MFL: 30.hrací deň (21.03.2014)

25.03.2014 08:08

Za nami sú úvodné zápasy rozhodujúcich sérií play off MFL 2013/2014. V dramatických dueloch napokon potvrdili tabuľkoví favoriti svoje postavenie po základnej časti súťaže a ujali sa vedenia 1:0.

TITANS - Flyers 6:5 (3:1)
Blahuta M. 3, Kyzek 2, Astaloš - Bíro 3, Kurák, Šprlák

Na oboch družstvách bolo spočiatku vidieť pretrvávajúce sklamanie zo semifinále. Prvý polčas ani jedno z družstiev nepredvádzalo tú hru, na ktorú sme u nich zvyknutí. Hráčov sa snažil prebrať zo začiatku jediný s chuťou hrajúci miniflorbalista na ihrisku Mates Blahuta, ktorý sa pričinil o polčasové vedenie Titánov. V druhom polčase to už bol očakávaný florbal od podlahy. Mates síce najprv zvýšil vedenie Titánov na trojgólový rozdiel, avšak Flyers zabrali a popri pracovitom Šprlákovi ich k vyrovnaniu v polovici polčasu potiahol Peťo Bíro. O víťazstve Titánov napokon rozhodla presná muška Miša Kyzeka, ktorý sa v priebehu 25 sekúnd dvakrát presadil po geniálnych prihrávkach Peťa Astaloša. Šprlák síce zanedlho znížil, ale Titánom sa podarilo jednogólové vedenie rozumnou hrou udržať až do konca.

1.finálový zápas
Čiernolúcki Vlci - Dynamo Diviaky 7:6 (3:3)
Radnóti 4, Sojka Michal 2, Sojka Matej - Ružinský 2, Filipiak, Korvín, Halaj

Vrchol sezóny pre obe družstvá priniesol veľmi zaujímavý miniflorbal, v ktorom každý chvíľku ťahal pílku. Nervozitu hráčov si odnášali rozhodcovia, ktorí síce bezchybní neboli, ale výsledok zjavne neovplyvnili. Hráčom však treba tiež zložiť poklonu, lebo zápas sa ani z jednej ani z druhej strany nezvrhol a odohral sa v športovom duchu.

Do vedenia šli Vlci za ktorých sa dvakrát presadil Mišo Radnóti. V prvom prípade mu pomohol výbornou prihrávkou Mišo Sojka a v druhom si gól vypracoval sám. Dynamo spoliehalo na rýchlu hru supertrojky Ružinský - Filipiak - Korvín a spoľahlivú obrannú hru ostatných hráčov. Problémom útočnej formácie Dynama bolo spočiatku "vozenie" loptičky a absencia striel z diaľky, potom však odklial v presilovke bránku Kónyu Ružinský a chvíľu po ňom po peknej prihrávke Lentovského Korvín. Na druhej strane ihriska predviedli peknú kombináciu Brozman s Mišom Sojkom a Vlci šli opäť do vedenia. To stratili minútu pred koncom polčasu po góle ktorý prvý krát rozvíril emócie v hale. Gól bol uznaný a zapísaný ako vlastný.
Druhý polčas začalo Dynamo sériou dvoch zbytočných vylúčení. V týchto chvíľach sa viac besedovalo, ako hralo. Našťastie všetkých do koncentrácie na zápas vrátil svojim tretím gólom v zápase Mišo Radnóti. Potom prišli znova veľké chvíle supertrojky Dynama a päť minút pred koncom si vzali vedenie oranžoví. S tým nemohol súhlasiť hrdina dňa Radnóti, ktorý vyrovnal. V tom momente šlo už len o gól, ktorý dával vedúcemu družstvu omnoho lepšiu pozíciu do posledných sekúnd zápasu. Vďaka nesmiernej bojovnosti kapitána Vlkov Maťa Sojku toto vedenie dostali na svoje hokejky práve chlapci z Čiernej Lúky. Keď ho o chvíľu nato napodobnil jeho brat Mišo, bolo temer rozhodnuté. Radnóti sa však nechal hlúpo vylúčiť a Dynamu tak ponúkol nádej na reštart. Ten sa napokon nekonal, keďže Halaj znižoval až dvanásť sekúnd pred koncom. Tento čas už Vlci nepremárnili a ujali sa vedenia v sérii.