Nová miniflorbalová sezóna - prihlasovanie otvorené!

23.08.2015 18:18

Máj, jún, júl a väčšia časť augusta - toľko času mali amatérski hráči miniflorbalu z Rimavskej Soboty a okolia na regeneráciu po uplynulej sezóne Miniflorbalovej ligy. A dnes nastal ten deň, keď sa môžu pomaly začať pripravovať na tú nasledujúcu - štartuje prihlasovanie do piateho ročníka MFL!

Novinky ročníka - na ceste do Rimavskej Soboty budú čochvíľa úplne nové certifikované mantinely pre florbal a tak sa budeme snažiť, aby sa väčšina zápasov odohrala na nich. Okrem toho prinášame úplne novú súťaž: Pohár MFL hraný na spôsob ligového pohára, t.j. tímy Vyššej aj Nižšej ligy, ktoré prejavia záujem v ňom hrať budú rozlosované do základných skupín a o víťazovi rozhodne play off na jeden víťazný zápas. Pohár sa bude hrávať v pracovné dni večer v telocvični ZŠ M.Tompu na Sídlisku Západ od novembra do februára. Do pohára sa však bude prihlasovať o niečo neskôr a tak bližšie informácie o ňom zverejníme keď príde správny čas. Ďalšia nová vec - jednotlivé tímy budú mať v sekcii MFL na stránke slovanrs.webnode.sk zverejnené svoje vlastné podstránky, kde budú okrem základných informácií o tom ktorom tíme zverejnené aj aktuálne tímové štatistiky. Kto má čas a pozrie sa bližšie na túto sekciu zistí, že pribudla podstránka "voľní hráči", určená pre záujemcov o miniflorbal, ktorí však nepoznajú nikoho z prihlásených družstiev. Kto chce hrať a nevie s kým sa nám môže jednoducho ozvať na majl miniflorbal@gmail.com, poslať nejaké informácie o sebe, ktoré zverejníme a zvýši sa šanca, že ho niekto "angažuje".

Ďalšie drobné novinky určite postrehnete v priebehu ročníka.


Základné informácie o súťaži: hrávať sa bude prevažne v piatok večer, občas (najmä v októbri, decembri a marci) počas vložených víkendových dní - v piatky tradične v telocvični ZŠ M.Tompu na sídlisku Západ, cez víkendy zväčša v Osemnástke pod Šibeničným vrchom. Súťaž by mala začať v piatok 25.septembra 2015 a skončiť do konca apríla 2016. Zápasy si tímy budú väčšinou rozhodovať navzájom tak ako doteraz. Preto je potrebné, aby každý prihlásený tím pri vstupe do súťaže za seba nominoval aspoň jedného rozhodcu. Systém súťaže bude známy po uzatvorení prihlášok, pri dostatočnom počte tímov budú tak ako minulú sezónu rozdelené do Vyššej a Nižšej ligy. Každý tím musí pred vstupom zložiť zálohu 50€, ktorá mu bude po skončení sezóny navrátená. Za každý zápas zaplatí tím 15€, pričom počas sezóny ich odohrá minimálne 16. Rozhodcom zápasov budú po novom osobne vyplácané odmeny trikrát v sezóne podľa počtu odpískaných zápasov (2€ na zápas), aby sa zjednodušila práca s peniazmi
Podrobné pravidlá MFL sú zverejnené v sekcii stránky pre miniflorbal.

Postup pri prihlasovaní družstva do súťaže:

  • Dôkladne si preštudujte pravidlá MFL. Je to skutočne užitočne zabitých 20 minút života.
  • Vyberte si spomedzi seba jedného, ktorý vás bude zastupovať pred organizátorom súťaže, tzv. vedúceho družstva. Požiadavky na vedúceho družstva: mal mať mobilný telefón na ktorý sa mu je možné dovolať a e-mailovú adresu, ktorú si pravidelne číta.
  • Prihlásiť družstvo je potrebné majlom na adrese miniflorbal@gmail.com. E-mail by mal obashovať názov družstva, počet prihlásených tímov (jeden, alebo dva), kontakt na vášho zástupcu. Organizátor mu potom zavolá, dohodne si s ním osobné stretnutie. Na ňom sa zaplatí záloha za štart v súťaži a dohodne sa všetko potrebné - je sa možné pýtať na čokoľvek ohľadom MFL a všetko bude na osobnom stretnutí zodpovedané. Prihlasovanie bude ukončené v nedeľu 13.septembra o 18:18, t.j. do tohto času ju potrebné osobne zaplatiť zálohu za štart v súťaži.

 

Predsezónny turnaj: ako sa stalo dobrým zvykom, ešte pred začiatkom MFL sa budú môcť miniflorbalisti stretnúť a pomerať si sily na predsezónnom turnaji. Ten sa tento rok uskutoční počas dvoch dní - v sobotu a v nedeľu 19. a 20.septembra 2015 a ponesie názov "O jelenie oné". Predsezónny turnaj bude znova otvorený pre všetkých, nielen pre účastníkov MFL, t.j. na turnaj sa môžu poskladať partie tak, ako to uznajú za vhodné. Počet hráčov na súpiske tímu bude znova obmedzený na 8 hráčov, štartovné bude 20€ a hrať sa bude v Telocvični Osemnástka pod Šibeničným Vrchom. Prihlásiť sa na turnaj možno na e-mailovej adrese miniflorbal@gmail.com. Bližšie info o ňom bude zverejnené neskôr.

Späť

Kontakt

FBC Slovan Rimavská Sobota
Liesková 2
979 01 Rimavská Sobota

0908 548 510

© 2010 Všetky práva vyhradené.

Vytvorené službou Webnode