MFL: 4.hrací deň (4.10.2013)

05.10.2013 18:18

Piatkové súboje v MFL priniesli nečakaný obrat s remízovým koncom v súboji Vlkov s Kravičkami a prekvapujúci víťazstvo mladých pušiek nad Kružnom.

Čiernolúcki Vlci - Slovagre 7:7 (3:2)
Sojka Michal 5, Melich, Rapčan Rado - Hutáš 3, Kostovič 3, Miniaroff
Prvý polčas priniesol z oboch strán skôr taktický florbal s cieľom nedostať gól. Viac nevynútených chýb v obrane spravilo Slovagre. V druhom polčase začali Vlci premieňať šance, pričom hrýzol najmä vo veľkej pohode hrajúci Mišo Sojka. Ešte 6 minút pred koncom tak Vlci viedli pohodlných 6:2. Vtedy sa zdravo nasrdil Kostovič a svojim prístupom tak strhol spoluhráčov. Tí v priebehu triaštvrť minúty nieželen vyrovnali, ale otočili zápas! Vlci sa museli zblázniť a púšťali najmä rýchlonohého Hutáša do samostatných nájazdov, ktoré s istotou premieňal. Napokon však predsa len Mišo Sojka svojim piatym gólom v zápase stanovil spravidlivú remízu.

8Jungend - Kružno 9:4 (1:1)
Farkaš 4, Kurek 2, Jacso, Benda, Rapčan Adam - Kmeť 2, Gonda, Kosorín
Mladíci do zápasu nastúpili s dvomi novými posilami a dlho držali vyrovnaný krok so skúsenejšími červenými. Vďaka obetavej obrannej hre a spoľahlivému výkonu Gémešiho v bránke sa Kružnu nedarilo skórovať. Kružniancom v hre chýbala kombinácia, navyše ich obrana tento piatok nestála na pevných nohách, čo využíval priebojný Farkaš. Výsledkom je prekvapujúce víťazstvo mladíkov s S-kom na hrudi.

Flyers - Buldozéri A.C.A.B. 9:3 (5:2)
Filo 3, Jasenka 2, Bíro, Škrovánek, Pajtáš, Šprlák - Šmíro Gabo 2, Klincko Miro
V zápase sa Flyers veľmi rýchlo ujali trojgólového vedenia a využili tak absenciu hlavného brankára u súpera. Buldozéri to mali proti strelecky nadanému súperovi ťažké, snažili sa brániť a vyrážať do protiútokov. Flyers však disponujú vyrovnanými formáciami a nemali problém doviesť zápas do víťazného konca.