MFL (po 5.kole): Na čele Titáni a WB Gamblers

20.10.2014 14:14

Jesenný víkend priniesol porciu desiatich zápasov MFL. Zaznamenaniahodné boli výkony hneď niekoľkých brankárov: Maja Štofaníka, Erika Kónyu, Dušana Bálinta či dvakrát Mateja Šándora. Do zápasov v Nižšej lige sa zapojili ďalšie tri dievčiny: Saška, Lucka a Miška a neboli len do počtu. Najdôležitejšíe zápasy miniflorbalového víkendu rozhodli o súčasných lídroch v tabuľkách: Titánoch vo Vyššej a WB Gamblers v Nižšej lige.

Vyššia liga
4.kolo
Titans - OZ FlorbalovaligaLC 3:2 (1:1)

Blahuta Mates, Astaloš, Balhuta Jany - Zadrobilek, Šagát
OZ Florbalovaliga hrala počas celého zápasu svoj systém skalopevnej obrany so snahou o protiútoky. Obranu dirigoval generál Mišo Karásek spolu so spoľahlivým Benčom a o góly sa snažila rýchlonohá dvojica Zadrobilek – Šagát. Titáni sú však skúsené družstvo, nespanikárili keď napriek nespornej útočnej sile strelili prvý gól až po desiatich minútach zápasu. Nespanikárili ani tri minúty pred koncom, keď vyrovnával Zadrobilek. Znova raz v rozhodujúcej chvíli ukázali "srdce pre miniflorbal", keď Mates Blahuta šiel do skrumáže pred bránkou s odvahou, ktorá Titánom priniesla ďalšie dva body do tabuľky.

Buldozéri A.C.A.B. - Čiernolúcki Vlci 3:9 (2:5)
Šiminský 2, Pánek - Sojka Matej 3, Repka Peter 3, Bodor, Rohár, Rapčan Adam
Buldozéri pokračovali v dobrom výkone zo zápasu s Kružnom. V podstate sa celý prvý polčas zubami – nechtami držali Vlkov. Tých ťahal ich hrdina dňa – Peťo Repka (3+4) až sa postupne od „žltých“ odtrhli a doviedli zápas do víťazného konca.

Dynamo Diviaky - FBK Kružno 9:9 (1:6)
Golian 5, Gregorec 2, Sarvaš, Dragijský - Bomba 3, Kmeť 2, Gonda, Giertli, Ivarg, Hriň
Kružno pred zápasom dopísalo na súpisku Tomáša Bombu z Revúcej a v zápase samotnom podalo totálne odlišný výkon oproti poslednému neúspešnému súboju s Buldozérmi. Rýchly florbal, efektívny útok, spoľahlivý brankár – toto v prvom polčase znamenalo vedenie 6:1 nad favoritom zápasu Dynamom. Stará „dobrá“ vlastnosť Dynama, ktoré si „rado“ nechá nastrieľať veľa gólov aby potom zápas muselo otáčať sa znova ukázala. V druhom polčase sa totiž na ihrisku ukázalo úplne iní Diviaci - pohybliví, brániaci a jednoduchšou hrou sa presadzujúci v útoku. Čím viac sa darilo Dynamu, tým rýchlejšie opúšťalo Kružniancov sebavedomie z prvého polčasu. Napokon zápas skončil deľbou bodov. Srdce nezainteresovaného diváka však nad takýmto zápasom určite zaplesalo.

Zostava 4.kola:
Šándor Matej (TIT) – Karásek Michal (OZF), Kostovič Milko (SLO), Golian Igor (DYN)

5.kolo
Kružno - Slovagre 5:6 (2:3)
Kmeť 2, Hriň 2, Ivarg - Fačka 2, Brozman Tomáš 2, Kostovič, Tóth Ivan
Kružno pokračovalo v dobrom výkone z piatkového zápasu. V obrannej činnosti sa zamerali najmä na elimináciu Kostoviča, avšak za Slovagre sa dokážu presadzovať aj iní hráči. Najlepší výkon z hráčov v bielom podali po dhšom čase nastúpivší Pipo Fačka a v obrane i dopredu spoľahlivý Tomáš Brozman. Kružno pálilo na Štofaaníka zo všetkých pozícií, no ten sa tiež prekonával a práve preto napokon Slovagre dosiahlo na dva body.

Čiernolúcki Vlci - Dynamo Diviaky 8:2 (3:0)
Bodor 2, Sojka Matej 2, Rapčan Adam 2, Rapčan Rado, Repka Peter - Fazekaš, Dragijský
Oba tímy majú naviac, než predvádzajú zo začiatku sezóny. Otázkou zápasu bolo, kto je momentálne na správnej ceste za lepšími výkonmi. Polčasových 0:3 z pohľadu Dynama nezvykla byť pre jeho hráčov neriešiteľná rovnica. Avšak v druhom polčase bolo naďalej na ihrisku len jedno skutočne dobré mužstvo a to Vlci. Pod taktovkou Maťa Sojku a Peťa Repku sa ku skvelým výkonom rozohrali mladé florbalové nádeje „blondy“ Rapčan a „základoškolák“ Andrej Bodor. Keď sa k tomu pridal ľadovochladný a mrštný Erik Kónya, druhé víťazstvo Vlkov v rade bolo na svete.

OZ FlorbalovaligaLC - Buldozéri A.C.A.B. 9:4 (6:3)
Zadrobilek 4, Šagát 4, Andel - Kišš 2, Hrnčiar
Zápas si užili najmä hráči z Lučenca, ktorých útočné tykadlá Zadrobilek – Šagát robili vietor v obrane Buldozérov. U tých podal galaktický výkon Dušan Bálint v bránke, ktorý zo 45 nebezpečných pokusov vykryl 36.

Flyers - Titans 5:6 (2:3)
Pajtáš 2, Bíro, Kurák, Božík - Blahuta Mates 3, Vančík 2, Blahuta Jany
Oba tímy k zápasu pristúpili tak, ako sa k súboju dvoch tímov hrajúcich o špicu tabuľky sluší a patrí: odhodlane od prvej do poslednej sekundy zápasu, s vedúcimi osobnosťami tímov vydávajúcimi zo seba to najlepšie, čo v nich je.
Rozhodujúcou skutočnosťou zápasu bolo, že sa Flyers nepodarilo „zmraziť srdce Titánov“. Mates Blahuta totiž znova raz zavelil k útoku na silné hradby súpera a znova raz šiel sám príkladom v boji (3+1). Záver zápasu bol thillerový, dvakrát sa Flyers dotiahli na úroveň Titánov a dvakrát ich postupne mladší a starší z Blahutovcov zrazili na kolená. Vynikajúcich rytierov bolo na oboch stranách dosť – zvíťaziť však mohol len jeden tím. Flyers si tiež zaslúžia za výkon aspoň potlesk v stoji...

Zostava 5.kola:
Kónya Erik (CLV) – Pajtáš Martin (FLY), Blahuta Mates (TIT), Hriň Peter (KRU)

Nociar 3, Nôta Lukáš, Pataki - Vargic 3, Rončák 2, Hrivnák 2, Sendrej
V zápase dvoch mladých bezbodových družstiev ťahali hráči z Napoli za kratší koniec, keďže ich brankár nepodržal. Na strane Panterov si zaslúži byť spomenutý s prehľadom hrajúci Jozef Dobrocký, na strane Napoli Dano Barna (4 asistencie). Výkonom prekvapili aj dve miniflorbalové novicky – Lucka Stašáková a Miška Antalová.

Zostava 4.kola
Kuča Milan (PAN) – Barna Daniel (NAP), Gaži Miloš (WBG), Kurek Jano (TOR)

5.kolo (dohrávka)
FBK Hornets - WB Gamblers 6:7 (5:5)

Farkaš 2, Miháľ 2, Mišurák, Sabacký - Gaži 3, Radnóti 2, Totkovič, Nôta Peter
V zápase dvoch popredných tímov Nižšej ligy sa hral veľmi zaujímavý florbal, v ktorom každý chvíľku ťahal pílku. Kým v prvom polčase to bol festival útočníkov, na ktorom veľmi dobre zahrali Denis Farkaš a Fifo Miháľ zo skupiny „Pichľavé sršne“, ako aj trio „Totkovič – Radnóti – Gaži“, ktorých akordy dodnes znejú v ušiach náhradného brankára Lukyho Útisa (inak 80% úspešnosť zákrokov, paráda...). Druhý polčas už nemal tú kvalitu. Obe družstvá sa viac venovali rozhodcom a osobným súbojom než hre a keďže sa ani rozhodcom zápas nepodarilo udržať plne vo svojej moci, viac sa šermovalo ako strieľalo. Toto vyhovovalo skúsenejšiemu tímu, ktorým sú Gambleri.

Szőke Ľubomír (TOR) – Štork Michal (TOR), Miháľ Filip (HOR), Radnóti Michal (WBG)

Predohrávka 6.kola:
Napola - FBK Hornets 4:7 (2:5)

Nôta Lukáš 3, Nociar - Farkaš 3, Lakatoš, Mišurák, Miháľ, Hronec Paťo
Zaujímavý zápas odohrali favorizovaní Hornets (ich zvláštnosťou je, že každý zápas v doterajšom priebehu súťaže odchytal iný brankár, tentoraz sa predviedol vedúci Dávid Sabacký) a Napolou, v drese ktorej tentoraz zažiaril s veľkou chuťou hrajúci Lukáš Nôta (3+1). Rozhodla efektivita v zakončení značky Farkaš + Mišurák.a.s.. Potešiteľné je, že na oboch stranách znova nastúpili dievčence, ktoré do zápasu veľmi dobre zapadli.