Miniflorbal znova žije

23.03.2017 14:18

Jarná časť Ligy nezlomných napokon začala o čosi neskôr. Chladná dlhá zima však hráčom jednotlivých tímov chuti nezobrala a v každom zápase boli možné vidieť pekné miniflorbalové momenty a veľa nasadenia.

V piatok bol kvalitatívne najlepším súboj o tretie miesto v tabuľke medzi tomášovským Promaxom a lučenským Retexom. Vyrovnaný zápas vo svoj prospech rozhodol až v druhej polovici Retex, keď sa Zadrobilekovi s Jakubom darilo prekonávať dovtedy ťažko priestrelného Holuba. Veľmi vyrovnaný priebeh mal zápas medzi chlapcami z Hodejova a Pantermi. Panteri v ňom siahali na prvé víťazstvo v súťaži, ktoré im napokon len tesne ušlo. Parádne však zahrala trojka mladíkov Boršoš - Trnka - Roman Ľupták. V ostatných zápasoch sa v pohode presadzovali favoriti.

Po piatkovom dohrávanom poslednom jesennom kole boli v nedeľu na programe dohrávky jesenných zápasov, ktoré z nejakého dôvodu nebolo možné odohrať počas októbra - novembra. Pri pohľade na konečný výsledok sa nechce veriť, že Dream Team v polovici prvého polčasu viedol nad Retexom suverénne 3:0. Hodejovčania zas celý polčas vzdorovali Flyers, no letci napokon trojkou Rapčan - Sabó - Farkaš dokonale rozleptali obranné pavučiny Hodejovčanov. V poslednom zápase Panteri nepotvrdili dobrú formu z piatka a podľahli mladým Slovanistom.