Neobyčajne úspešný deň dua Kyzek&Gonda!

11.11.2012 11:30

V druhý novembrový piatok pokračovala MFL v dohrávkach, ktoré sú spôsobené pristúpením ďalších družstiev do MFL. Pôvodný program roztiahnutý do dvoch telocviční a troch hodín musel byť z dôvodu výpadku jednej z telocviční a potreby vtesnať sa do dvoch hodín v piatok doobeda prekopaný. Všetky družstvá sa zmene dokázali prispôsobiť, za čo im patrí poďakovanie od organizátora súťaže.

V prvom zápase sa proti Slovanu postavil nováčik Pro-Bau. Po minulotýždňovom výprasku od Fight Night začal Pro-Bau opatrnejšie, viac zo zadu. V útoku hrozil rýchlimi protiútokmi trojice Melich - Hriň - Giertli. V 4.minúte práve po peknej akcii Giertliho s Melichom Pro-Bau otvoril skóre zápasu. Slovan zvýšil
aktivitu v útoku, avšak v prvej tretine sa do tempa nedostal. Väčšina striel bola slabých a šla mimo bránku súpera. Napriek tomu do druhej tretiny vstúpil
Slovan s jednogólovým náskokom, keď sa ukázalo, akým dôležitým článkom družstva sú ostrostrelci Totkovič s Radnótim.
V druhej tretine si Slovan nasadzovaním práve uvedenej dvojice zvýšil náskok. Pro-Bau sa zväčša len bránil. Na začiatku poslednej tretiny sa ale gólom
Melicha priblížil na rozdiel jedného gólu k Slovanu. Vtedy sa strelecká dvojička Slovana zdravo nasrdila a v priebehu 2 minút sa presadila 4 krát. Zápas bol
tým rozhodnutý.

FBC Slovan Rimavská Sobota - Pro-Bau Team Slovakia 9:4 (2:1, 2:1, 5:2)
4´0:1 (Melich, A:Giertli M.), 8´1:1 (Totkovič, A:Radnóti), 9´2:1 (Radnóti, A:Fačka), 13´3:1 (Tóth, A:Brozman T.), 17´4:1 (Totkovič), 20´4:2 (Melich), 21´4:3
(Melich), 22´5:3 (Radnóti), 22´6:3 (Totkovič, A:Brozman T.), 22´7:3 (Totkovič, A:Radnóti), 23´8:3 (Radnóti, A:Brozman T.), 23´8:4 (Giertli M., A:Hriň),
24´9:4 (Radnóti, A:Totkovič)

Dynamo Diviaky sa zlepšujú zo zápasu na zápas a tak sa v ich súboji s priebežne vedúcim Fight Nightom očakával dobrý florbal. A početná divácka kulisa určite nebola sklamaná!

Od začiatku zápasu to bol výborný zápas - obe družstvá sú takticky na výške, majú svoju hernú tvár, individuality v útoku i obrane a spoľahlivých brankárov.
Dynamo sa aj počas tohto ťažkého zápasu snažilo o aktívny kombinačný florbal so zabezpečenou obranou a nebezpečnou streľbou. Obrana Fight Nightu si preto nemohla dovoliť v takej miere podporovať útok, ako je zvyknutá. Prvý gól padol až v polovici zápasu a vedenia sa ujalo Dynamo. Záver druhej tretiny mu ale vôbec nevyšiel. Fight Night v priebehu posledných dvoch minút nielenže vyrovnal, ale sa ujal až dvojgólového náskoku. Príčinu je treba hľadať v rozladení u hráčov Dynama, ktoré nastalo pri vyrovnávajúcom góle, pri ktorom reklamovali prihrávku nohou. Avšak hneď dokázali vztýčiť hlavu a ešte pred klaksónom znížiť na rozdiel jediného gólu.
V tretej tretine začali hrať obe družstvá útočnejšie v štýle kto z koho. V 22.minúte nastal jeden z najkrajších momentov zápasu, keď Lentovský z obrannej
tretiny strieľanou prihrávkou našiel hokejku Slováka, ktorý loptičku jemne zdvihol a Dynamo vyrovnalo. A nielen to, tri minúty na to sa tretím gólom Slováka
v zápase ujalo vedenia. V tomto čase sa už prejavovala pravaha Dynama. Striedalo vyšší počet hráčov, hralo kombinačne a nútilo Fight Night strácať sily pri vybojúvaní loptičky. Fight Night ale nie je družstvo, ktoré za takýchto okolností vešia hlavy. Tri minúty pred koncom mu Mrnka zabezpečil v zápase bod. Vzhľadom na priebeh zaslúžený.

FBK Dynamo Diviaky - Fight Night Team 4:4 (0:0, 2:3, 2:1)
16´1:0 (Sarvaš), 19´1:1 (Blahuta M.), 20´1:2 (Blahuta M.), 20´1:3 (Kováč), 20´2:3 (Slovák), 22´3:3 (Slovák, A:Lentovský), 25´4:3 (Slovák), 27´4:4 (Mrnka,
A:Blahuta M.)

V poslednom zápase dňa sa odohralo prvé Kružnianske derby. A skúsenejšie FBK Kružno v ňom suverénne zvíťazilo. Dominovalo počas celého zápasu od začiatku do konca. Nezastaviteľná bola najmä dvojica Kyzek - Gonda, ktorá sa podpísala pod 8 gólov z 11tich, ktoré napokon Kružno strelilo! Pro-Bau na rozdiel od prvého piatkového zápasu od začiatku nehral koncentrovane a jeho hra žiaľ často pripomínala ich prvý ligový súboj s Fight Nightom. Najhoršie to bolo na konci prvej tretiny, keď napriek zníženiu náskoku na jeden gól hneď inkasovali v priebehu minúty tri góly, ktoré rozhodli zápas. Pro-Bau tak od druhého Kružnianskeho klubu dostal ponaučenie, že bdelý treba byť celých 30 minút zápasu. Bolo to totiž práve družstvo FBK Kružno, ktoré na to vo svojich prvých zápasoch často doplácalo...

Pro-Bau Team Slovakia - FBK Kružno 4:11 ((2:6, 1:3, 1:2)
1´0:1 (Kyzek, A:Gonda), 5´0:2 (Gonda), 7´0:3 (Kováčik), 8´1:3 (Giertli M., A:Melich), 9´2:3 (Melich), 10´2:4 (Kyzek, A:Gonda), 10´2:5 (Kyzek), 10´2:6 (Gonda, A:Kyzek), 12´2:7 (Patrik, A:Gondáš J.), 15´2:8 (Kyzek, A:Gonda), 17´2:9 (Gonda), 17´3:9 (Melich, A:Giertli), 22´4:9 (Hriň, A:Giertli), 27´4:10 (Kováčik), 28´4:11 (Kyzek, A:Gonda)