MFL: 22.hrací deň (7.2.2014)

08.02.2014 08:08

Prvý februárový piatok sa niesol v znamení boja trojice družstiev o jedno postupové miesto do play off. Keď Panteri po prvom zápase hracieho dňa z boja vypadli, rozhodnutie, alebo predĺženie čakania mal priniesť zápas Buldozérov s Kružniancami. Po tesnom víťazstve Buldozérov 7:6 sa definitívne rozhodlo o dvojiciach štvrťfinále play off, v ktorých proti sebe o dva týždne nastúpia Titáni proti Buldozérom a Slovagre proti Flyers. Posledný zápas hracieho dňa priniesol Julovi Kováčovi 10 bodov do tabuľky produktivity, vďaka ktorým sa dostal cez hranicu 100 bodov! V budúcotýždňovom poslednom kole nadstavbovej časti sa rozhodne o prvom i poslednom družstve v MFL. Práve na konci tabuľky to bude zaujímavé, lebo kým pre posledné družstvo SA skupiny sa tento ročník MFL skončí, zvyšné družstvá budú popri štvrťfinále play off bojovať o konečné 7.miesto.

Flyers - FBC Panthers 10:4 (7:4)
Bíro 4, Pajtáš 4, Kurák, Škorvánek - Maďar 2, Mišurák 2
Flyers poskladali na zápas len päticu hráčov, pričom brankára museli "ukradnúť" z plesu (za odmenu si zachytal dosýtosti). Panterom zas chýbal brankár Gál. Ich najlepším momentom v zápase bolo rozpätie 6. až 8. minúty, keď sa po pekných akciách trikrát presadili a jediný krát v zápase viedli. Flyers však stavili na skúsenosti, využívali chyby v obrane Panterov a spoľahlivý Gašparovič privádzal nedôrazných útočníkov v hnedom do zúfalstva. Hráči z Lučenca tak potvrdili svoje postavenie na čele SA skupiny.

FBK Kružno - Buldozéri A.C.A.B. 6:7 (4:6)
Kmeť 3, Kováčik, Patrik, Hriň - Kirchhoff 3, Klincko Miňo 3, Kiš
Kružnianci do zápasu nastupovali s jasným cieľom - pre zachovanie nádejí na play off potrebovali zvíťaziť. Nič iné ich ani nezaujímalo. Doterajšia bilancia vzájomných zápasov hovorila v ich prospech, navyše u súpera musel do bránky nastúpiť náhradník Roman Šmíro - karty tak boli na začiatku zápasu rozdané mierne v súlade s ambíciami Kružniancov. Napriek tomu po minúte a pol Kružno prehrávalo 0:2. Zápas to bol tvrdý, na oboch stranách so zákrokmi za hranicou pravidiel, avšak rozhodcovia tomu nechali voľný priebeh, keďže nechceli jedno alebo druhé družstvo zvýhodniť presilovkou. Hráči v červenom sa snažili v prvom rade strieľať, keďže dúfali v nízku percentuálnu úspešnosť Romana Šmíra. Tomu však v bránení pomáhala skalopevná obrana, ktorá navyše vysielala útočné tykadlá smerom k bránke červených - a tie sa presadzovali. Dve minúty pred koncom polčasu tak svietil na tabuli stav 5:1 v prospech Buldozérov. Vtedy nastali veľké chvíle Peťa Kováčika, ktorý bol pri dvoch góloch Kružna v rozpätí troch sekúnd a keď vzápätí strelil gól aj Peťo Hriň, bolo to minútu pred sirénou len 6:4.
V druhom polčase si obe družstvá dávali viac pozor na obrany a tak vzruchu pred brankármi bolo menej. Veľký diel zodpovednosti za osud zápasu do svojich rúk zobral Mišo Kmeť, ktorý v spolupráci s Kosorínom napokon vyrovnal skóre zápasu. Pred družstvami boli posledné minúty a všetkým v telocvični bolo jasné, že teraz ide do tuhého. Na škodu Kružniancov si to ich strelci až príliš uvedomovali a napríklad Peťo Kováčik spálil dve čisté príležitosti, ktoré by v inej situácii určite premenil. Remíza stále hrala Buldozérom do kariet, Kružno bolo napokon nútené odvolať brankára Giertliho. 20 sekúnd pred koncom zápasu si loptičku vybojoval hrdina zápasu Norbi Kirchhoff a rozhodol nielen o víťazstve Buldozérov v zápase, ale aj o ich účasti v play off!

Titans - Slovagre 14:8 (9:1)
Kováč 5, Mázik 3, Kyzek 2, Mrnka, Kučerák, Astaloš, Blahuta Janny - Fačka 3, Kostovič 3, Farkaš 2
Posledný zápas nadstavbovej skupiny SS pre tieto družstvá lepšie vyšiel Titánom. Tí hrali v pohode aj bez kapitána Matesa Blahutu. Slovagre po 21 zápasoch nastúpilo bez Maja Štofaníka a tak sa do bránky dostal Miniaroff, známy to hlavičkár. Prvý polčas hrali bieli absolútne nekoncentrovane ani na plážovom florbale, v druhom zapli na vyššie obrátky a darilo sa najmä trojici Kostovič - Farkaš - Fačka. Ohroziť Titánov to už nemohlo, najmä ak v pohode hrajúci Supertitán Kováč strelil 5 gólov a na ďalších 5 prihrával. Dostal sa tak ako prvý hráč v ročníku za hranicu 100 bodov!