MFL: 18.hrací deň (11.1.2014)

12.01.2014 14:14

Druhou januárovou sobotou odštartoval program MFL v nadstavbových skupinách. Už porcia prvých šiestich zápasov naznačila, že družstvá si uvedomujú dôležitosť tejto fázy súťaže, čo prinieslo mnoho dobrých výkonov i napnutých nervov...

Čiernolúcki Vlci - TITANS 4:5 (1:1)
Totkovič 2, Brozman T., Radnóti - Blahuta M. 2, Kováč, Blahuta J., Astaloš
Úvod zápasu bol opatrný z oboch strán, družstvá sa netlačili do útoku, snažili sa o postupné prenikanie pred bránku súpera. Dramatické to bolo najmä v poslednej štvrtine zápasu, kedy sa družstvá striedali vo vedení. Začal to byť florbal štýlom hore - dole. Polminútu pred koncom zavraždili Vlci hokejkou Maťa Sojku 1000% šancu na víťazný gól a po rýchlom výhode brankára Šándora suverénnym spôsobom premenil samostatný nájazd najlepší strelec súťaže Julo Kováč. Rozhodol tak o tesnom víťazstve Titánov.

Dynamo Diviaky - Slovagre 8:3 (1:3)
Halaj 2, Fabo 2, Lentovský, Fazekaš, Gregorec, Gálik - Tóth, Kostovič, Farkaš
V prvom polčase nadviazali obe družstvá na výkony zo záveru piatkového vzájomného zápasu. Slovagre ťahala najmä trojica hráčov Kostovič - Hutáš - Farkaš. Dynamo, ktoré najmä na začiatku zápasu hralo v oklieštenej zostave, sa prebudilo v druhom polčase, v ktorom sa mu vďaka výbornému Fazekašovi a Fabovi podaril dokonalý obrat v zápase. Slovagre robilo priam školácke chyby a záver tak bol exhibíciou najmä spomínanej dvojice hráčov Dynama Diviaky.

Kružno - 8Jugend 5:6 (3:3)
Kosorín, Giertli M., Kmeť, Gonda, Šiminský - Brozman M.2, Rusnák 2, Kurek, Hronec P.
Mladíkom sa zvyklo proti Kružno dariť aj v základnej časti súťaže a v tomto trende pokračovali aj v prvom svojom nadstavbovom zápase. Na rozdiel od iných odohraných súbojov tentoraz nerobili tak veľa chýb v obrane, kým v útoku bol neustále nebezpečný útok Brozman - Kurek - Orság. Kružnianci neustále chytali zajaca za chvost a nestálo pri nich ani šťastie, keď najmä na konci zápasu nestrelili gól ani z vyložených šancí.

Slovagre - Čiernolúcki Vlci 9:11 (2:5)
Hutáš 4, Farkaš 3, Kostovič, Tóth - Sojka Michal 4, Radnóti 4, Totkovič, Repka, Melich
V zápase bohatom na góly bol prvý polčas herne vyrovnaný. Vlci si vytvorili náskok vďaka opadnutiu koncentrácie hráčov Slovagre v posledných sekundách prvého polčasu, v ktorých sa presadil priebojný Mišo Sojka. Do druhého polčasu nastúpilo Slovagre ako vymenené, jeho hráči nielenže vyrovnali, ale vďaka trom gólom Farkaša v priebehu 35 sekúnd šli do vedenia v zápase. Na návrate Vlkov naspäť do vedenia znova zapracovali najmä Radnóti a Mišo Sojka. Hráči Slovagre opäť neboli ďaleko od vyrovnania, keď ich nádeje definitívne minútu pred koncom pochovala akcia spomenutých dvoch najaktívnejších Vlkov.

Dynamo Diviaky - TITANS 7:5 (3:4)
Lentovský 2, Fabo 2, Golian, Gregorec, Fazekaš - Astaloš 2, Blahuta J., Kováč, Mrnka
Do zápasu omnoho lepšie vstúpili Diviaci, ktorí už po dvoch minútach viedli 3:0. Titáni si počas následného oddychového času vyčistili hlavy a sústredeným výkonom do polčasu otočili skóre vo svoj prospech. Keď v polovici druhého polčasu s chuťou hrajúci Astaloš zvýšil na 5:3 pre Titánov, nevyzeralo to s Dynamom práve ružovo. Diviaci však znova zapli vtedy, keď bolo treba! Do hry sa zapojil Igor Golian, ktorý pomohol k vyrovnaniu a pred koncom zápasu o dvoch bodoch pre Dynamo rozhodla trojica Fabo - Fazekaš - Gregorec.

Buldozéri A.C.A.B. - FBC Panthers 12:3 (4:1)
Klincko Milan 5, Kirchhoff 3, Paluchník 2, Pánek, Kiš - Miháľ 2, Maďar
V repríze minulotýždňového zápasu nastúpili fyzicky zdatnejší Buldozéri proti mladým žihadielkam z družstva Panthers odhodlaní zvíťaziť. A všetko šlo podľa predpokladov, hráči v žltom boli pri loptičke zväčša skôr a strieľali presnejšie než ich súper. Na konci zápasu to už Panteri vzdali a tak si Buldozéri spravili tohtosezónny strelecký rekord.