierni" podľa papierových predpokladov presadili až 7 krát, avšak keď na konci zvolnili tempo, Pro-Bau ich chyby trestal a znížil na prijateľný rozdiel štyroch gólov. Keď budú takto jeho hráči pokračovať, môžu sa stať šťukou poslednej tretiny súťaže!

Fight Night Team - Pro-Bau Team Slovakia 7:3 (1:1, 3:0, 3:2)
2´0:1 (Melich, A:Sojka Michal), 8´1:1 (Kováč, A:Blahuta J.), 11´2:1 (Repčík, A:Kováč), 14´3:1 (Blahuta J.), 18´4:1 (Kováč, A:Blahuta J.), 24´5:1 (Kováč), 24´6:1 (Blahuta M., A:Kováč), 25´7:1 (Kováč, A:Blahuta M.), 27´7:2 (Giertli, A:Belko), 30´7:3 (Rapčan R.)

Napokon sa odohral zápas medzi Buldozérmi a Dynamom. Ten nemal extra vysoké tempo a charakterizoval ho súboj strelcov Dynama s brankárom Buldozérov Pánekom, aj ich vlastnou psychikou. Maťo Pánek podával v posledných stretnutiach spoľahlivé výkony a v tomto zápase sa práve on mierou vrchovatou postaral o prakvapivú deľbu bodov. Najmä v druhej tretine, v čase priam drvivého tlaku Dynama, vytiahol nejeden skvelý zákrok. Dynamo malo aj tak zápas rozhorané vo svoj prospech, aj vďaka výborne sa pohybujúcemu Filipiakovi, avšak opäť veľké chyby v obrane, keď nechávali pred Bobekom osamotaných strelcov Buldozérov ich stáli bod. A keby v poslednej minúte zápasu svoju šancu premenil Mišo Žárik, mohli aj prehrať...

FBK Dynamo Diviaky - Buldozéri A.C.A.B. 4:4 (2:2, 1:0, 1:2)
1´0:1 (Klincko Milan), 3´1:1 (Filipiak, A:Kovalčík), 8´1:2 (Gecko), 10´2:2 (Filipiak, A:Lentovský), 17´3:2 (Kovalčík, A:Golian), 21´3:3 (Kirchhoff, A:Žárik), 22´4:3 (Gálik), 23´4:4 (Šmíro G.)