MFL: 17.hrací deň (10.01.2014)

11.01.2014 08:08

V piatok 10.1. sa poslednými troma zápasmi skončila základná časť MFL. Odohrané súboje priesli rýchly, útočný florbal s množstvom gólov a konečné rozuzlenie tajničky, ako sa tabuľka rozdelí na Superskupinu (SS) a Skutočných Amatérov (SA). Nadstavbová časť súťaže, ktorej výsledkom bude pavúk play off štartuje hneď v sobotu 11.januára, predpokladaný koniec je 14.februára.

FBK Kružno - FBC Panthers 16:5 (8:4)
Gonda 4, Kosorín 3, Kmeť 3, Hriň 3, Gondáš R., Giertli M. - Mišurák 3, Maďar, Talán
Kružnianci vstúpili do zápasu výborne, po piatich minútach viedli 4:0. Panteri sa rozbiehali pomalšie a až od tohto času začali využívať diery v obrane červených. Avšak sami hrali v obrane dosť bezhlavo, nuž sme si my, nezainteresovaní diváci, mohli vychutnávať florbal štýlom hore - dole, v ktorom padlo množstvo gólov. Keďže Pantherom sa útočná hra prestala v druhom polčase dariť, výhra Kružna je suverénnou.

Flyers - TITANS 6:7 (1:6)
Šprlák 2, Pajtáš, Filo, Bíro, Kurák - Kováč 3, Mrnka, Mázik, Blahuta M., Blahuta J.
Boj o SS skupinu, tým bol tento zápas! A frontálny útok Titánov na súpera v prvej polovici prvého polčasu sa ukázal byť zdrvujúcim. Titáni využívali rýchlosť svojich hráčov - rýchlosť v myslení, spracovaní a strieľaní. V týchto fázach sa ukázala sila Jula Kováča v útoku, každý jeho dotyk s loptičkou smrdel gólom. Flyers teda úvod nezachytili, v obrane na súpera nastačili a aj keď následne zlepšili hru, stále kopili chybu za chybou, z ktorých sa ešte do polčasu dvakrát tešili Titáni.

Pred sirénou však Peťo Bíro strelil úvodný gól Flyers, čo bola poľná trúbka volajúca spoluhráčov spoza rozborených hradieb do boja na otvorenom priestranstve. To znamená možnosť veľkých strát. Lenže Flyers už nemali čo stratiť, oni museli jednoznačne zvíťaziť. Že odvážnemu šťastie praje sa ukázalo v druhom polčase, Flyers pomáličky po kúskoch znižovali náskok Titánov. Tí sa stiahli dozadu, vyčkávali na možnosť napadnúť nechránenú svätinu súpera, no v druhom polčase sa činil Heňo Gašparovič, ktorý už za svoj chrbát loptičku nepustil. Dôležitý moment nastal v polovici polčasu pri vylúčení Kováča, keď hráči Flyers premárnili príležitosť a vari ani nevystrelili na bránku - tu sa lámal chlieb, tu im napokon ušla nádej na konečné víťazstvo. Potom to už bol len boj s časom, ktorý aj vďaka gólu do opustenej bránky a v ten deň skvelému Maťovi Šándorovi tikal v prospech Titánov.

Ak bude takto vyzerať play off, máme sa na čo tešiť!

Dynamo Diviaky - Slovagre 10:10 (8:5)
Korvín 4, Gregorec 2, Lentovský 2, Póša, Iványi - Kostovič 4, Farkaš 2, Tóth, Miniaroff, Hutáš, Fačka
Zápas si obe družstvá mohli užiť, čo sa prejavilo najmä u Dynama nižšou koncentráciou na bránenie než zvyčajne. V útoku Dynama vynikol opäť ťažko brániteľný Dominik Korvín, Slovagre však malo rovnakú osobnosť v Milkovi Kostovičovi, ktorý hral s chuťou a mimoriadnym prehľadom. Výsledkom bola vari zaslúžená remíza a dvadsať gólov. Snáď z toho brankári nedostali infarkt...