MFL (6.kolo): Vyrovnané súboje

27.10.2014 14:14

Piatkový večer patril znova štyrom zápasom MFL. Rozohrali sa 6.kolá vo Vyššej aj Nižšej lige. Potešiteľné je, že sme videli štyri vyrovnané súboje, v ktorých amatérski miniflorbaloví nadšenci siahali na dno svojich síl.
Vyššia liga
6.kolo
Buldozéri A.C.A.B. - Flyers 6:8 (1:5)

Forgáč, Kišš, Šmiíro Roman, Laudár, Hrnčiar, Baldovský - Kurák 3, Božík 2, Pajtáš, Jasenka, Múčka
Prvý polčas potvrdzoval favorit zápasu svoju rolu. V druhom polčase však svojou profeserskou hrou umožnil Buldozérom vrátiť sa do zápasu a poriadne im podkurovať až do záverečnej sirény. Dva body však napriek snahe hráčov v žltých dresoch putujú k letcom do Lučenca. Zaujímavosťou zápasu je, že za Buldozérov dali šiesti rôzni hráči po góle, pričom sa presadzovali skôr tí sviatoční strelci.

Dynamo Diviaky - OZ FlorbalovaligaLC 2:6 (1:0)
Lentovský, Slovák Igor - Jakuba 5, Bubenka
Dynamo sa rozhodlo niečo spraviť s nepriaznivým vstupom do súťaže. Na prestup z Flyers získali Igora Slováka a prvý krát v ročníku nastúpil inak stabilný hráč Dynama Lenty. V súboji proti OZ však chýbala duša tímu Igor Golian, čo sa v druhej polovici súboja ukázalo ako najväčšia strata. Zápas začal v poli vyrovnane, oba tímy majú svoju kvalitu a oba ju sústredili na to, ako nedostať gól. Pred koncom polčasu sa gólom Igora Slováka dostalo Dynaom do vedenia. Po dvoch minútach druhého plčasu už bolo 2:0, presadil sa ďalší nováčik Lentovský. Tento vývoj zápasu prinútil OZ ukázať svoje kvality v útočnej hre. A po tom čo predviedli nik nechápe, prečo takto nehrajú furt. Ihriskom sa prehnal uragán nazvaný meteo služou MFL "Jakuba". Peter Jakuba totiž piatimi gólmi roztopil všetky nádeje Dynama na dobrý výsledok. Na konci zápasu tak už bol na ihrisku len jeden tím.

Slovagre - Titans 6:10 (2:4)
Tóth 3, Benda 2, Kostovič - Blahuta Jany 4, Astaloš 3, Kurčerák 2, Vančík
Na posledný zápas hracieho dňa nastúpili dva top tímy MFL. Avšak už pri nástupe bolo jasné, že kurz na víťazstvo Slovagre je nebotyčný, keďže nastúpili bez možnosti striedať čo i len hráča. Modro - bieli sa preto celý zápas zamerali na umné zdržovanie a spomaľovali hru, čo Titánom absolútne nesedelo, lebo ich to uspávalo. Viedli síce počas celého zápasu, ale nevedeli súpera úplne zlomiť. Slovagre tak napokon hrdinsky uhrali prijateľný výsledok.

5. Gašparovič Henrich (FLY) 80,1%

Z dôvodu jesenných prázdnin pre školákov a sviatkov počas ktorých zväčša všetci cestujú spomínať na svojich zosnulých rodinných príslušníkov, priateľov a známych mimo domov sa napokon kolo plánované na piatok 31.10. neuskutoční. Najbližšie sa zídeme v telocvični ZŠ M.Tompu na Sídlisku Západ v piatok večer 7.11.2014.

6.kolo (dohrávka)
FBC Panthers - Torpédo Hodejov 5:5 (3:2)
Dobrocký 2, Vaškúti, Sendrej, Linduška - Volgyi 2, Gondáš, Országh, Gyurcsik
V zápase dvoch vyrovnaných tímov sa spočiatku viac darilo Panterom. Hráči Torpéda Hodejov sa ich však držali zubami nechtami, dokonca v závere zápasu sa gólom Országha dostali do vedenia. Vyrovnať sa však podarilo novej posile Panterov Martinovi Linduškovi. Gratulujeme aj Rišovi Vaškútimu, ktorí vo svojom 23 zápase strelil svoj premiérový gól v MFL!

Zostava 6.kola
Sabacký Dávid (HOR) – Nôta Lukáš (NAP), Linduška Martin (PAN), Volgyi Ján (TOR)

Tabuľka
1. WB Gamblers 8b 58:24
2. FBK Hornets 8b 53:19
3. Torpédo Hodejov 5b 33:43
4. FBC Panthers 3b 24:62
5. Napola 0b 19:39

Samozrejme aj v Nižšej lige nasleduje prestávka. Zverejňujeme aspoň predpokladaný program najbližších zápasov:
7.11. 19:30 WB Gamblers - Napola
7.11. 20:20 FBK Hornets - FBC Panthers
14.11. 20:20 FBC Panthers - WB Gamblers
14.11. 21:10 Torpédo Hodejov - FBK Hornets
16.11. 12:30 WB Gamblers - Torpédo Hodejov
16.11. 13:20 Napola - FBC Panthers