MFL (18.kolo): Buldozéri skončia poslední...

08.02.2015 18:18

V piatok sa odohrali štyri zápasy MFL, z ktorých každý mal svoje čaro, nielen dva superšlágre na záver večera. Zaujímavosťami z piatkového večera Ťa prevedie práve tento článok.

Vyššia liga
18.kolo
Buldozéri A.C.A.B. - Čiernolúcki Vlci 5:7 (3:4)

Kišš 3, Hrnčiar 2 - Sojka Mišo 2, Sojka Matej 2, Repka Samo 2, Rapčan Rado
Rozhodne zaujímavý zápas dvoch tímov z druhej polovice tabuľky Vyššej ligy. Vlci sa snažili o kombináciu, rozťahovanie hry a doklepávanie pred brankára Šiminského nahadzovaných loptičiek. Buldozéri cítili šancu na body a tak ukazovali neustále svoju buldočiu povahu. Bojovali o každú loptičku sa boli nebezpeční najmä z protiútokov. Ukľudňujúce dvojgólové vedenie pre Vlkov zabezpečil s chuťou hrajúci Samo Repka. Aj jemu môžu spoluhráči ďakovať za pretrhnutie šesťzápsovej šnúry prehier. Buldozérom totiž dochádzali ku koncu zápasu sily rýchlejšie než súperovi a tak body nezískali, čím stratili nádej neskončiť poslední vo Vyššej lige.

Titans - FBL Retex Lučenec 6:2 (0:0)
Radnóti 3, Totkovič 2, Astaloš Peter - Šagát Martin, Bubenka
Otázkou šlágra 18.kola bolo, či Retex vyťaží z faktu, že Titáni po odchode Blahutovcov predsa len ešte nenašli svoju novú tvár. Prvý polčas ukázal, že Titáni sú na dobrej ceste - hrali totiž zodpovedný štýl hry počas celých 15 minút, nielen počas kratšieho úseku hry, ako tomu bolo v predošlých zápasoch. Retex bol oslabený z dôvodu virózy u niektorých hráčov a netrúfal si tak hrať svoju hru s vysokým napádaním mladými hrotmi a Jakubom.

Prvý polčas priniesol vysoko taktický florbal a vďaka spoľahlivým brankárom skončil bez gólov. Druhý polčas ukázal, prečo sa Titáni posilnili práve o Totkoviča s Radnótim. Práve ich rýchla hra rozleptala defenzívu Retexu, ktorá bola doteraz v MFL považovaná za temer dokonalú. Na palubovke bolo vidieť úkazy ako "ťuk - ťuk - rotovaná bomba - gól", ktoré Vyššej lige v jej prvej polovici chýbali a ktoré sú práve registrovanou značkou spomínanej dvojice. Keď sa k tomu pridal veľmi dobrý výkon u celého tímu Titánov, odrazu bolo 0:4. Aj keď Retex zbrane nezložil a dvoma gólmi sa pokúsil o návrat do zápasu, ukázalo sa, že pri vnucovaní svojho štýlu hry súperovi majú ešte rezervy. Pre nich dobré je, že toto zistili ešte v základnej časti dostatočne dlho pred play off.

Predohrávka 21.kola
Flyers - Dynamo Diviaky 7:7 (4:6)

Pajtáš 2, Hronec Paťo 2, Hutáš, Šprlák, Bíro - Fazekaš 3, Kostovič 2, Golian, Gálik
Z oboch strán ofenzívne a tvrdo vedený zápas bol takým správnym predkrmom pred stále viac sa približujúcim play off. Najmä v prvom polčase sa brankári obranám veľmi nemali za čo poďakovať, len ak za príležitosť vyniknúť. Dynamo ťažilo zo spolupráce rozvážneho Kostoviča s impulzívnym Fazekašom. Ten v tejto sezóne nastupuje pre pracovné povinnosti len sporadicky, čo je škoda, keďže aj teraz v piatok svojimi troma gólmi výrazne pomohol prvopolčasovému vedeniu Dynama.

Veľkí hráči dávajú góly práve vtedy, keď to ich tím potrebuje. A takým veľkým hráčom Flyers je v tejto sezóne Martin Pajtáš. Najprv rozvlnil sieť za chrbtom Ďura Šándora po Šprlákovej prihrávke a potom pripravil vyrovnávajúci gól pre Peťa Hutáša.

Vyrovnaný stav vyburcoval oba tímy k zmene stratégie hry, s pribúdajúcimi sekundami bolo dôležité najmä neinkasovať. Tvrdé súboje pri mantineloch vnášali na ihrisko zbytočnú nervozitu. Dostať sa cez vraždiace komandá pred brankárami stálo útočníkov veľa síl, nuž to skúšali zo stredných vzdialeností. Že toto je parketa Paťa Hronca, sobotského mladíka v drese Flyers, sa vedelo dávnejšie. A práve v dôležitom okamihu necelé dve minúty pred koncom zápasu od polovice spretŕhal všetky pavučinky v bránke Dynama! Dynamo hneď vrhlo do útoku aj zálohy a Gabo Gálik, inak defenzívny pilier, nedal Gašparovičovi šancu. Na záver ešte kus vzplanuli emócie pri vylúčení Fazekaša dve sekundy pred koncom. Duplovane keď z následného rozohrania sa súčasne so sirénou do bránky Šándora dostala ôsma loptička Flyers. Hráči to však napokon ustáli ako športovci.

Ak aj tímy neboli spokojné s bodovým ziskom, ten kto prišiel do hľadiska bol určite spokojný s predvedenou hrou.

5. Karásek Július (RXL) 79,1%

Program Vyššej ligy pokračuje pred dňom zaľúbených 13.februára ostrými súbojmi o body:
21:10 Čiernolúcki Vlci - Dynamo Diviaky
22:00 Titans - Buldozéri A.C.A.B.

Nižšia liga
FBC Panthers - Torpédo Hodejov 1:10 (0:7)

Sendrei Andrej - Kurek 5, Gyurcsik 3, Kovács Tomáš, Volgyi
Panteri konečne nastúpili do zápasu so širším kádrom, čo sa pozitívne prejavilo na ich hre. S favorizovaným Hodejovom dlho držali vyrovnaný krok, gól si streliť nenechali a využívali príležitosti k nebezpečným protiútokom. Potom ale prišlo zbytočné vylúčenie pre zlé striedanie a po ňom 7 inkasovaných gólov v priebehu štyroch minút... V druhom polčase sa hra opäť vyrovnala, i keď v prítomnosti lokomotívy Kureka sa Panteri dostávali pod silný tlak, ustávali ho so cťou. Za povšimnutie stojí premiéra ďalšieho dievčaťa v MFL, tentoraz v drese Panterov. Po výkone Adi Csériovej sa všetci pýtali, prečo sa odvážila hrať až teraz - len dvakrát dobre postavené žrde spoľahlivého Mirka Greguša jej zabránili hneď v priemére skórovať...