MFL: 27.hrací deň (07.03.2014)

10.03.2014 08:08

V prvý marcový piatok vstúpila MFL do semifinálovej fázy. Kým úvodný zápas o 5.miesto sa niesol v uvoľnenej atmosfére s množstvom gólov, ďalšie dva zápasy priniesli drámy. Prekvapivý bol priebeh prvého semifinálového zápasu, v ktorého prvej polovici suverénne dominovali Titáni, aby napokon zvíťazlili trojgólovým rozdielom, prekvapivý bol aj priebeh druhého semifinálového zápasu, v ktorom letci temer nachytali Vlkov na hruškách ako pred týždňom duplovane hráčov Slovagre.

Slovagre - Buldozéri A.C.A.B. 17:5 (7:2)
Farkaš 9, Fačka 5, Tóth 2, Gémeši - Paluchník 2, Kirchhoff 2, Klincko Miňo

V obojstranne útočnom zápase sa súperi snažili streliť čo najviac gólov a menej sa sústredili na obranu. Mohli sme tak vidieť množstvo gólov, najviac sa pritom darilo dvojici Filip Fačka (5+5) a Denis Farkaš (9+4). Najmenej nadšení z takéhoto vývoja zápasu boli určite brankári...

Dynamo Diviaky - TITANS 8:11 (1:7)
Lentovský 2, Halaj 2, Gálik, Gregorec, Filipiak, Slovák J. - Kováč 6, Blahuta M. 2, Astaloš 2, Blahuta J.
Všetci očakávali skvelý florbal a málokto si trúfal tipovať, kto zvíťazí. Nik však asi nečakal že polčas vyhrajú Titáni 7:1! Že sa zápas vyvíjal takto možno pripísať na vrub dvom skutočnostiam - jednou bola nerozohratosť a nezohratosť Dynama - veď napríklad taký Jano Slovák nastúpil za Dynamo prvý krát od októbrového víťazného zápasu proti Titánom! Druhou skutočnosťou bol prírodný živel menom Julo Kováč, ktorý mal znova neskutočný strelceký deň - dať vo vypätom semifinále, kde si na vás dávajú pozor, lebo ste suverénne najproduktívnejší hráč súťaže 6 gólov (celkom bilancia 6+1) je hodné poklony so zdvihnutým cylindrom :)

Keď bolo po dvoch minútach druhého polčasu 1:9, diváci už balili popkorny a rozbaľovali plány na piatkový večer. Niektorí znalí si povedali, že tento stav by už premrhalo len jedno družstvo MFL a to chlapi z Kružna (bez urážky), ktorých slabosť prehrať už vyhrané zápasy je známa. Proste jasný zápas.

Ale nebolo to tak.

Lebo Dynamo je Dynamo. Prišiel gólik, potom druhý, tretí s úsmevom a ironickým výkrokom "otočíme". Lenže ono to nechcelo zastať a hráči v oranžovom zacítili šancu, ani žralok krv v rozbúrenom oceáne. Odrazu bolo 7:9! Titánom sa však nožičky neroztriasli a vďaka Julovi Kováčovi to napokon dráma do posledných sekúnd nebola. Diváci sa však majú na čo tešiť o týždeň!

Čiernolúcki Vlci - Flyers 7:6 (3:3)
Radnóti 3, Totkovič 2, Sojka Matej, Sojka Michal - Jasenka 2, Slovák I. 2, Kurák, Pajtáš
Vlci začali zápas ako sa na favorita série patrí, rýchlimi akciami motali letcom hlavy a pomerne rýchlo vyhrávali o dva góly. Hráči Flyers sa snažili hrať pozornú obranu a protiútoky, lenže takýto vývoj zápasu tomu neprial, Napriek tomu trpezlivo pokračovali vo zvolenej taktike a oplatilo sa. Najprv sa presadili hrdinovia štvrťfinále - Jasenka i Pajtáš. Keď potom v posledných sekudnách prvého polčasu skvele zakombinovali Kurák so Slovákom, skončil polčas vyrovnane 3:3.

Skóre bolo síce vyrovnané, ale psychická pohoda sa tým usalašila na lavičke Flyers. Tí začali ťahať za dlhší koniec povrazu a Vlci sa za nimi len s vypätím všetkým síl dravého Radnótiho držali. V bránke Flyers však znova čaroval šaman s copíkom Heňo Gašparovič. Tri a pol minúty pred koncom sa znova presadil Igor Slovák a stanovil dvojgólový rozdiel skóre. Deja vu - z francúzštiny známy psychologický výraz znamenajúci "už videné" presne popisoval túto situácie známu pre všetkých, ktorí sledovali štvrťfinálovú sériu letcov proti Slovagre. Kto totiž v tomto čase pred koncom zápasu vyhrával o dva góly, dotiahol zápas do víťazného konca. Minútu a trištvrte pred koncom šiel na trestnú lavicu Šprlák. Po dvanástich sekundách Radnóti znížil. A potom prišli veľké chvíle Riša Totkoviča, ktorý dvakrát odčaroval zakliatu bránku Flyers a neskutočné sa stalo skutočnosťou - Vlci odrazu viedli! To bolo na hráčov Flyers už dosť a do zápasu sa už vrátiť nedokázali. Séria má však za sebou len prvý zápas a chlapi z Lučenca už raz ukázali, že otočiť ju nemajú problém!

Priebežný stav sérií:
Slovagre - Buldozéri A.C.A.B. 1:0
Čiernolúcki Vlci - Flyers 1:0
Dynamo Diviaky - TITANS 0:1

Ideálna zostava 27.hracieho dňa:
Gašparovič Henrich (FLY) - Kováč Julo (TIT), Totkovič Richard (CLV), Farkaš Denis (SLO)

21:30 Dynamo Diviaky - TITANS

Prípadné rozhodujúce tretie zápasy sérií sa odohrajú v nedeľu 16.3.2014 od 11:00.