Nečakane suverénny Slovan

02.02.2013 12:22

MFL má za sebou dve tretiny programu. Počas prvého februárového večera sa odohrali tri zaujímavé florbalové zápasy.

Najprv sa proti sebe v "derby" zápase postavilo Kružno a Pro-Bau. Pred zápasom si vari nik netrúfal tipovať víťaza. Do zápasu lepšie vstúpil Pro-Bau, jeho hráči znova dravo vybehli na súpera. Po krásnom prieniku obranou Kružna skóroval Martin Sojka. Kružnu ale zdvihol hlavy hore ich momentálne  najlepší
hráč Mišo Kyzek. Vďaka nemu si hráči v červenom spomenuli, že florbal je o prihrávkach. Mišo najprv vyrovnal a potom nabil na gól Kmeťovi a Kosorínovi. Okrem toho vyslalo Kružno na Giertliho 10 nebezpečných striel.

No po prvej tretine z ich strany akoby uťal. Do konca zápasu už Kružno vypálilo na brankára Sihelského len sedem krát, no na ich šťastie to stačilo na tri góly, ktorými si udržovali odstup od Pro-Bau. Hráči v sa naďalej snažili zvrátiť výsledok, ale hrali "hokejovo" na náhodu a mali mocného súpera v tentoraz výborne chytajúcom Šiminskom. Kružno tak konečne zvíťazilo, Pro-Bau si zas na víťazstvo ešte počká...

Pro-Bau Team Slovakia - FBK Kružno 4:6 (1:3, 2:1, 1:2)
2´1:0 (Sojka Martin), 4´1:1 (Kyzek), 5´1:2 (Kmeť, A:Kyzek), 8´1:3 (Kosorín, A:Kyzek), 14´2:3 (Hriň, A:Giertli M.), 15´3:3 (Sojka Michal), 18´3:4 (Kováčik,
A:Patrik), 22´3:5 (Kosorín, A:Kmeť), 28´3:6 (Gondáš R., A:Kosorín), 28´4:6 (Melich, A:Sojka Michal)

V stretnutí medzi Buldozérmi a vedcúim Fight Night videla početná divácka kulisa pekný florbal. Vyššia kvalita bola samozrejme u "čiernych", keď skvele zahral najmä netradične v útoku hrajúci Julo Kováč. Ten v zápase zaznamenal famóznych 8 bodov. Buldozéri nehrali vôbec s reškpektom a najmä v prvej tretine predviedli niekoľko pekných akcií, z ktorých dve skončili za chrbátom Stanka. Stanko už potom zatiahol roletu za svojim chrbátom a vychytal všetky ďalšie pokusy Buldozérov - a nebolo ich málo! Na druhej strane náhradný brankár Roman Šmíro sa občas mohol aj roztrhať, keďže mu robotu obrana veľmi neuľahčovala. Z týchto dôvodov zápas skončil pohodlným víťazstvom stále vedúceho družstva tabuľky...

Buldozéri A.C.A.B. - Fight Night Team 2:9 (2:4, 0:2, 0:3)
1´0:1 (Blahuta J., A:Kováč), 1´0:2 (Kováč), 4´0:3 (Kováč), 6´1:3 (Klincko Milan, A:Paluchník), 6´1:4 (Mázik, A:Repčík), 10´2:4 (Žárik, A:Zvara), 14´2:5 (Blahuta M., A:Kováč), 15´2:6 (Kováč, A:Gorondy), 24´2:7 (Blahuta M., A:Kováč), 24´2:8 (Šándor, A:Kováč), 25´2:9 (Blahuta J., A:Kováč)

Šláger kola sa hral medzi tretím Dynamom a druhým Slovanom. Obe družstvá začali veľmi opatrne a čakali na chybu súpera. Prvú urobilo Dynamo, a to hneď dvakrát - v oboch prípadoch sa presadil znova raz s chuťou hrajúci Radnóti. Keď sa o chvíľu nato trafil aj Tomáš Brozman, vyzeralo to s Dynamom zle. Pred koncom tretiny znížil po peknej akcii Vojto Kovalčík. Potom už Dynamo kašľalo na opatrnosť, zavelilo do útoku a len obetavo hrajúca obrana Slovana a mnohokrát chýbajúca šťastena zabránila, aby strelilo viac ako jeden gól v druhej tretine. Naopak, z protiútokov sa darilo Slovanu, ktorý sa tak po druhej desaťminútovke vzdialil Dynamu na štyri góly. Slovan pokračoval v koncentrovanej obrane aj v poslednej tretine a vyrážal z nej do nebezpečných brejkov. Dynamo malo zväčša loptičku na svojich hokejkách, ale jeho hre už chýbala ľahkosť a nápad. Aj preto sa v zápase napokon zrodila nečakane vysoká výhra
Slovana.

FBK Dynamo Diviaky - FBC Slovan Rimavská Sobota 2:7 (1:3, 1:3, 0:1)
5´0:1 (Radnóti, A:Totkovič), 6´0:2 (Radnóti), 9´0:3 (Brozman T.), 10´1:3 (Kovalčík, A:Golian), 13´2:3 (Lentovský, A:Slovák J.), 13´2:4 (Tóth, A:Totkovič),
14´2:5 (Tóth, A:Radnóti), 18´2:6 (Bodor), 28´2:7 (Bodor)

Tabuľky MFL po 20.kole:
1.    Fight Night Team                       20    15    3    2    33 b 123 : 63
3.    FBC Slovan Rimavská Sobota    20    15    3    2    33b  110 : 61
2.    FBK Dynamo Diviaky                20    10    4     6    24b   85 : 73
4.    FBK Kružno                             20    10    1     9    21b   85 :101
5.    Pro-Bau Team Slovakia             20      3    0    17     6b   53 :146
6.    Buldozéri A.C.A.B                    20      1    1    18     3b   17 : 29