MFL: 2.hrací deň (20.09.2013)

21.09.2013 14:14

8Jungend - Flyers 3:19 (3:7)
Farkaš 2, Benda - Kurák 5, Šprlák 5, Bíro 3, Jasenka 2, Filo, Slovák Igor
V premiére oboch družstiev v MFL sa zrodilo až nečakane jednoznačné víťazstvo Flyers. K celkovému počtu 19 gólov pomohli mladíci aj dvoma vlastnými gólmi. V družstve Flyers zahviezdil Jano Kurák, ktorému pripísali 9 bodov.

Kružno - Titans 3:7 (1:4)
Kováčik, Patrik, Kmeť - Kováč 4, Mázik 2, Mrnka
Do veľmi dobrého zápasu vybehli Kružňania na Titánov bez rešpektu. Keby po 3 minútach hry viedli 3:0, nemohol by nik namietať. Avšak platilo známe nádáš - dostaneš a góly padli naopak do siete Lukáša Giertliho. Výborný strelecký výkon podal Julo Kováč, ktorý ustál aj tvrdé súboje a troma gólmi v prvom polčase nasmeroval Titánov k dvom bodom. Cesta to však nebola ľahká, lebo v druhom polčase aj napriek dvom vylúčeniam sa Kružno znova dostalo do zápasu a 6 minút pred koncom znížilo na 3:5. Záver ale patril Kikimu Mázikovi, ktorý dvoma gólmi stanovil konečný výsledok.

Dynamo Diviaky - Čiernolúcki Vlci 0:3 (0:3)
Repka Peter 2, Radnóti
V šlágri kola sa konal zvierací súboj Vlka s Diviakom. Vo výbornom zápase, v ktorom obe družstvá hrali tvrdo, ale fér sa prelievali útoky zo strany na stranu. Vlkom sa podariolo rýchlo skórovať, čím nútili Dynamo k útočnejšej hre. Dynamu chýbali niektoré opory, čo sa na ich smolu prejavilo najmä v slabšom prvopolčasovom útoku. Vlci to využili na získanie trojgólového náskoku. V druhom polčase už Dynamo nemalo čo stratiť, hralo vabank a dostávalo sa do vyložených príležitostí. Len výborný výkon Erika Kónyu im zabránil skórovať. Erik je tak prvým brankárom v ročníku, ktorý ubránil panenstvo svojej bránky a Vlci zostali neporazení.