MFL: 24.hrací deň (21.02.2014)

22.02.2014 14:14

Play off sa rozbehlo v druhej polovici februára zápasmi štvrťfinále MFL, ktoré doplnil prvý zápas o 7.miesto. Práve zápas o umiestnenie otvoril piatkový program a priniesol drámu, ktorú muselo rozlúsknuť až predĺženie. Potom diváci videli kvalitatívne lepší zápas dvoch rovnocenných družstiev o ktorého výsledky rozhodli detaily. Druhý štvrťfinálový zápas takú drámu nepriniesol, škaredný florbal sa však v ňom rozhodne nehral.

FBC Panthers - 8Jugend 4:5p (3:1, 1:3)
Mišurák, Talán, Šmidt, (+1vlastný gól 8JU) - Benda 2, Brozman M., Orság, Rusnák
Panteri bez ostrostrelca Miháľa a hlavy družstva Maďara si v prvom polčase vybojovali dvojgólový náskok vďaka hre do posledných sekúnd. V druhom polčase mali viac z hry mladíci v bielom, dostali sa do vedenia a to mnohé ďalšie šance vykryl výborný Gál. Panteri si zobrali oddychový čas, vrátili sa do zápasu vlastným gólom Rusnáka a v posledných minútach mali dvakrát obrovskú smolu, keď dve ich strely zastavila len bránková konštrukcia. Zápas tak pokračoval predĺžením, ktoré po poldruha minúte rozhodol dobre hrajúci Benda.

Slovagre - Flyers 6:4 (2:3)
Tóth 3, Hutáš P., Fačka, Kostovič - Jasenka 2,Filo, Šprlák
Zápas splnil svojim priebehom očakávania do neho vkladané. Rýchla hra, pekné kombinácie a góly, ale aj nervozita, lietajúce mantinely a nadávky - proste také správne play off. Flyers vybehli na súpera, napádali ho už v rozohrávke a prekvapení hráči Slovagre tak rýchlo prehrávali 0:2 po góloch Jasenku. Hneď nato mali navyše Flyers výhodu presilovky, ktorú nevyužili a platilo tradičné nedáš - dostaneš. Najprv individuálne znižoval Kostovič a potom po prihrávke aktivneho Farkaša Ivo Tóth.  Flyers rýchlo odpovedali a po krásnej kombinácii uzavrel polčasové skóre Filo.
V druhom polčase sa začali hráči v bielom lepšie pohybovať a po dvoch minútach vyrovnal Tóth. Ochvíľu nato svoju nespokojnosť s výkonom rozhodcu neprimeraným spôsobom prejavil Blahút a Hutášovým gólom v početnej prevahe šlo Slovagre do vedenia. Hráči Flyers sa nezvyknú vzávať, upokojili svoju hru a po dalšej výbornej kombinácii, ktorá je silnou stránkou tohto skúseného družstva sa presadil Šprlák. Na druhej strane však mal svoj deň Ivo Tóth, ktorý číhal neustále pred Gašparovičom a aj tretí krát v zápase sa presadil. O 16 sekúnd šlo Slovagre už do dvojgólového vedenia, keď Hutáš nabil a Fačka sa nepomýlil = 6:4. Toto bola voda na mlyn hráčov v bielom, ktorí sa následne stiahli do obrany a vyrážali do protiútokov. Dôležité bolo, že Flyers sa už nepodarilo prekvapiť obranu bielych, a to ani v dalšej presilovke. To, čo obranou prešlo, spoľahlivo kryl Štofaník. Slovagre tak vykročilo do štvrťfinále víťazstvom.

TITANS - Buldozéri A.C.A.B. 16:3 (6:0)
Kováč 5, Mrnka 3, Blahuta M. 3, Astaloš 3, Blahuta J. 2 - Klincko Marek, Líška, Žárik
Buldozérom sa celú polovicu polčasu darilo držat čisté konto, avšak v útoku sa im nepodarilo súpera prekvapiť a znervóznit ho nejakým gólom. Nuž sa postupne menil zápas v súboj strelcov Titánov s brankárom Pánekom, na ktorého šlo počas zápasu napokon až 47 striel! Titáni postupne nachádzali medzery v obrane Buldozérov, ktorým s pribúdajúcim časom dochádzali sily. V druhom polčase to tak bol zväcša otvorený florbal, ktorý ciernym vyhovoval a vylepšili si tak bodové štatistiky. Zápas skončil výrazným vítazstvom Titánov, ale z pohladu play off je to stále len 1:0.