MFL (20.kolo): Titáni do play off z prvého miesta

25.02.2015 18:18

Po Zápase hviezd, ktorý sa pred zaplneným hľadiskom odohral v piatok 20.februára, pokračovala MFL mimoriadnym víkendovým deväťzápasovým programom. A súboje top tímov Vyššej ligy ukázali, že v play off sa bude na čo tešiť!

Vyššia liga
19.kolo
Flyers - Titans 7:8 (4:4)

Kurák 3, Božík 2, Pajtáš, Horňák - Radnóti 6, Kyzek, Astaloš
Vo fantastickom útočnom zápase nedovolil v prvom polčase ani jeden zo súperov svojmu sokovi vedenie trvajúce dlhšie než jednu minútu. Kým na strane letcov sa strelecky darilo skúsenému Kurákovi, ktorému nabíjal Pajtáš, u Titánov hrajúcich len na dve formácie sa darilo obom lajnám rovnako. V druhom polčase hrali oba tímy pozornejšie v obrane, skóre zápasu sa držalo naďalej vyrovnané.

Záver však priniesol drámu hodnú top tímov ligy. Tri minúty pred koncom sa štvrtý krát zopakovala situácia, pri ktorej si dvojica Totkovič - Radnóti tak dlho vymieňala loptičku, až na druhého menovaného obrana letcov zabudla a po milimetrovej prihrávke "Riša" skóroval "Mišo" - 6:5 pre Titánov. Minútu na to vybojoval opäť raz skvelý Božík loptičku pre Kuráka a bolo 6:6. Necelú minútu pred koncom Radnóti prestrelil všetko vrátane Heňa v bránke - 7:6. Niekoľko sekúnd na to zažiaril opäť Božík - hoc tvrdo napádaný a v pozícii spoza bránky, no ani to ho nezastavilo - 7:7. Rozohranie, Totkovič, Radnóti, typická prízemná bomba - 8:7! Bolo sedem sekúnd do konca zápasu...

20.kolo
Dynamo Diviaky - FBL Retex Lučenec 6:6 (2:4)

Gálik, Sarvaš, Gregorec, Slovák Igor, Kostovič, Cigánik - Jakuba 3, Šagát 2, Zadrobilek
Zápas dvoch takticky vyspelých tímov MFL priniesol kvalitný miniflorbal. V prvom polčase mali miernu prevahu hráči Retexu, ktorých akcie v útoku boli premyslenejšie a nebezpečnejšie. Skóre však bolo zväčša vyrovnané a až na konci polčasu sa najmä vďaka Jakubovi podarilo Retexu dostať do dvojgólového vedenia. V druhom polčase zostal spočiatku obraz hry nezmenený. Potom však prišli veľké chvíle dvojice Gregorec - Igor Slovák, ktorej vyšli dve pekné kombinácie a vyrovnanie bolo na svete. To však nebolo všetko, v dôležitom momente skóroval svojim typickým spôsobom zo strednej vzdialenosti skvele umiestnenou strelou Kostovič. Keď sa necelú minútu pred koncom zbytočne druhý krát v zápase nechal vylúčiť Šagát, šance Retexu na vyrovnanie klesli k bodu mrazu. Retex však riskoval všetko a spoluprácou "veteránov" Marcineka a Jakubu nielenže oslabenie ubránili, ale sedem sekúnd pred koncom hrdina zápasu "Jakubarikán" vyrovnal!

Buldozéri A.C.A.B. - Flyers 2:16 (1:10)
Kišš, Hrnčiar - Božík 4, Hronec Paťo 4, Bíro 2, Kurák 2, Pajtáš 2, Gašparovič, Hutáš
Buldozéri do zápasu nastúpili bez možnosti striedať a až po jeho začiatku im do tímu pribudol Erik Kišš. Na druhej strane stál súper, ktorého hráči sa pomaly nezmestili na lavičku, disponujúci veľkou kvalitou, čím boli karty jasne rozdané v prospech letcov. Tí ich využili k pohodlnému víťazstvu, pričom v druhom polčase tím pracoval najmä na tom, aby sa Heňo Gašparovič, čerstvo najlepší zneškodňovateľ nájazdov v rámci Zápasu hviezd, presadil aj ako strelec. A podarilo sa!

Flyers sa najbližiše v Rimavskej Sobote predstavia na prvom štvrťfinálovom zápase 27.marca.

FBK Kružno - Čiernolúcki Vlci 7:9 (5:3)
Kováčik 2, Ivarg 2, Kmeť, Gondáš Ján, Bomba - Rapčan Rado 3, Sojka Michal 2, Bodor 2, Sojka Andrej 2
Vo vyrovnanom zápase sa oba tímy ťahali o gól. V závere polčasu sa síce Kružnianci dostali do dvojgólového vedenia, Vlci však preto nepadli na kolená, veď tentoraz za nich nastúpili tí najskúsenejší hráči. V polovici druhého polčasu tak bolo znova vyrovnané. Šlo o to, kto bude vo vedení v cieľovej rovinke. Cyklistickou terminológiou - bude mať lepšie našliapnuté na záverečný špurt. Po prihrávke Miša Sojku to zariadil vĺčik Andrej. A keď mali Vlci vzápätí výhodu presilovej hry, ktorú využil kapitán Matej Sojka, znamenalo to zisk dvoch bodov, ktorými svojho súpera predstihli v tabuľke.

Slovagre - Titans 2:10 (1:3)
Brozman Tomáš 2 - Kyzek 4, Astaloš 2, Mrnka 2, Kučerák, Radnóti
Najväčšia pozornosť v zápase bola venovaná dvojici Brozman - Radnóti. V 1. ročníku MFL spolu obliekali dres Alfy, 2. ročníku spolu dres Slovana, v 3. ročníku spolu dres Vlkov a v 4. ročníku MFL hral doteraz každý v inej skupine MFL. Po celých piatich rokoch proti sebe prvý krát nastúpili dvaja zakladajúci členovia klubu FBC Slovan!

Ich hre to skôr ublížilo a hrdinami boli iní hráči. Vzhľadom na pozornosť, aká bola venovaná prvej lajne Titánov to boli hráči z tej druhej: Kučerák - Astaloš - Kyzek, ktorí si vychutnávali kombinácie až do malého bránkoviska, kde zostával Štofaník príliš často osamotený.

Zostava 20.kola:
Šándor Matej (TIT) - Jakuba Peter (RXL), Rapčan Rado (CLV), Slovák Igor (DYN)

21.kolo
FBL Retex Lučenec - FBK Kružno 11:1 (8:1)

Marcinek 3, Zadrobilek 3, Jakuba 2, Šagát Martin 2, Bubenka - Gondáš Rasťo
Hráčom z Kružna zápas vyslovene nevyšiel. Na druhej strane sa súper pohodlne presadzoval a výsledkom bolo päťgólové vedenie po desiatich minútach zápasu. Napokon bolo rozhodnuté do polčasu a ani zbytočne tvrá hra v tom druhom priebeh zápasu nezmenila.

5. Karásek Július (RXL) 79,3%

Predposledný krát sa stretneme v základnej časti MFL v telocvični ZŠ M.Tompu na Sídlisku Západ v piatok 27.februára.
20:20 FBL Retex Lučenec—Buldozéri A.C.A.B.
22:00 Čiernolúcki Vlci—Slovagre

Nižšia liga
Dohrávka 21.kola
Napola - FBK Hornets 2:15 (1:7)

Linduška Viktor 2 - Farkaš 7, Nosáľ 4, Lakatoš Silvester 2, Mišurák 2
Zápas mal jednoznačného favorita, ktorý potvrdil svoju úlohu a využíval všetky zaváhania obrany Napoly. Jej hráči pôsobili až príliš odovzdane.

Zostava 21.kola:
Greguš Mirko (TOR) - Farkaš Denis (HOR), Kurek Ján (TOR), Nosáľ Marián (HOR)

23.kolo
Torpédo Hodejov - FBK Hornets 4:13 (1:6)

Kurek 2, Volgyi, Gyurcsik - Farkaš 6, Mišurák 3, Nosáľ 2, Linduška Martin, Lakatoš Silvester
Hodejovčanom sa tento raz nepodarilo otupiť útočné ostrie hráčov Hornets. Prvý útok Sršňov sa voľne presadzoval prakticky počas celého zápasu a hlavne on priviedol žlto - čiernych k víťazstvu.

FBC Panthers - WB Gamblers 4:19 (2:5)
Sendrej Andrej 2, Astaloš, Dúžik - Gaži 9, Talán 4, Nôta Lukáš 3, Rapčan Pali, Nociar
Panteri znova nastúpili v oslabenej zostave. Kým v prvom polčase vydali zo seba množstvo síl v obrane, v druhom začali Gambleri lepšie kombinovať a Panteri sa čoraz viac a viac prepadali do gólovej priepasti.