MFL: 32.hrací deň (07.04.2014)

07.04.2014 14:14

Tretí finálový večer, ktorý rozhodol o držiteľoch bronzových medailí, priniesol znova miniflorbal vysokej kvality i prekvapivo veľa gólov v oboch zápasoch. Bronz napokon získali Titáni, zemiaky si na cestu domov naložili letci z Lučenca. Výhodu mečbalu získali Vlci. Už tento víkend sa vyrieši posledný otáznik tohto ročníka - rozhodne sa o totiž víťazovi MFL 2013/2014!

TITANS - Flyers 10:6 (4:3)
Blahuta M.5, Kováč 2, Kyzek, Kučerák, Astaloš - Kurák 2, Šprlák 2, Blahút, Slovák I.
Po dvoch minútach rozhodujúceho zápasu o bronz svietil na tabuli stav 2:0 pre Titánov rozhodnutých odčiniť minulotýždňovú zahanbujúcu porážku v zápase, v ktorom viedli už o šesť gólov. Letci sa do zápasu dostávali pomalšie, avšak v prvom polčase nedovolili nabudenému súperovi získať viac než jednogólové vedenie. Zaujal gól Šprláka, ktorý v šprinte obehol v podstate celý obvod ihriska, pričom stihol získať loptičku a streliť gól na 2:3.

V druhom polčase bol dôležitým rýchly gól Matesa Blahutu, ktorý upokojil hru Titánov. Tí po minulotýždňovej skúsenosti hrali rozumne, nedovoliac súperovi dostávať sa do nebezpečných priestorov. Vďaka potencii znova kompletného tria Blahutovci + Kováč si v polovici polčasu vybudovali už štvorgólový náskok. To však pre Flyers neznamenalo nič, náskok sa im podarilo znížiť o dva góly a chystali sa znova na záverečný finiš. Ten im však tentoraz pripravení Titáni nedovolili, zavreli svoju polovicu na zámok a z protiútokov zvyšovali rozdiel skóre až na hodnotu, pri ktorej aj hráči Flyers pochopili, že séria je stratená. Obe družstvá si však za svoje výkony v 3.ročníku MFL zasluhujú veľké uznanie. Obom sa dostane tej cti zúčastniť sa na Malohontsko - Novohradskom pohári 2014!
Záznam zápasu tu a tu.

Čiernolúcki Vlci - Dynamo Diviaky 10:8 (2:4)
Radnóti 4, Sojka Mišo 2, Totkovič, Rapčan R., Brozman T., Sojka Matej - Golian 2, Filipiak 2, Korvín 2, Halaj, Ružinský
Zápas ako zvyčajne začali aktívnejšie hráči Dynama. Znova však nedokázali využiť spočiatku dosť prispatú obranu Vlkov a tak pykali. Po nenápadnej strele skóroval Mišo Sojka a vzápätí po rozohrávke predviedol Radnóti cirkusové číslo zakončené prekvapujúcim gólom na 2:0. Zvyšok polčasu však už patril len Diviakom. Najprv si na svoju spoluprácu z minulej sezóny zaspomínali Póša s Golianom, potom prišli chvíle ostrostrelcov Dynama. Vlkov môže mrzieť najmä posledný gól dve sekundy pred sirénou, ktorý len podčiarkol nepevnosť obranných valov hráčov v zelenom.

Vlci však nestratili hlavu a aj v druhom polčase sa snažili vychádzať z poctivej defenzívy, pretože otvorená hra by proti rýchlikom č.7 "Korvín", č.10 "Ružinský" či č.32 "Jano Slovák" nedopadla dobre. Napriek všetkej obrannej snahe pri Vlkoch neraz stáli všetci svätí, medzi ktorých po piatku možno zaradiť aj sv.Erika Kónyu. Ten hral neraz na dvoch postoch - okrem bránky využíval celý priestor veľkého bránkoviska na to, aby ako štvrtý obranca rozbíjal okulahodiace útoky Dynama. Keďže sa Vlkom podarilo spomaliť gólostroj Diviakov, zelení sa začali na svojho súpera doťahovať. Skóre na 5:5 vyrovnali 13 minút pred koncom, druhé vyrovnanie na okrúhlych 8:8 prišlo v ich podaní 5 minút pred koncom. Medzitým to boli gólové hody, ktoré sa rozhodne oplatilo vidieť.

Na škodu hráčov Dynama práve pri vyrovnávajúcom góle na 8:8 stratili koncentráciu na zápas. Na ich obranu je nutné napísať, že rozhodcovia nastavili v zápase veľmi široko rozmedzie toho, čo je dovolené, nuž sa často jedno, alebo druhé družstvo cítilo ukrivdené. Stratiť koncentráciu 5 minút pred koncom však oranžovým prinieslo veľmi trpké ovocie, keď najprv Brozman tria pol minúty pred koncom nenápadnou strelou poslal po dlhom čase Vlkov do vedenia. Minútu pred koncom vypichol pri zdrvujúcom tlaku Dynama loptičku Mišo Sojka, obehol aj vybehnuvšieho Šándora a zavŕšil skóre zápasu. Dynamo tak utrpelo vzhľadom na priebeh zápasu krutú porážku.