MFL: 16.hrací deň (4.1.2014)

06.01.2014 17:18

Prvý zápasový deň v novom roku 2014 priniesol bohatú porciu deviatich zápasov, v ktorých bolo vidieť množstvo pekných akcií. Až 136 streleckých pokusov skončilo za chrbátmi brankárov, čo dáva pekných 15 gólov na zápas. Strelci sa teda činili z čoho určite neboli nadšení brankári.

V piatok 10.januára sa končí základná časť súťaže a hneď na druhý deň štartujú boje v nadstavbových skupinách SS a SA. Pozrime sa teda, ako sa vyvinula situácia v tabuľke...

8Jugend - Čiernolúcki Vlci 0:16 (0:8)
Totkovič 5, Radnóti 4, Melich 3, Sojka Michal 2, Sojka Matej 2
Vlci začali víkendovú trojzápasovú porciu ľahkými raňajkami. Súpera roztrhali na kusy a ako dezert darovali Kónyovi čisté konto.

Slovagre - Kružno 8:3 (6:0)
Kostovič 3, Farkaš 2, Hutáš, Fačka, Oštrom - Kosorín, Hriň, Gonda
Kto videl hrať Slovagre v poslednom predvianočnom zápase a teraz, musel si v úvode zápasu neveriacky pretierať oči. Hráči v bielom výborne kombinovali a agresívne šli po góle. V rozpätí jednej minúty a piatich sekúnd (2. a 3.minúta zápasu) strelili súperovi štyri góly. Do polčasu stav zvýšili na poltucet. Kružnianci, ktorí majú v mužstve momentálne lazaret sa v druhom polčase pokúšali niečo spraviť s výsledkom, zápas im však ušiel už v jeho úvode.

TITANS - 8Jugend 15:2 (4:1)
Kučerák 4, Astaloš 3, Blahuta M. 3, Blahuta J. 2, Kyzek, Mázik, Mrnka - Rusnák, Štork
V prvom polčase plnili mladíci obranné úlohy, v druhom im však už dochádzali sily, čo skúsený súper využil aj bez svojej tradičnej opory Jula Kováča. Po prestávke zavinenej zranením si prvé body pripísal aj Jany Blahuta. Hráči 8Jugend si chuť čiastočne spravili aspoň svojim druhým gólom v zápase, ktorý po
veľmi peknej kombinácii strelil Mišo Štork.

Čiernolúcki Vlci - Flyers 12:8 (7:4)
Radnóti 4, Totkovič 2, Brozman T. 2, Sojka Michal 2, Sojka Matej - Pajtáš 3, Kurák 2, Šprlák 2, Jasenka
Bol to pekný útočný florbal v ktorom sa presadili o niečo lepšie sa pohybujúci Vlci. Rýchlou hrou využívajúc strelcov zo vzialených pozícií postupne rozleptávali nádeje Flyers na pre nich dôležité body. Hráči v bielom sa však za žiadneho stavu nedali zraziť do kolien a tak ako je pre nich zvykom bojovali až do konca.

Flyers - FBC Panthers 16:4 (4:2)
Jasenka 4, Šprlák 4, Bíro 2, Kurák, Škorvánek, Pajtáš - Miháľ 3, Křížek
Začiatok zápasu bol z oboch strán opatrnejší, Flyers vydýchavali fyzicky náročný zápas s Vlkmi a Panteri sa sústredili na obranu. Hráči Flyers využívali svoju fyzickú prevahu a postupne sa gólovo prebúdzali. Pantheri sa niekoľkými peknými akciami, na konci ktorých bol zväčša vynikajúci Filip Miháľ, snažili so súperom udržať krok. Ich snahu však v druhom polčase udusila gólová smršť v podaní trojice Jasenka - Bíro - Kurák. Zápas sa tak už len dohrával.

Buldozéri A.C.A.B. - Čiernolúcki Vlci 3:10 (1:6)
Paluchnik, Klincko Milan, Pánek - Brozman T. 2, Totkovič 2, Radnóti 2, Repka S., Sojka Matej
V zápase šli Vlci od začiatku dravo za víťazstvom, nuž v polovici polčasu už viedli o šesť gólov. Potom sa ukázali pred bránkou Vlkov niekoľko krát aj hráči v žlto-čiernych dresoch a brankár Kónya mal hneď plné ruky a nohy práce. Výsledok sa však už podstatne nezmenil.

Slovagre - Flyers 7:6 (2:4)
Farkaš 3, Kostovič 2, Hutáš 2 - Šprlák 2, Jasenka 2, Bíro, Slovák I.
V zápase dňa proti sebe v súboji o top 4 nastúpili hráči Slovagre v bielom a Flyers v čiernom. Flyers šlo rýchlo do vedenia strelou Slováka, o pár sekúnd však vyrovnal dravec Farkaš. Napriek tomu, že "čierni" mali v nohách o zápas viac, v prvom polčase boli pred bránkou nebezpečnejší a celkovo lepší, než hráči v bielom. Za stavu 3:1 pre Flyers hrali čierni presilovku, počas ktorej však po výbornej individuálnej akcii Peťa Hutáša inkasovali gól v oslabení. Do polčasovej prestávky však šli čierni predsa len s dvojgólovým vedením. Gólová prestrelka z konca polčasu pokračovala na začiatku toho druhého, výsledkom však bolo zníženie náskoku Flyers na 5:4. Flyers znova zaváhali v presilovke pre vylúčení Farkaša, ktorú nevyužili a naopak hneď po jej skončení oddýchnutý hriešnik vyrovnal na 5:5. Sedem minút pred koncom zápasu umne hrajúci Kostovič prvý krát posunul bielych do vedenia. Flyers síce dokázalo vyrovnať počas celého dňa dobre hrajúcim Šprlákom, avšak päť minút pred koncom napokon rozhodol Denis Farkaš. Posledná päťminútovka poriadne preverila nervy oboch brankárov. Po záverečnom hvizde rozhodcu sa tešil Majo Štofaník.

FBC Panthers - Buldozéri A.C.A.B. 3:7 (2:3)
Mišurák, Dobrocký, Miháľ - Klincko Milan 3, Kiš 2, Paluchnik, Forgáč
V dôležitom zápase pre obe družstvá videli diváci vyrovnaný prvý polčas. Pantheri aj napriek fyzickým dispozíciám držali s Buldozérmi krok, keď ich neraz podržal aj dobre chytajúci Gál. Hviezdou zápasu bol dravo hrajúci Milan Klincko, ktorého drzosť a priebojnosť pred bránkou súpera priniesla tri góly. V druhom polčase už Pantheri nevládali vracať súperovi gólové údery a tak zápas skončil jednoznačným víťazstvom Buldozérov.

FBK Kružno - Dynamo Diviaky 4:12 (2:3)

Giertli M., Gondáš R., Hriň, Gonda - Lentovský 3, Halaj 3, Petrinec 2, Golian, Gálik, Gregorec, Fazekaš
Úvod zápasu priniesol vyrovnanú hru v poli u oboch družstiev. Kružnianci sa snažili behavým florbalom prekvapovať spočiatku profesorsky hrajúce Dynamo. Diviaci poňali zápas ako športovú novoročnú stretávku a o zápase rozhodli v priebehu 4.minúty druhého polčasu, v ktorej zmenili stav z 4:2 na 7:2. Súpera už potom nepúšťali k loptičke a až na konci mu dovolili zaznamenať dva góly.

Dve ideálne zostavy 16.hracieho dňa:
I.  Štofaník Majo (SLO) - Totkovič Richard (CLV), Radnóti Michal (CLV), Šprlák Juraj (FLY)
II. Kónya Erik (CLV) - Farkaš Denis (SLO), Jasenka Peter (FLY), Klincko Milan (BUL)

Priebežná tabuľka (družstvo, bodov, zápasov)