MFL (9. - 10.kolo): Prvá bodová strata Titánov

25.11.2014 18:18

Predposledný novembrový víkend sme v MFL využili na dohnanie niektorých restov a odohranie kompletného 10.kola vo Vyššej aj Nižšej lige. Odohral sa nejeden zaujímavý súboj, z ktorých niektoré budú mať výrazný vplyv na poradie po základnej časti MFL - z nej sa už totiž odohrala temer polovica programu.
Pre našich čitateľov a fanúšikov MFL prinášame ešte jednu novú informáciu - družstvo s názvom OZ FlorbalovaligaLC prijalo pre MFL nový "komerčný" názov FCL Retex Lučenec podľa svojho nového sponzora.

Vyššia liga
8.kolo (dohrávka)
Čiernolúcki Vlci - FCL Retex Lučenec 6:9 (3:7)

Repka Peter 3, Sojka Matej, Rapčan Rado, Rohár - Jakuba 3, Šagát 3, Král 2, Zadrobílek
Vlci z Čiernej Lúky zaspali úvod zápasu a po rýchlych kombináciách Lučenčanov zaraz prehrávali hrozivých 0:6. Na konci polčasu sa im podarilo skorigovať tento náskok súpera, avšak ten potom umnou taktickou hrou nepripustil v druhom polčase Vlkom návrat do zápasu.

Zostava 8.kola
Šándor Matej (TIT) - Mrnka Peter (TIT), Horňák Ladislav (FLY), Karásek Michal (RXL)

9.kolo
Slovagre - FCL Retex Lučenec 2:4 (2:2)

Bolčo 2 - Jakuba, Zadrobílek, Šagát, Bubenka
Uzimený ranný zápas dvoch vyrovnaných tímov veľa gólov nepriniesol. Na Zadrobílekov gól po peknej kombinácii odpovedal SuperBolčo nie raz, ale hneď dvakrát. V útoku Slovagre to však bol posledný hráč, ktorý sa v zápase dokázal presadiť. Druhý polčas to hráči Retxu pred svojim brankárom klasicky zavreli a s pokusmi z diaľky, ktoré prešli až k bránke si Julo Karásek poradil. Navyše sa hneď na úvod druhého dejstva dostali Jakubom do vedenia, ktoré sa potom snažili zveľadiť pomocou protiútokov vedených Šagátom či Bubenkom. Práve druhý menovaný uzatvoril zápasové skóre.

Titans - FBK Kružno 5:3 (3:2)
Blahuta Mates 2, Astaloš 2, Kyzek - Gondáš Ján, Gondáš Rasťo, Ivarg
Kružno ukázalo, ako sa jeho hra v poslednom čase zlepšila. Dvakrát viedlo v prvom polčase a ani po strate vedenia nedovolilo Titánom dostať sa do výrazného trháku. Na strane čiernočiernych sa darilo šikovnému Peťovi Astalošovi, ktorý v zápase v podstate zariadil pre Titánov dva body. Kružnianci si však zápas určite užili.

Buldozéri A.C.A.B. - Dynamo Diviaky 3:7 (1:6)
Paluchník, Šmíro Roman, Klincko Milan - Dragijský 3, Golian, Gálik, Sarvaš, Kriška
V zápase dvoch tímov, ktoré dávno nepoznali chuť víťazstva podalo Dynamo zlepšený výkon voči posledným zápasom. V koncovke sa síce nedarilo najviac bodujúcemu hráčovi, kapitánovi, vedúcemu a ideovému vodcovi Dynama Igorovi Golianovi, ktorý zahodil aj nemožné, avšak mal skvelého zástupcu v Mišovi Dragijskom, ktorý k dobrej hre pridal konečne aj góly. Na druhej strane ihriska sa Budozéri aj bez tradičnej brankárskej opory snažili o body, neustále bojovali a svojmu súperovi nedovolili vypracovať si žiaden oslnivý náskok.

Zostava 9.kola
Giertli Lukáš (KRU) - Šagát Martin (RXL), Dragijský Michal (DYN), Bíro Peter (FLY)

10.kolo
Dynamo Diviaky - Slovagre 4:7 (2:4)

Gregorec 2, Gálik, Fazekaš - Hutáš Peter 2, Bolčo, Antal, Fačka, Brozman Tomáš, Kostovič
Po troch sekundách zápasu bolo 1:0 pre Dynamo a náhradný brankár Golian si želal koniec zápasu... Hrá sa však 30 minút a ešte počas tej prvej vyrovnal superhrdina Slovagre z Oždian (alebo Bolčo-city). Dôležité góly však padali na záver prvého polčasu, keď do dvojgólového vedenia v psychologicky dôležitom momente šlo Slovagre. Aj úvod druhého polčasu potom patril Slovagre, pričom sa presadzoval na vysokej škole "stratený syn" Peťo Hutáš. Na záver sa síce Dynamo snažilo s nepriazňou osudu čosi urobiť, ale nešlo to...

FBK Kružno - Buldozéri A.C.A.B. 10:4 (6:0)
Giertli Martin 3, Ivarg 2, Bomba 2, Gondáš Ján, Gondáš Rasťo, Kmeť - Paluchník 2, Hrnčiar, Žárik
V zápase síce Kružno zvíťazilo, za výkon však možno pochváliť najmä ich súpera. Buldozéri totiž nastúpili v zložení Traja statoční a Radko Šiminský v bránke a na prekvapenie sa osudu vzpierali so vztýčenou hlavou. Už v prvom polčase svoje tutovky nevyužil Paluchník, ani Hrnčiar, avšak druhý polčas načali dvoma rýchlymi gólmi. Samozrejme na víťazstvo pomýšľať nemohli napriek heroickému výkonu Šiminského, ale pochvalu za to že to nevzdali si zaslúžia veľkú.

Čiernolúcki Vlci - Titans 6:6 (3:3)
Sojka Matej 2, Rapčan Rado 2, Bodor, Rapčan Adam - Blahuta Mates 2, Blahuta Jany 2, Kyzek, Vančík
Obom tímom chýbali brankárske stálice, viac to na prekvapenie poškodilo Titánov, ktorí stratili vôbec prvý bod vo svojom desiatom zápase v sezóne. Na víťazstvo totiž nestačil len výkon bojujúcich Blahutovcov, na druhej strane stáli totiž prehrami rozbesnení Vlci odhodlaní padnúť do posledného šteňaťa. Psychicky im veľmi pomohlo trojgólové vedenie v prvom polčase, ktoré síce stratili, ale zistili že s Titánmi sa dnes dá hrať. Titáni šli do vedenia prvý krát až v závere stretnutia, ale len na pár sekúnd, kým veľmi emotívnym gólom uzamkol skóre nedeľňajší vodca svorky Maťo Sojka.

FCL Retex Lučenec - Flyers 7:2 (2:2)
Jakuba 4, Šagát, Král - Pajtáš, Škrovánek
Veľké lučenské derby na pôde MFL v Rimavskej Sobote začalo lepšie pre letcov, ktorých poslal do vedenia Martin Pajtáš. Zanedloho však bola z vedenia 1:0 strata 1:2 po zásahoch Šagáta s Králom. Pred koncom polčasu zrovnal Škrovánek a začínalo sa od začiatku. Avšak nie tak celkom, už v prvom polčase bolo jasné, že s Flyers nie je niečo v poriadku, veľmi ťažko sa presadzovali v útočnej fáze na brankára Jula Karáseka vyslali na svoje pomery podpriemerný počet striel (za celý zápas ich bolo 13...). Na skóre sa to však prejavilo až v druhom polčase vďaka opakujúcemu sa meteorologickému javu zvanému Jakubarikán - udrel dvakrát v prvej minúte druhého dejstva, o päť minút na to zvýšil už na 5:2 pre Retex a v poslednej minúte svoj zápasový účet uzavrel štvrtým gólom, ktorým definitívne zničil letcov.

Zostava 10.kola:
Štofaník Marián (SLO) - Jakuba Peter (RXL), Sojka Matej (CLV), Paluchník Marek (BUL)

5. Kónya Erik (CLV) 78,9%

Program MFL teraz v blížiacom sa adventom čase zvoľní tempo. Najbližšie 11.kolo Vyššej ligy MFL je rozťahané do dvoch najbližších piatkov.

Kurek 4, Kováč Tomáš, Gyurcsik - Talán 4, Nôta 3, Barna 2
Mladým hráčom Napoli sa podarilo znova zvíťaziť, pričom spomenúť treba výkon troch opôr - Lukáša Nôtu, ktorý v prvom polčase vystrieľal dôležitý trojgólový náskok, Jakuba Kováča, ktorý v bránke podal spoľahlivý výkon (78% úspešnosť zákrokov) a Viktora Talána, ktorý sa strelecky presadzoval ku koncu zápasu a nedovolil aby ho Torpédo zdramatizovalo. Torpédu k víťazstvu nestačili ani štyri góly znova raz výborného Kureka, keďže ostatným jeho spoluhráčom sa nedarilo podľa ich predstáv.

FBK Hornets - WB Gamblers 7:6 (3:1)
Farkaš 5, Nosáľ, Sabacký - Radnóti 5, Totkovič
Súboj dvoch top tímov Nižšej ligy bol aj súbojom dvoch dôrazných, nepríjemných a u súperov vonkoncom neobľúbených ostrostrelcov Radnótiho s Farkašom. Kým ten ich pomyselný duel skončil zmierlivo, na ihrisku napokon v dramatickom a nervóznom zápase zvíťazili hráči v žltých dresoch.